Michaela Kuklová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Michaela Kuklová
Michaela Kuklová (2020)
Michaela Kuklová (2020)
Narození8. dubna 1968
Praha
Alma materDivadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Manžel(ka)Jiří Pomeje (1994–2007)
Partner(ka)Nezadaná
DětiRoman Holomek (*2008)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Michaela Kuklová (* 8. dubna 1968 Praha) je česká herečka, dabérka a příležitostná malířka. Oblíbenou se stala především díky rolím pohádkových princezen. V hlavních rolích účinkovala i v zahraničních filmech.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Herectví se začala věnovat, když ji bylo dvanáct roků. Ve třinácti letech Michaela dostala svou první hlavní roli v inscenaci, Hrej, jak kvetou stromy, po které už následovala řada inscenací, pohádek, seriálů, i filmů. Např. Skleněný dům, Poklad hraběte Chamaré, Třetí skoba pro kocoura, My všichni školou povinní, [./Https://www.csfd.cz/film/7266-hledam-dum-holubi/prehled/ Hledám dům holubí] atd. Popularitu jí v osmnácti letech přinesla pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Z výběru filmografie: Učitel tance, Divoká srdce, Obyčejná koňská historie, Příliš hlučná samota, Playgirls, Z pekla štěstí, Andělská tvář, Ruth to vidí jinak, Světla pasáže, Ordinace v Růžové zahradě a mnoho dalších. Po studiích na DAMU hrála v Činoherním klubu v Praze a v Ústí nad Labem. Posléze se věnovala pouze natáčení, a to i v zahraničních produkcích. Zahrála si v německé pohádce Princezna Husopaska (Lisa), v rakousko-francouzsko-polském filmu Nadin, moje láska (Nadine), v rakouském filmu Joint venture (Eva), v seriálu Der spritzen Karli, v italských pohádkách, německých kriminálkách, např. Místo činu aj. Na divadelní prkna se vrátila v roce 2004 v muzikálu Pokrevní bratři v roli Lindy, v divadle Kalich hrála Elišku v muzikálu Tajemství, nebo Polly v muzikálu Jack Rozparovač, v divadle Hybernia Bílou královnu v Alence v kraji zázraků, v Hudebním divadle Karlín hraje v rodinném muzikálu Královna Kapeska. Hrála v představeních, namátkou: Duchu, jsi přítomen? , Tři v háji, Můžu k tobě? Ráda se věnuje dabingu, účinkuje v divadle Gong, v Divadle u hasičů a v zájezdových představeních Ani za milión!(Jacqueline), Liga proti nevěře (Annie), Když se zhasne (Nina), Příště ho zabiju sám (Pamela). Občas natáčí (naposledy 13. komnata – dokončuje se), je i příležitostnou malířkou.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Jejím manželem (cca v letech 1992–2007) byl herec Jiří Pomeje. Do roku 2011 byla ve vztahu s Romanem Holomkem, se kterým má syna Romana Holomka (* 2008). V roce 2017 byla ve vztahu s fotografem Jiřím Kášem. Od roku 2019 byla s partnerem Josefem Wittnerem, se kterým se i zasnoubila, ke svatbě však nedošlo a jejich vztah ztroskotal v roce 2021.

V únoru 2020 oznámila, že onemocněla karcinomem prsu. V současnosti je její zdravotní stav bez komplikací.

Role[editovat | editovat zdroj]

Divadelní role[1][editovat | editovat zdroj]

Filmové role[2][editovat | editovat zdroj]

Rozhlasové role[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Michaela Kuklová | i - ČFSD.cz. ČFSD.cz [online]. [cit. 2020-11-25]. Dostupné online. 
  2. Michaela Kuklová. ČFSD.cz [online]. [cit. 2020-11-25]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]