Mistrovství světa v orientačním běhu 2014

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
31. MS v orientačním běhu 2014
2013 ← 2014 → 2015

Lake Lavarone
Lake Lavarone
Informace
Místo konání Itálie Itálie
Ve dnech 5. − 12. červenec
Vítězové
Sprint Ž Judith Wyderová
M Søren Bobach
Middle Ž Annika Billstamová
M Olav Lundanes
Long Ž Světlana Mironovová
M Thierry Gueorgiou
Štafeta Ž Švýcarsko
M Švédsko
Smíšená štafeta Švýcarsko

31. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve dnech 5. — 12. července 2014. Mistrovství světa hostila Itálie s hlavním centrem v severoitalském Benátsku a Trentu jež leží poblíž městečka Lavarone.

Program závodů[editovat | editovat zdroj]

Program Mistrovství světa byl zveřejněn v souladu s Pravidly IOF v Bulletinu číslo dva:[1]

Den Závod Centrum závodu
5. červenec Kvalifikace − Sprint Burano
Finále - Sprint Venezia
7. červenec Finále − Mix sprint štafety Trento
9. červenec Finále − Long Lavarone
11. červenec Finále − Middle Gallio
12. červenec Finále − Štafety Gallio

Závod ve sprintu[editovat | editovat zdroj]

Výsledky sprintu[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 4,4 km, 20 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: Burano 1:15 000 E= 5m
  • Traťové parametry: 4,05 km, 18 kontrol, ? m převýšení.
  • Mapa: Burano 1:15 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Dánsko Søren Bobach 0:15:37 Gold medal icon.svg Švýcarsko Judith Wyderová 0:15:32
Silver medal icon.svg Švýcarsko Daniel Hubmann 0:15:39 + 0:00:02 Silver medal icon.svg Švédsko Tove Alexanderssonová 0:15:44 + 0:00:12
Bronze medal icon.svg Dánsko Tue Lassen 0:15:41 + 0:00:04 Bronze medal icon.svg Dánsko Maja Møller Almová 0:15:46 + 0:00:14
4 Švédsko Jerker Lysell 0:15:48 + 0:00:11 4 Ukrajina Nadija Volynská 0:15:47 + 0:00:15
5 Švýcarsko Matthias Kyburz 0:15:52 + 0:00:15 5 Švédsko Lena Eliassonová 0:15:59 + 0:00:27
6 Švédsko Jonas Leandersson 0:15:58 + 0:00:21 6 Švýcarsko Rahel Friederichová 0:16:07 + 0:00:35
Oficiální výsledky : muži a ženy

Závod na krátké trati (Middle)[editovat | editovat zdroj]

Výsledky závodu na krátké trati (Middle)[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 5,86 km, 19 kontrol, 290 m převýšení.
  • Mapa: Campomulo 1:15 000 E= 5m
  • Traťové parametry: 4,96 km, 16 kontrol, 230 m převýšení.
  • Mapa: Campomulo 1:15 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Norsko Olav Lundanes 0:38:12 Gold medal icon.svg Švédsko Annika Billstamová 0:37:03
Silver medal icon.svg Švýcarsko Fabian Hertner 0:38:30 + 0:00:18 Silver medal icon.svg Dánsko Ida Bobachová 0:37:25 + 0:00:22
Bronze medal icon.svg Ukrajina Oleksandr Kratov 0:38:46 + 0:00:34 Bronze medal icon.svg Švédsko Tove Alexanderssonová 0:37:27 + 0:00:24
4 Švýcarsko Baptiste Rollier 0:39:45 + 0:01:33 4 Švýcarsko Sara Lüscherová 0:38:37 + 0:01:34
5 Švýcarsko Andreas Kyburz 0:40:05 + 0:01:53 5 Norsko Mari Fastingová 0:38:53 + 0:01:50
6 Estonsko Lauri Sild 0:40:39 + 0:02:27 6 Dánsko Maja Møller Almová 0:39:00 + 0:01:57
Oficiální výsledky : muži a ženy

Závod na klasické trati (Long)[editovat | editovat zdroj]

Výsledky závodu na klasické trati (Long)[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • Traťové parametry: 16,36 km, 33 kontrol, 820 m převýšení.
  • Mapa: Lavarone 1:15 000 E= 5m
  • Traťové parametry: 11,0 km, 23 kontrol, 495 m převýšení.
  • Mapa: Lavarone 1:15 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Francie Thierry Gueorgiou 1:34:45 Gold medal icon.svg Rusko Světlana Mironovová 1:19:44
Silver medal icon.svg Švýcarsko Daniel Hubmann 1:36:12 + 0:01:27 Silver medal icon.svg Švédsko Tove Alexanderssonová 1:20:15 + 0:00:31
Bronze medal icon.svg Norsko Olav Lundanes 1:37:09 + 0:02:24 Bronze medal icon.svg Švýcarsko Judith Wyderová 1:20:34 + 0:00:50
4 Švýcarsko Fabian Hertner 1:38:39 + 0:03:54 4 Norsko Mari Fastingová 1:22:06 + 0:02:22
5 Švýcarsko Matthias Kyburz 1:40:12 + 0:05:27 5 Norsko Gøril Rønning Sundová 1:22:38 + 0:02:54
6 Švédsko Fredrik Johansson 1:40:16 + 0:05:31 6 Švédsko Annika Billstamová 1:22:40 + 0:02:56
Oficiální výsledky : muži a ženy

Štafetový závod[editovat | editovat zdroj]

Výsledky štafetového závodu[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • Traťové parametry : 6,1 - 6,9km, 17 - 19 kontrol, 275 - 315 m převýšení
  • Mapa: Campomulo 1:10 000 E= 5m
  • Parametry : 4,6 - 5,1 km, 14 kontrol, 245 - 265 m převýšení
  • Mapa: Campomulo 1:10 000 E= 5m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Švédsko

Jonas Leandersson
Fredrik Johansson
Gustav Bergman

1:56:49 Gold medal icon.svg Švýcarsko

Sara Lüscherová
Sabine Hauswirthová
Judith Wyderová

1:51:21
Silver medal icon.svg Švýcarsko

Fabian Hertner
Daniel Hubmann
Matthias Kyburz

1:57:58 + 0:01:09 Silver medal icon.svg Dánsko

Emma Klingenbergová
Ida Bobachová
Maja Møller Almová

1:51:32 + 0:00:11
Bronze medal icon.svg Francie

Frédéric Tranchand
François Gonon
Thierry Gueorgiou

1:58:03 + 0:01:14 Bronze medal icon.svg Švédsko

Helena Janssonová
Annika Billstamová
Tove Alexanderssonová

1:53:56 + 0:02:35
4 Norsko

Øystein Kvaal Østerbø
Carl Godager Kaas
Olav Lundanes

2:03:48 + 0:06:59 4 Norsko

Heidi Bagstevoldová
Tone Wigemyrová
Mari Fastingová

1:55:45 + 0:04:24
5 Finsko

Mikko Sirén
Pasi Ikonen
Mårten Boström

2:03:49 + 0:07:00 5 Finsko

Sofia Haajanenová
Saila Kinniová
Minna Kauppiová

1:59:03 + 0:07:42
6 Česko

Jan Petržela
Jan Šedivý
Jan Procházka

2:04:53 + 0:08:04 6 Spojené království

Tessa Hillová
Claire Wardová
Catherine Taylorová

2:06:31 + 0:15:10
Oficiální výsledky : muži a ženy

Výsledky mix štafetového závodu[editovat | editovat zdroj]

Mix
  • Traťové parametry: ?km
  • mapa: Trento 1 : 10000 E 5 m
Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Švýcarsko

Rahel Friederichová
Martin Hubmann
Matthias Kyburz
Judith Wyderová

0:59:04
Silver medal icon.svg Dánsko

Emma Klingenbergová
Tue Lassen
Søren Bobach
Maja Møller Almová

0:59:07 + 0:00:03
Bronze medal icon.svg Rusko

Anastasija Tichonovová
Gleb Tichonov
Andrej Hramov
Galina Vinogradová

0:59:15 + 0:00:11
4 Švédsko

Helena Janssonová
Jerker Lysell
Jonas Leandersson
Lena Eliassonová

0:59:25 + 0:00:21
5 Ukrajina

Olha Pantšenková
Pavlo Uškvarok
Ruslan Glibov
Nadija Volynská

1:00:16 + 0:01:12
6 Spojené království

Tessa Hillová
Murray Strain
Kristian Jones
Catherine Taylorová

1:00:24 + 0:01:20
Oficiální výsledky : Mix race

Česká seniorská reprezentace na MS[editovat | editovat zdroj]

Nominační závody české reprezentace se konaly 29. května – 2. června 2014 na závodech (WRE Itálie Barricata, WRE Itálie Asiago).[2]

Nominovaní byli:

Ženy:Vendula Horčičková (nar. 1993, SK UP Olomouc) S ♦ Iveta Duchová (1986, Lokomotiva Pardubice) S, Mix, M, R ♦ Eva Juřeníková (1978, Halden SK) L, M, R ♦ Martina Zvěřinová (1983, Lokomotiva Pardubice) Mix, L, R ♦ Michaela Omová (1981, TJ Turnov) L

Muži:Miloš Nykodým (1990, Žabovřesky Brno) S, M ♦ Vojtěch Král (1988, Severka Šumperk) S, Mix, M, R ♦ Štěpán Kodeda (1988, SC Jičín) L ♦ Jan Procházka (1984, Praga Praha) S, M, Mix, R ♦ Jan Petržela (1992, OK99 Hradec Králové) L, R ♦ Jan Šedivý (1984, Praga Praha) L, R [3]

Muži Ženy
  • Umístění českých seniorů
  • Umístění českých seniorek
Jméno Sprint Middle Long Štafety Mix štafety Jméno Sprint Middle Long Štafety Mix štafety
Miloš Nykodým 33. místo 12. místo x x x Eva Šístková 20. místo 18. místo x 9. místo 7. místo
Vojtěch Král 17. místo 35. místo x x 7. místo Vendula Horčičková 39. místo x x x x
Štěpán Kodeda x x 33. místo x x Eva Juřeníková x 27. místo 21. místo 9. místo x
Jan Procházka 8. místo 10. místo x 6. místo 7. místo Jana Knapová 41. místo 36. místo x x x
Jan Petržela x x 22. místo 6. místo x Martina Zvěřinová x x 23. místo 9. místo 7. místo
Jan Šedivý x x 17. místo 6. místo x Michaela Omová x x 20. místo x x

Medailová klasifikace podle zemí[editovat | editovat zdroj]

Úplná medailová tabulka:

Medailová klasifikace podle zemí
Umístění Země Zlato Stříbro Bronz Součet
Gold medal icon.svg Švýcarsko Švýcarsko 3 4 1 8
Silver medal icon.svg Švédsko Švédsko 2 2 2 6
Bronze medal icon.svg Dánsko Dánsko 1 3 2 6
4. Francie Francie 1 - 1 1
4. Norsko Norsko 1 - 1 2
4. Rusko Rusko 1 - 1 2
7. Ukrajina Ukrajina - - 1 1

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. WOC 2014 - Program [online]. WOC 2014 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. (Anglicky) 
  2. Srovnávací závody MS Asiago, Itálie 29.5. - 2.6.2014 [PDF]. ČSOS [cit. 2014-02-23]. Dostupné online. 
  3. Složení týmu ČR pro MS 2014 Itálie, 5.-12.7.2014 [PDF]. ČSOS [cit. 2014-02-23]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]