Med a čtyřlístek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Med a Čtyřlístek)
Skočit na: Navigace, Hledání
Med a čtyřlístek
ハチミツとクローバー
(Hačimicu to kurobá)
Žánr romance, komedie, drama
Cílová skupina džosei
Manga
Autor Čika Umino
Nakladatelství Japonsko Šúeiša
V časopise Japonsko CUTiEcomic, Young You, Cocohana
Publikováno od června 200028. července 2006
Počet svazků 10
TV anime
Autor Čika Umino
Režie Ken'iči Kasai
Scénář Jósuke Kuroda
Studio Japonsko J.C.Staff
Kanál Japonsko Fuji TV
Vysíláno od 14. dubna 200526. září 2005
Počet dílů 24
TV anime
Med a čtyřlístek II
Autor Čika Umino
Režie Tacujuki Nagai
Scénář Jósuke Kuroda
Studio Japonsko J.C.Staff
Kanál Japonsko Fuji TV
Vysíláno od 29. června 200614. září 2006
Počet dílů 12
Portál: Anime a Manga

Med a čtyřlístek (japonsky ハチミツとクローバー, Hačimicu to kurobá) je japonská komediálně-dramatická manga série, sepsaná a ilustrovaná Čikou Umino. Sleduje životy a vztahy skupiny mladých lidí, kteří studují uměleckou školu a bydlí ve stejné budově.

Manga vycházela v letech 20002006 ve vydavatelství Šúeiša a čítá celkem 10 svazků. V roce 2003 vyhrála 27. ročník soutěže Kódanša manga šó pro nejlepší mangu v kategorii šódžo. Na základě mangy byl vytvořen anime seriál, který vyrobilo studio J.C.Staff. Seriál má dvě řady a svou premiéru si odbyl na televizní stanici Fuji TV v letech 20052006. Sponzorovala ho řada firem jako například WE, Adidas, Head Porter, Visvim. V Česku ho vysílala anime stanice Animax. Rovněž existuje neanimovaný celovečerní film od firmy Asmik Ace Entertainment, který šel do japonských kin v roce 2006 a hraný seriál (taktéž vysílaný v Česku na Animaxu).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Júta Takemoto, Takumi Majama a Šinobu Morita jsou tři mladí muži ve věku kolem 20 let, kteří bydlí ve stejné budově a studují na stejné umělecké univerzitě v Tokiu. Jeden z jejich vyučujících, profesor Šúji Hanamoto, seznámí trojici se svou mladičkou a nesmírně talentovanou příbuznou Hagumi, která právě nastupuje na stejné škole do prvního ročníku. Júta i Šinobu se do dívky okamžitě zamilují. Zatímco zakřiknutý Júta své city skrývá a snaží se jí být jen dobrým přítelem, excentrický Šinobu svými přehnanými a značně ztřeštěnými projevy náklonnosti Hagumi vyloženě děsí. Plachá Hagumi postupně zapadne do skupinky přátel, mezi něž patří ještě studentka hrnčířství Ajumi Jamada. Této krásné dívce padají k nohám celé zástupy mužů, ona ale touží po tom jediném, kterého nemůže mít. Její vyvolený Takumi totiž miluje starší ženu, ovdovělou architektku Riku, a Ajumi bere jen jako dobrou kamarádku. Ani on to ale nemá jednoduché, protože Rika, dosud traumatizovaná tragickou smrtí milovaného manžela, odmítá všechny jeho milostné návrhy.