Michael Foret

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Michael Foret
Michael Foret
Michael Foret
Základní informace
Narození 20. září 1986 (33 let)
Prostějov
Původ Česko Česko
Žánry Pop rock
Povolání Zpěvák
Vydavatel Sony BMG
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Michael Foret (* 20. září 1986 Prostějov) je český zpěvák, skladatel, textař a herec. V roce 2005 se v 2. ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar probojoval do finále na 6. místo. Na základě toho vydal v roce 2006 s Ondřejem Soukupem produkované debutové album Forte.

Objevil se v hlavních rolích předních českých muzikálů, např. v nejúspěšnějším hit-muzikálu Děti ráje (2009-2014), dále v muzikálu Les Miserables- Bídníci (2012-2014). Od prosince 2014 bude účinkovat v hlavní roli "Sky" v nové české inscenaci světového muzikálu Mamma Mia!

Má vydaná dvě sólová alba, nyní[kdy?] pracuje na třetím.

Vystudoval Vysokou školu ekonomie a managementu obor Komunikace a lidské zdroje v Praze, dále 3 roky Konzervatoř Jaroslava Ježka a Anglo-německou střední obchodní akademii v Praze.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Ve 13 letech navštívil svůj první koncert v Praze - The Cranberries a od té doby hraje na kytaru, píše vlastní písně a zpívá. Na střední škole vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích.

V 18 letech se zúčastnil druhého ročníku televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z téměř 9 000 přihlášených probojoval do finále na 6. místo. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím Sony BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku Forte. Po mediální bublině kolem SuperStar se Michael odebral do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a založil kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael posléze začal spolupracovat na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce Uvnitř. Toto album vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Michael Foret s úspěchem účinkuje i v muzikálech. Představoval jednu z hlavních rolí "Mickeyeho" v nejúspěšnějším českém hit-muzikálu Děti ráje, jehož premiéra proběhla 14. listopadu 2009 a do roku 2014 muzikál stihl odehrát necelých 500 repríz. Uvedení muzikálu proběhlo v Praze i v Bratislavě. Dále jsme ho mohli od jara 2012 také vídat v divadle Goja Music Hall v Praze jako „Enjolrase“, hrdinského vůdce revolucionářů, v nové české inscenaci jednoho z nejslavnějších světových muzikálů Les Miserables-Bídníci.

Nyní se Michael připravuje na svou novou roli v dalším světovém muzikálu, jehož premiéra proběhne v prosinci 2014 v pražském Kongresovém centru. S živým orchestrem, velkolepou scénou a těmi největšími hity legendární skupiny ABBA se objeví jako hlavní představitel "Sky" v české verzi nejúspěšnějšího hit-muzikálu na světě- Mamma Mia!

Kromě hudebních zkušeností se Michael věnuje i herectví. V roce 2006 se objevil v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval i titulní píseň Expert a v roce 2012 proběhla premiéra úspěšného retro filmu Probudím se včera režiséra Miloslava Šmídmajera.

V současnosti[kdy?] připravuje své třetí, rovněž z velké části autorské album, jehož pilotním singlem je píseň "HRA".

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]