Aquapalace Praha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Aquapalace Praha
Stavba Aquapalace Praha - prosinec 2007
Stavba Aquapalace Praha - prosinec 2007
Účel stavby
Základní informace
Výstavba 2008
Poloha
Adresa Čestlice, ČeskoČesko Česko
Souřadnice
Další informace
Web Oficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Aquapalace Praha je největší aquapark v Česku a střední Evropě. Sportovně-relaxační komplex se nachází v Čestlicích, asi 100 metrů jižně od hranice Prahy. Otevřen byl v roce 2008. Provozovatelem je GMF AQUAPARK PRAGUE, a. s. ze skupiny SPGroup českého miliardáře a politika za ODA Pavla Sehnala.[1]

Leží v blízkosti průhonického exitu 6 dálnice D1, součástí aquaparku jsou dva parkovací domy o celkové kapacitě 600 automobilů a 9 stání vyhrazených pro autobusy. Dále je součástí saunový svět o rozloze 1750m² a vodní svět o rozloze 9150m². Kolem aquaparku jezdí příměstské linky Pražské integrované dopravy (na dopravní větvi v Pražské ulici leží nejblíže zastávka „Čestlice, Kika-Aquapalace“ a v Obchodní ulici „Čestlice, V Oblouku“). Od pražské stanice metra Opatov jezdí k akvaparku denně zvláštní autobusová linka, Aquabus, zhruba s hodinovým intervalem.[2]

Části a služby[editovat | editovat zdroj]

Vodní svět[editovat | editovat zdroj]

Vodní svět se rozkládá na ploše 9 150 m² a je tvořen třemi paláci – Palácem pokladů, dobrodružství a relaxu – a venkovní zónou.[3]

Vybavení vodního světa zahrnuje 12 tobogánů a skluzavek, bazén s umělým vlnobitím a venkovní divokou řeku. Celý vodní svět je protkán 450 metry pomalé a rychlé řeky. Zvláštností je také potápěčská jáma, což je tubus o hloubce 8 metrů, kde je možné si vyzkoušet zkušební ponor anebo absolvovat kurz potápění. Pro milovníky podmořského života je možné přímo z bazénu pozorovat mořské hvězdice, korály, mořské ježky a množství pestrobarevných rybiček. Pro děti jsou k dispozici dětská vodní hřiště se skluzavkami, brouzdaliště, dětský bazén s vrakem pirátské lodi a dětský koutek. Jako první v České republice nabídl v roce 2019 virtuální realitu na tobogánu.

Součástí Aquapalace Praha je unikátní laser show promítaná v Paláci pokladů denně ve večerních hodinách na největší vodní hladině v zemi. V nabídce je i letecký simulátor FlyMotion nebo elektrolodičky Bumperboats, v létě i nafukovací skákací hrad a Wipe out.

Saunový svět[editovat | editovat zdroj]

Saunový svět je rozdělený na tři pomyslné části – klasické finské sauny, římské lázně a venkovní část. Finské sauny nabízí celkem pět prohříváren s teplotami od 60 °C do 110 °C – např. biosauna nebo aromatická bylinná sauna. Součástí jsou také Kneippovy lázně (vodoléčba s využitím střídavého působení teplé a studené vody), ochlazovací bazének s ledovou vodou, studna s ledovou drtí, vířivky nebo klasické, masážní a aromatické sprchy. Další částí saunového světa jsou římské lázně s římským bazénem a pěti parních kabin s teplotami od 26 °C do 65 °C. Ve venkovní části saunového světa se nalézají 2 finské sauny, vířivky, ochlazovací bazének a ochlazovací sprchy.

Spa[editovat | editovat zdroj]

V nabídce služeb Spa centra najdeme např. masážní a tělová ošetření, kosmetické služby, manikúru, pedikúru, depilace, solárium nebo exotické procedury rassoul (bahenní jílový zábal kombinovaný s účinky parní lázně) a hammam (orientální turecká lázeň spojená s prohřátím těla na speciálním mramorovém kameni). Dále je zde možné využít hydromasážní vany nebo oddělené prostory s vířivkou nebo saunou, s lůžky pro relaxaci a malým občerstvením pro uzavřenou společnost čtyř až šesti osob.

Fyzioterapie[editovat | editovat zdroj]

Firma Balneo & Medical zde poskytuje komplexní služby v oblasti fyzioterapie a léčebné rehabilitace. Rehabilitační péči zajišťují lékaři a fyzioterapeuti. V Aquapalace Lázně Praha se provádí diagnostika, rekondiční cvičení, vodoléčba, masáže nebo speciální lázeňské procedury.

Posilovna[editovat | editovat zdroj]

Fitness centrum nabízí kardiozónu s 54 trenažéry (např. bruslařské trenažéry, běžkařský Thorax Trainer), posilovnu, VIP zónu, indoor cycling a velký aerobní sál s LCD obrazovkami a projekčním plátnem. V dvoupodlažním fitness je např. multifunkční konstrukce FTS (Functional Training Station) nebo přístroj Spoteee – díky němu si mohou uživatelé zaběhat v reálném prostředí. K dispozici je i diagnostický přístroj InBody 370, měřící například tukovou a svalovou hmotu v těle.

Hotel[editovat | editovat zdroj]

Pohled na hotel Aquapalace

Součástí resortu Aquapalace Praha je rovněž čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí komfortní ubytování ve 231 pokojích a prostory pro pořádní konferencí a kongresů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva SPGroup a.s. za rok 2013, auditor BDO Audit s.r.o. udělil výrok ze zdůrazněním skutečnosti
  2. Jak se k nám dostanete, Aquapalace Praha
  3. FEJFAR, Vítězslav. Archivovaná kopie [online]. Konstrukce (časopis), 2008-04-14, rev. 2009-01-02 [cit. 2011-04-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-01-16. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]