Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Lollipopz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lollipopz
Základní informace
Původ Česko Česká republika
Žánry Pop, dětská hudba
Aktivní roky 2015–současnost
Web www.lollipopz.cz
Současní členové
Pavlína Halvová, Eliška Kavková, Nikol Höfnerová, Niky Grecu
Dřívější členové
Veronika Hubatková, Barbora Marková, Laura Jyotsna Šťastná
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lollipopz je česká dětská pěvecko-taneční hudební skupina zaměřená na dětské publikum. Skupinu tvoří čtyři dívky ve věku 11–13 let. Vyznačují se především svými různobarevnými parukami (žlutá, modrá, růžová, zelená). Skupina hraje vlastní repertoár a komponované pořady pro děti.[1][2] Na YouTube nahrává pořady Lollymánie a Lollyboxing.

Vznik a historie

První konkurz do skupiny Lollipopz proběhl v září 2015 a zúčastnilo se ho přibližně 50 dětí.[zdroj?]

Představení skupiny veřejnosti proběhlo až v lednu 2016 prostřednictvím první písně „Lízátková Párty“. V TV se Lollipopz objevily například v pořadu Teleráno na slovenské TV Markíza,[3] v Dobrém ránu na České televizi [4] či v pořadu Snídaně s Novou a Mise nový domov na TV Nova.

V prosinci 2018 Lollipopz absolvovaly své první hudební tour s názvem „Lollipopz Bambule Tour“ a v květnu 2019 své druhé „My Little pony tour“. Obě turné probíhaly v rámci České republiky. V prosinci 2019 absolvovaly dvě Megashow: v Brně 8. 12. – Brno Zoner Bobyhall a v Praze 14.12. – Praha Lucerna kde poprvé zazněly úplně nové písničky.[zdroj?]

Youtube kanál: Lollymánie a Lollyboxing

Členky Lollipopz jsou ve své cílové skupině známé i jako youtuberky s vlastním pořadem na YouTube Lollymánie, který začaly natáčet v létě 2017.[5] Jedná se o komerční projekt vedený managementem, společností Kawaii Production s.r.o.[6]. Projekt je zamýšlen jako nestárnoucí, kdy po určité době dochází k věkové obměně složení, aby skupinu vždy tvořily děti určitého věku. Pořad se natáčel ve studiu v Aquapalace Praha. Na podzim 2018 měl na YouTube premiéru druhý pořad skupiny, s názvem Lollyboxing. Na začátku roku 2020 bylo natáčecí studio Lollymánie přestěhováno z Aquapalace Praha do Království hraček Bambule v centru Chodov, kde už dříve vznikal Lollyboxing.

Na svůj Youtube kanál, vydávají i videoklipy k písním. Na podzim 2019 překonaly členky na YouTube hranici 100 000 odběratelů a od YouTube obdržely Play Button. Na začátku roku 2020 skupinu opustila členka Laura Šťastná, kterou nahradila Niky Grecu.

Diskografie

První CD album vyšlo v květnu 2015 Za repertoárem skupiny stojí hudební producenti Michal Pešout, Petr Panocha (ze skupiny Maxim Turbulenc), Luboš Lauterbach, David Vostrý a textaři Milan Deutsch a Karel Andreas Stiebling, který je zároveň jedním z manažerů skupiny. Kmotrami tohoto alba jsou Dagmar Patrasová a její dcera Anna Julie Slováčková.

V prosinci roku 2018 byl vydán singl „První Láska“ s b-stranou „Kouzlo Vánoc“. V květnu 2019 vyšlo druhé album Nekonečné Léto. V dubnu 2019 skupina nahrála píseň „Tenhle den je náš“ a v létě téhož roku skladbu „Kolo Štěstí“.

Odkazy

Reference

  1. Lollipopz: nová dívčí skupina zve hudbou i pohybem do originálního příběhu - Novinky.cz. www.novinky.cz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. 
  2. Lollipopz na veletrhu Dětská planeta - Ententyky.cz - Plno rad, kde si hrát. www.ententyky.cz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. 
  3. Lollipopz - V Teleránu na TV Markíza. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
  4. Lollipopz - ČT1 Sama Doma (Všechno je naruby + rozhovor). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 
  5. Lollipopz. YouTube [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. (česky) 
  6. Dívčí skupina Lollipopz. lollipopz [online]. [cit. 2019-10-13]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy