E@I

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
E@I
Vznik2005
Právní formaspolek
SídloPartizánske, Slovensko
Oficiální webikso.net
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Účastníci semináře E@I v Brně v listopadu 2006

E@I (“Edukace@Internet”) je mezinárodní mládežnická nezisková organizace, která podporuje mezinárodní spolupráci a komunikaci a organizuje vzdělávací projekty a akce s cílem podpořit interkulturní vzdělávání a používání jazyků a internetových technologií.

Před svou registrací jako občanské sdružení na Slovensku v roce 2005 již E@I od roku 1999 fungovala jako neformální mezinárodní pracovní skupina. Činnost organizace zahrnuje tvorbu vzdělávacích webových stránek jako je lernu!, Slovake.eu či připravované deutsch.info,[1][2] vydavatelskou činnost jako je tvorba knih a DVD a pořádání seminářů a konferencí. V roce 2007 E@I organizovala vůbec poprvé Slovanské studium esperanta, ze kterého se o rok později stala Letní škola esperanta, která se každoročně koná až dodnes. V roce 2010 převzala E@I pořádání Konference o užití esperanta ve vědě a technice, konané na území Československa už od roku 1978. Zvláštní pracovní skupina v rámci E@I se zabývá Wikipedií a v říjnu 2011 spolupořádala ve Svitavách setkání Esperantská Wikimánie při příležitosti 10 let od vzniku Esperantské Wikipedie.

Koordinátorem aktivit E@I je Peter Baláž ze Slovenska. Některé z projektů organizace byly finančně podpořeny nadací Esperantic Studies Foundation či Evropskou komisí v rámci jejího programu Mládež v akci a její Výkonné agentury pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast (EACEA). E@I je také členskou organizací Evropského fondu mládeže (European Youth Foundation) Rady Evropy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Organizácia "Edukácia@Internet". Slovenská vlna [online]. oe1 campus, 2012-06-28 [cit. 2012-07-12]. Dostupné online. (slovenština) [nedostupný zdroj]
  2. Kurzy němčiny - online a v 10 jazycích. Rádio Dráťák News [online]. Radio Burgenland, 2012-06-25 [cit. 2012-07-12]. Dostupné online. [nedostupný zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]