Slovake.eu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Logo webových stránek Slovake.eu
Členové týmu Slovake.eu při přijetí Jozefem Božikem, starostou města Partizánske, dne 9. srpna 2011.

Slovake.eu jsou webové stránky umožňující bezplatné studium slovenského jazyka prostřednictvím e-learningu. Nabízené jazykové kurzy různých úrovní (A1 a A2 evropského referenčního rámce) jsou rozděleny do tematicky zaměřených kapitol a doplněné audio- a videonahrávkami a cvičeními. Stránky dále obsahují přehled slovenské gramatiky a pravopisu, překladový slovník a jazykové hry. Poskytují také základní informace a zajímavosti o Slovensku a slovenštině, knihovnu textů a možnost komunikace mezi zaregistrovanými uživateli formou zasílání textových zpráv.

Cílovou skupinou stránek jsou cizinci žijící na území Slovenska, partneři ve smíšených manželstvích, obyvatelé pohraničních oblastí, Slováci žijící v zahraničí, slovakisté a slavisté, imigranti, studenti a turisté. V současné době existují v české, německé, anglické, esperantské, španělské, francouzské, maďarské, litevské, polské, ruské a slovenské verzi. Českou verzi kurzu připravilo Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity při příležitosti 20. výročí rozpadu Československa v srpnu 2012.[1][2][3]

Projekt, který je prvním svého druhu, vznikl na základě zkušeností získaných provozem stránek lernu! určených ke studiu jazyka esperanto a byl podpořen Evropskou komisí v rámci programu KA2 – languages – program celoživotního vzdělávání. Realizátorem projektu je organizace Edukace@Internet, partnery Jazykovědný ústav Ľudovíta Štúra Slovenské akademie věd (Slovensko), Studio GAUS (Německo), Univerzita ve Vilniusu (Litva), Akademie počítačové vědy, managementu a administrativy ve Varšavě (Polsko) a Slovenské centrum v Londýně (Velká Británie).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]