Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Lollipopz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lollipopz
Základní informace
Původ Česko Česká republika
Žánry Pop, dětská hudba
Aktivní roky 2015–současnost
Web www.lollipopz.cz
Současní členové
Pája,Eliška, Nikki a Laura
Dřívější členové
Verča a Barča
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lollipopz je česká pěvecko-taneční hudební skupina zaměřená na dětské publikum. Skupinu tvoří 4 dívky ve věku 11–13 let. Lollipopz vystupují na kulturních akcích po České republice s vlastním repertoárem a komponovanými pořady pro děti.[1][2] Ve své cílové skupině jsou ale známé i jako youtuberky s vlastním pořadem na YouTubeLollymánie“. Jedná se o komerční projekt vedený managementem, společností Kawaii Production s.r.o.[3] Projekt je zamýšlen jako nestárnoucí. To v praxi znamená, že vždy po určité době dochází ke změně obsazení, aby skupinu vždy tvořily děti v určitém věku.

Vznik a historie

První konkurz do skupiny Lollipopz proběhl v září 2015 a zúčastnilo se ho přibližně 50 dětí.[zdroj?]

Představení skupiny veřejnosti proběhlo až v lednu 2016 prostřednictvím první písně Lízátková Párty. V TV se Lollipopz objevily například v pořadu Teleráno na slovenské TV Markíza,[4] v Dobrém ránu na České televizi [5] či v pořadu Snídaně s Novou a Mise nový domov na TV Nova.

V prosinci 2018 Lollipopz absolvovaly své první hudební tour s názvem Lollipopz Bambule Tour [zdroj?] a v květnu 2019 své druhé My Little pony tour [zdroj?]. Obě tour probíhaly v rámci České republiky.

Youtube kanál

V létě 2017 začaly Lollipopz natáčet svůj vlastní pořad na YouTube s názvem Lollymánie.[6] Pořad se natáčí ve studiu v Aquapalace Praha. Na podzim 2018 měl na YouTube premiéru druhý pořad skupiny Lollipopz, s názvem Lollyboxing.

Na svůj Youtube kanál, vydávají i oficiální videoklipy k jejich písním.

Diskografie

První CD album skupiny Lollipopz vyšlo v květnu 2015 Za repertoárem skupiny stojí hudební producenti Michal Pešout, Petr Panocha (ze skupiny Maxim Turbulenc), Luboš Lauterbach, David Vostrý a textaři Milan Deutsch a Karel Andreas Stiebling, který je zároveň jedním z manažerů skupiny. Kmotrami tohoto alba jsou Dagmar Patrasová a její dcera Anna Julie Slováčková.

V roce 2018 Lollipopz vydávají dva singly První Láska a Kouzlo Vánoc.

Odkazy

Reference

  1. Lollipopz: nová dívčí skupina zve hudbou i pohybem do originálního příběhu - Novinky.cz. www.novinky.cz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. 
  2. Lollipopz na veletrhu Dětská planeta - Ententyky.cz - Plno rad, kde si hrát. www.ententyky.cz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. 
  3. Dívčí skupina Lollipopz. lollipopz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. (česky) 
  4. Lollipopz - V Teleránu na TV Markíza. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
  5. Lollipopz - ČT1 Sama Doma (Všechno je naruby + rozhovor). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
  6. Lollipopz. YouTube [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy