Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2020

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2020

Česko Česko
Datum 26. prosince 2019 - 5. ledna 2020
Pořadí 44. ročník
Města Ostrava a Třinec
Počet účastníků 10
Počet zápasů 30
Počet gólů
Nejužitečnější hráč
Nejlepší střelec
Nejlepší nahrávač
Nejproduktivnější
Nejlepší brankář
Zlato
Stříbro
Bronz
Postupující
Sestupující
Návštěvnost
MSJ 2019 MSJ 2021

44. Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2020 se bude konat v Česku Ostrava a Třinec.

Herní systém[editovat | editovat zdroj]

Ve dvou základních skupinách hraje vždy pět týmů systémem každý s každým. Vítězství se počítá za tři body, v případě nerozhodného výsledku si oba týmy připíší bod a následuje 5 min. prodloužení a v případě nerozhodného výsledku samostatné nájezdy. Tato kritéria rozhodují o držiteli bonusového bodu.

Z obou skupin postoupí čtveřice mužstev, která si zahrají čtvrtfinále křížovým způsobem (vítězové skupin se čtvrtými týmy z opačných skupin, druzí si zahrají se třetími). Páté týmy základních skupin si zahrají spolu sérii na dva vítězné zápasy, poražené mužstvo ze série sestoupí z elitní skupiny.

playoff se v případě nerozhodného výsledku po základní hrací době bude prodlužovat deset minut (ve finále dvacet), případně budou následovat samostatné nájezdy. Vítěz zápasu postoupí dále.

V nižších divizích I, II a III byly týmy rozděleny podle výkonnosti do skupin A a B (ve III. divizi skupiny nejsou). Vítěz A skupiny I. divize postoupil mezi elitu, poslední sestoupil do B skupiny a nahradí jej v příštím ročníku vítěz skupiny B. Nejhorší tým B skupiny I. divize sestoupil do A skupiny II. divize, jejíž vítěz postoupil do B skupiny I. divize a poslední sestoupil do B skupiny. V B skupině II. divize postoupí vítěz do A skupiny a poslední sestoupí do III. divize, jejíž vítěz jej nahradí.

Účastníci[editovat | editovat zdroj]

Účast si jakožto postupující tým z nižší skupiny zajistilo Německo. Dále se turnaje účastní mužstva, která se umístila do 9. místa na MSJ 2019. Během šampionátu si zajistila postupem do čtvrtfinále účast mužstva [???]

Skupina A

Finsko

Kazachstán

Švýcarsko

Švédsko

Slovensko

Skupina B

Kanada

Česko

USA

Rusko

Německo

Odkazy[editovat | editovat zdroj]