Mistrovství světa v orientačním běhu 2013

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
30. MS v orientačním běhu 2013
2012 ← 2013 → 2014

Tipasoja shromaždiště kvalifikace Long
Tipasoja shromaždiště kvalifikace Long
Informace
Místo konání Finsko Finsko
Ve dnech 7. − 13. červenec
Vítězové
Sprint Ž Simone Niggli-Luderová
M Mårten Boström
Middle Ž Simone Niggli-Luderová
M Leonid Novikov
Long Ž Simone Niggli-Luderová
M Thierry Gueorgiou
Štafeta Ž Norsko
M Rusko
Smíšená štafeta x

30. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve dnech 7. — 13. července 2013. Mistrovství světa hostilo Finsko s hlavním centrem v lyžařském středisku Vuokatti, jež leží poblíž městečka Sotkamo ve finském regionu Kainuu. [1]

Program závodů[editovat | editovat zdroj]

Program Mistrovství světa byl zveřejněn v souladu s Pravidly IOF v Bulletinu číslo dva [1]:

Den Závod Centrum závodu
7. červenec Kvalifikace − Long Tipasoja
8. červenec Kvalifikace − Sprint Vuokatti
Finále - Sprint Sotkamo
9. červenec Finále − Long Tipasoja
11. červenec Kvalifikace − Middle Vuokatti
12. červenec Finále − Middle Vuokatti
13. červenec Finále − Štafety Vuokatti

Závod ve sprintu[editovat | editovat zdroj]

Výsledky sprintu[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • 3,9 km, 24 kontrol, 69m převýšení
  • mapa: Sotkamo 1 : 4000 E 2,5 m[2]
  • 3,4 km, 21 kontrol, 50m převýšení
  • mapa: Sotkamo 1 : 4000 E 2,5 m[3]
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Finsko Mårten Boström 14:19,6 Gold medal icon.svg Švýcarsko Simone Niggli-Luderová 14:10,6
Silver medal icon.svg Velká Británie Scott Fraser 14:36,7 +0:17,1 Silver medal icon.svg Švédsko Annika Billstamová 14:18,7 +0:08,1
Bronze medal icon.svg Švédsko Jonas Leandersson 14:37,8 +0:18,2 Bronze medal icon.svg Finsko Venla Niemiová 14:48,5 +0:37,9
4. Švýcarsko Fabian Hertner 14:41,3 +0:21,7 4. Dánsko Maja Almová 14:53,0 +0:42,4
5. Švýcarsko Matthias Kyburz 14:45,8 +0:26,2 5. Velká Británie Tessa Hillová 14:58,2 +0:47,6
6. Dánsko Rasmus Thrane Hansen 14:47,3 +0:27,7 6. Rusko Galina Vinogradová 15:04,3 +0:53,7
Oficiální výsledky : muži a ženy

Závod na krátké trati (Middle)[editovat | editovat zdroj]

Výsledky závodu na krátké trati (Middle)[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • 6,3 km, 19 kontrol, 245m převýšení
  • mapa: Vuokatti Keima 1 : 10000 E 5 m[4]
  • 5,1 km, 15 kontrol, 195m převýšení
  • mapa: Vuokatti Keima 1 : 10000 E 5 m[5]
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Rusko Leonid Novikov 37:45 Gold medal icon.svg Švýcarsko Simone Niggli-Luderová 35:25
Silver medal icon.svg Francie Thierry Gueorgiou 37:54 +0:09 Silver medal icon.svg Švédsko Tove Alexanderssonová 37:10 +1:45
Bronze medal icon.svg Švédsko Gustav Bergman 38:21 +0:36 Bronze medal icon.svg Finsko Merja Rantanenová 37:59 +2:34
4. Švýcarsko Matthias Kyburz 39:08 +1:23 4. Finsko Minna Kauppiová 38:39 +3:14
5. Švýcarsko Fabian Hertner 39:16 +1:31 5. Rusko Irina Nybergová 38:45 +3:20
5. Švýcarsko Daniel Hubmann 39:16 +1:31 6. Švédsko Annika Billstamová 38:49 +3:24
Oficiální výsledky : muži a ženy

Závod na klasické trati (Long)[editovat | editovat zdroj]

Výsledky závodu na klasické trati (Long)[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • 19,8 km, 33 kontrol, 610m převýšení
  • mapa: Tipasoja Kumpula 1 : 15000 E 5 m[6]
  • 13,9 km, 23 kontrol, 440m převýšení
  • mapa: Tipasoja Kumpula 1 : 15000 E 5 m[7]
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Francie Thierry Gueorgiou 1:41:39 Gold medal icon.svg Švýcarsko Simone Niggli-Luderová 1:20:02
Silver medal icon.svg Finsko Jani Lakanen 1:42:57 +1:18 Silver medal icon.svg Švédsko Tove Alexanderssonová 1:23:01 +2:59
Bronze medal icon.svg Lotyšsko Edgars Bertuks 1:43:26 +1:50 Bronze medal icon.svg Švédsko Lena Eliassonová 1:23:08 +3:06
4. Rusko Dmitrij Cvetkov 1:43:43 +2:04 4. Finsko Minna Kauppiová 1:23:44 +3:42
5. Norsko Magne Dæhli 1:43:57 +2:18 5. Rusko Taťána Rjabkinová 1:23:45 +3:43
6. Švýcarsko Matthias Merz 1:44:20 +2:41 6. Finsko Anni-Maija Finckeová 1:25:51 +5:49
Oficiální výsledky : muži a ženy

Štafetový závod[editovat | editovat zdroj]

Výsledky štafetového závodu[editovat | editovat zdroj]

Muži Ženy
  • 1. úsek: 5,2 km,
  • 2. úsek: 5,2 km,
  • 3. úsek: 5,6 km,
  • mapa: Vuokatti-Puoliväli 1: 10 000 E 5 m [8]
  • 1. úsek: 4,2 km,
  • 2. úsek: 4,2 km,
  • 3. úsek: 4,4 km,
  • mapa: Vuokatti-Puoliväli 1: 10 000 E 5 m [9]
Umístění Země Jméno Čas Ztráta Umístění Země Jméno Čas Ztráta
Gold medal icon.svg Rusko
  1. Leonid Novikov
  2. Valentin Novikov
  3. Dmitrij Cvetkov
1:41:47 Gold medal icon.svg Norsko
  1. Heidi Bagstevoldová
  2. Mari Fastingová
  3. Anne Margrethe Hausken Nordbergová
1:37:53
Silver medal icon.svg Švédsko
  1. Anders Holmberg
  2. Peter Öberg
  3. Gustav Bergman
1:42:37 +0:50 Silver medal icon.svg Finsko
  1. Venla Niemiová
  2. Anni-Maija Finckeová
  3. Minna Kauppiová
1:39:07 +1:14
Bronze medal icon.svg Ukrajina
  1. Pavlo Ushkvarok
  2. Oleksandr Kratov
  3. Denys Shcherbakov
1:42:55 +1:08 Bronze medal icon.svg Švýcarsko
  1. Sara Luescherová
  2. Judith Wyderová
  3. Simone Niggli-Luderová
1:43:44 +5:51
4. Švýcarsko
  1. Matthias Merz
  2. Daniel Hubmann
  3. Matthias Kyburz
1:43:39 +1:52 4. Švédsko
  1. Helena Janssonová
  2. Annika Billstamová
  3. Tove Alexanderssonová
1:43:58 +6:05
5. Finsko
  1. Mårten Boström
  2. Jani Lakanen
  3. Tero Föhr
1:44:55 +3:08 5. Česko
  1. Vendula Haldinová
  2. Eva Juřeníková
  3. Dana Šafka Brožková
1:45:48 +7:55
6. Norsko
  1. Øystein Kvaal Østerbø
  2. Carl Godager Kaas
  3. Magne Dæhli
1:45:00 +3:13 6. Rusko
  1. Galina Vinogradová
  2. Irina Nybergová
  3. Taťána Rjabkinová
1:46:29 +8:36
Oficiální výsledky: muži i ženy

Česká seniorská reprezentace na MS[editovat | editovat zdroj]

Nominační závody české reprezentace se konaly 30. května – 2. června 2013 na závodech (WRE Itálie Barricata, WRE Itálie Asiago).[10]

Nominovaní byli:

Ženy:Dana Šafka Brožková (nar. 1981, klub SC Jičín) L, M, R ♦ Iveta Duchová (1986, Lokomotiva Pardubice) S ♦ Eva Juřeníková (1978, Halden SK) L, M, R ♦ Ivana Bochenková (1989, SC Jičín) S, M ♦ Vendula Haldin (1981, Halden SK) M, R ♦ Jana Knapová (1990, Lokomotiva Pardubice) S ♦ Tereza Novotná (1992, OK99 Hradec Králové) S ♦ Michaela Omová (1981, TJ Turnov) L

Muži:Tomáš Dlabaja (1983, TJ Turnov) S, M, R ♦ Vojtěch Král (1988, Severka Šumperk) S, M ♦ Štěpán Kodeda (1988, SC Jičín) L ♦ Jan Procházka (1984, Praga Praha) S, M, R ♦ Jan Petržela (1992, OK99 Hradec Králové) L ♦ Jan Šedivý (1984, Praga Praha) L, R [11]

Muži Ženy
  • Umístění českých seniorů
  • Umístění českých seniorek
Jméno Sprint Middle Long Štafety Jméno Sprint Middle Long Štafety
Tomáš Dlabaja Q16. místo 20. místo X 9. místo Dana Šafka Brožková X 24. místo 13. místo 5. místo
Miloš Nykodým 37. místo X X X Iveta Duchová 13. místo X X X
Štěpán Kodeda X X 18. místo X Eva Juřeníková X 25. místo 12. místo 5. místo
Jan Procházka 10. místo 21. místo X 9. místo Jana Knapová Q16. místo X X X
Jan Petržela X X 29. místo X Vendula Haldin X 17. místo X 5. místo
Jan Šedivý X Q21. místo 16. místo 9. místo Tereza Novotná 22. místo X X X
Michaela Omová X X 35. místo X

Medailová klasifikace podle zemí[editovat | editovat zdroj]

Úplná medailová tabulka:

Medailová klasifikace podle zemí
Umístění Země Zlato Stříbro Bronz Součet
Gold medal icon.svg Švýcarsko Švýcarsko 3 - 1 4
Silver medal icon.svg Rusko Rusko 2 - - 2
Bronze medal icon.svg Finsko Finsko 1 2 2 5
4. Francie Francie 1 1 - 2
5. Norsko Norsko 1 - - 1
6. Švédsko Švédsko - 4 3 7
7. Spojené království Spojené království - 1 - 1
8. Lotyšsko Lotyšsko - - 1 1
8. Ukrajina Ukrajina - - 1 1

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Bulletin 2 [PDF]. Sotkamo: The Finland orienteering federation [cit. 2013-03-05]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Mapa: Sotkamo 1: 4 000 E 2,5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  3. Mapa: Sotkamo 1: 4 000 E 2,5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  4. Mapa: Vuokatti Keima 1: 10 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  5. Mapa: Vuokatti Keima 1: 10 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  6. Mapa: Tipasoja Kumpula 1: 15 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  7. Mapa: Tipasoja Kumpula 1: 15 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  8. Mapa: Vuokatti-Puoliväli 1: 10 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  9. Mapa: Vuokatti-Puoliväli 1: 10 000 E 5m [PDF]. woc2013 [cit. 2015-03-14]. Dostupné online. 
  10. Nominační kritéria pro MS 2014 Itálie [PDF]. ČSOS [cit. 2013-02-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-03-27. 
  11. Složení týmu ČR pro MS 2013 Finsko, 7.-14.7.2013 [PDF]. ČSOS [cit. 2013-02-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-04-02. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]