Med a čtyřlístek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Med a Čtyřlístek)
Skočit na: Navigace, Hledání
Med a Čtyřlístek

(Honey and Clover)

ハチミツとクローバー

(Hachimitsu to Kurōbā)

Žánr džosei, romance, komedie, drama
Manga
Autor Šika Umíno
Nakladatelství Shueisha
Publikováno 2000 – 2006
Celkem svazků 10
Stav ukončeno
Anime
Vysílání Česko Slovensko Animax
Režisér Keniči Kasai
Studio J.C.Staff
Vysíláno 29. července 2005 –

14. září 2006

Sezóny 2
Celkem dílů 26

Med a Čtyřlístek (ハチミツとクローバー) je japonská komediálně-dramatická manga série, sepsaná a ilustrovaná Šikou Umíno. Sleduje životy a vztahy skupiny mladých lidí, kteří studují uměleckou školu a bydlí ve stejné budově.

Manga vycházela v letech 2000 – 2006 ve vydavatelství Šueiša a čítá celkem 10 svazků. V roce 2003 vyhrála 27th Kodansha Manga Award v kategorii šódžo. Na základě mangy byl vytvořen anime seriál, vyrobený studiem J.C.Staff (autoři seriálů Lina - Postrach banditů, Excel Saga). Seriál měl dvě řady a původně běžel na stanici Fuji TV v letech 2005 – 2006. Sponzorovala ho řada firem jako například WE, Adidas, Head Porter, Visvim. V Česku ho vysílala anime stanice Animax. Rovněž existuje neanimovaný celovečerní film od firmy Asmik Ace Entertainment který šel do japonských kin v roce 2006 (v lednu 2007 vyšlo DVD) a hraný seriál (taktéž vysílaný u nás na Animaxu).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Juta Takemoto, Takumi Majama a Šinobu Morita jsou tři mladí muži ve věku kolem 20 let, kteří bydlí ve stejné budově a studují na stejné umělecké univerzitě v Tokiu. Jeden z jejich vyučujících, profesor Šúji Hanamoto, seznámí trojici se svou mladičkou a nesmírně talentovanou příbuznou Hagumi, která právě nastupuje na stejné škole do prvního ročníku. Juta i Šinobu se do dívky okamžitě zamilují. Zatímco zakřiknutý Juta své city skrývá a snaží se jí být jen dobrým přítelem, excentrický Šinobu svými přehnanými a značně ztřeštěnými projevy náklonnosti Hagumi vyloženě děsí. Plachá Hagumi postupně zapadne do skupinky přátel, mezi něž patří ještě studentka hrnčířství Ajumi Jamada. Této krásné dívce padají k nohám celé zástupy mužů, ona ale touží po tom jediném, kterého nemůže mít. Její vyvolený Takumi totiž miluje starší ženu, ovdovělou architektku Riku, a Ajumi bere jen jako dobrou kamarádku. Ani on to ale nemá jednoduché, protože Rika, dosud traumatizovaná tragickou smrtí milovaného manžela, odmítá všechny jeho milostné návrhy.