Přeskočit na obsah

Michaela Kuklová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Michaela Kuklová
Michaela Kuklová v roce 2018
Michaela Kuklová v roce 2018
Narození8. dubna 1968 (56 let)
Praha
Alma materDivadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
ChoťJiří Pomeje (1994–2007)
Partner(ka)Jiří Káš (2017)
DětiRoman Holomek (* 2008)

Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Michaela Kuklová (* 8. dubna 1968 Praha) je česká herečka, dabérka a malířka. Oblíbenou se stala především díky rolím pohádkových princezen. V hlavních rolích účinkovala i v zahraničních filmech.

Profesní život

[editovat | editovat zdroj]

Herectví se začala věnovat, když ji bylo dvanáct roků. Ve třinácti letech Michaela dostala svou první hlavní roli v inscenaci Hrej, jak kvetou stromy, po které už následovala řada inscenací, pohádek, seriálů, i filmů, např. Skleněný dům, Poklad hraběte Chamaré, Třetí skoba pro kocoura, My všichni školou povinní, Hledám dům holubí atd. Popularitu jí v osmnácti letech přinesla pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Z výběru filmografie: Učitel tance, Divoká srdce, Obyčejná koňská historie, Příliš hlučná samota, Playgirls, Z pekla štěstí, Andělská tvář, Ruth to vidí jinak, Světla pasáže, Ordinace v růžové zahradě a mnoho dalších. Po studiích na DAMU hrála v Činoherním klubu v Praze a v Ústí nad Labem. Posléze se věnovala pouze natáčení, a to i v zahraničních produkcích. Zahrála si v německé pohádce Princezna Husopaska (Lisa), v rakousko-francouzsko-polském filmu Nadin, moje láska (Nadine), v rakouském filmu Joint venture (Eva), v seriálu Der spritzen Karli, v italských pohádkách, německých kriminálkách (např. Místo činu) aj. Na divadelní prkna se vrátila v roce 2004 v muzikálu Pokrevní bratři v roli Lindy, v divadle Kalich hrála Elišku v muzikálu Tajemství, nebo Polly v muzikálu Jack Rozparovač, v divadle Hybernia Bílou královnu v Alence v kraji zázraků, v Hudebním divadle Karlín hraje v rodinném muzikálu Královna Kapeska. Hrála v představeních Duchu, jsi přítomen?, Tři v háji, Můžu k tobě? Ráda se věnuje dabingu, účinkuje v divadle Gong, v Divadle u Hasičů a v zájezdových představeních Ani za milión! (Jacqueline), Liga proti nevěře (Annie), Když se zhasne (Nina), Příště ho zabiju sám (Pamela). Občas natáčí (naposledy 13. komnata), je i příležitostnou malířkou.

Osobní život

[editovat | editovat zdroj]

Jejím manželem (cca v letech 1992–2007) byl herec Jiří Pomeje. Do roku 2011 byla ve vztahu s Romanem Holomkem, se kterým má syna Romana (* 2008).

V roce 2017 byla ve vztahu s Jiřím Kášem. Od roku 2019 byla s partnerem Josefem Wittnerem, se kterým se i zasnoubila, ke svatbě však nedošlo a jejich vztah ztroskotal v roce 2021.

V únoru 2020 oznámila, že onemocněla karcinomem prsu. V současnosti je její zdravotní stav bez komplikací.

Divadelní role[1]

[editovat | editovat zdroj]

Filmové a televizní role[1]

[editovat | editovat zdroj]

Rozhlasové role

[editovat | editovat zdroj]
  1. a b Michaela Kuklová. ČFSD.cz [online]. [cit. 2020-11-25]. Dostupné online. 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]