Nina Žižić

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Нина Жижић
Nina Žižić
Nina na Eurovizi v Malmö (2013)
Nina na Eurovizi v Malmö (2013)
Základní informace
Rodné jméno Нина Жижић
Narození 20. dubna 1985 (35 let)
Jugoslávie Nikšić, SR Černá Hora, SFRJ, dnes Černá HoraČerná Hora Černá Hora
Žánry Pop
Povolání Zpěvačka
Aktivní roky 2003[1]
Příbuzná témata Negre
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nina Žižić černohorsky Нина Жижић (* 20. dubna 1985 Nikšić, SR Černá Hora, Socialistická federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) je černohorská zpěvačka.

RTCG uvedla v prosinci 2012, že Who See by mohli reprezentovat Černou Horu na Eurovision Song Contest 2013 pořádaného v Malmö[2] spolu s "tajným umělcem", což byla Nina. Jejich píseň se jmenuje Igranka. Singl vystoupil v 1. semifinále, dne 14. května 2013. Umístili se na 12. pozici a získali 41 bodů.[3]

První singl vydala v roce 2003 a nesl název "Odlazi" a poté nahrála 6 dalších singlů. Účastnila se mnoha festivalů v regionu a vyhrála několik cen.

Nina Žižič je jednou z nejlepších zpěvaček v regionu a proto si ji televize RTCG vybrala, aby zpívala spolu s duem Who See na Eurovision Song Contest 2013.

V září 2012 se podílela na velkém koncertu, který organizovala TRT a nazvá se "Kardeşlik Senfonisi" (Symfonie bratrství). Konal se v bosenském městě Sarajevo a Nina Žižič zde reprezentovala Černou Horu.[4]

O měsíc později byla hostem v televizi TRT, v hlavním městě Ankaře.

Nina Žižić se již nejednou účastnila národního kola Evropesma (Srbsko a Černá Hora) a Montevizija (Černá Hora).

V roce 2004 vystoupila s dívčí hudební skupinou Negre a písní "K'o Nijedna Druga",[5] se kterou se umístili na 3. místě s 46 body.

V roce 2006 se účastnila již sólově národního kola Montevizija (Černá Hora) s písní "Potraži me", se kterou získala 4 body, což stačilo pouze na 17. příčku.

Reference[editovat | editovat zdroj]