Aquapalace Praha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Aquapalace Praha
Palác pokladů v Aquapalace Praha
Palác pokladů v Aquapalace Praha
Účel stavby
Základní informace
Výstavbado roku 2008
Současný majitelGMF AQUAPARK PRAGUE, a. s. ze skupiny SPGroup
Poloha
AdresaČestlice, ČeskoČesko Česko
Souřadnice
Map
Další informace
WebOficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Aquapalace Praha je největší aquapark v Česku a střední Evropě. Sportovně-relaxační komplex se nachází v Čestlicích, asi 100 metrů jižně od hranice Prahy a leží v blízkosti průhonického exitu 6 dálnice D1. Otevřen byl v roce 2008. Provozovatelem je akciová společnost Gmf Aquapark Prague ze skupiny SPGroup českého podnikatele a politika za ODA Pavla Sehnala.[1]

Součástí resortu jsou vodní svět o rozloze 9 150 m², saunový svět o rozloze 1 750 m², centrum Spa, centrum fyzioterapie a léčebné rehabilitace, fitness a hotel. V roce 2014 prošel areál menšími stavebními úpravami (například změna schodiště na divokou řeku), které byly způsobeny přidáním nových tobogánů.

Části[editovat | editovat zdroj]

Palác dobrodružství v Aquapalace Praha
Pohled na hotel Aquapalace

Vodní svět[editovat | editovat zdroj]

Vodní svět se rozkládá na ploše 9 150 m², je tvořen třemi částmi – Palácem pokladů, Palácem dobrodružství a Palácem relaxu – a venkovní zónou.[2]

Vybavení vodního světa zahrnuje 12 tobogánů a 9 skluzavek, z toho nejdelší tobogán v ČR (250 m), bazén s umělým vlnobitím a venkovní divokou řeku. Celý vodní svět prochází 450 metrů dlouhá umělá řeka. Nachází se zde také potápěčská jáma s hloubkou 8 metrů. Pro děti jsou k dispozici dětská vodní hřiště se skluzavkami, brouzdaliště, dětský bazén s vrakem pirátské lodi a dětský koutek.

Součástí Aquapalace Praha je laser show promítaná v Paláci pokladů, letecký simulátor nebo elektrolodičky, v létě nafukovací skákací hrad. Jako první v České republice nabídl Aquapalace v roce 2019 virtuální realitu na tobogánu.[3]

Saunový svět[editovat | editovat zdroj]

Saunový svět je rozdělený na tři části – klasické finské sauny, římské lázně a venkovní část. Součástí jsou také Kneippovy lázně, ochlazovací bazének, vířivky nebo různé sprchy.

Fitness[editovat | editovat zdroj]

Fitness centrum má dvě podlaží a je součástí budovy, ve které se nachází vodní a saunový svět.

Hotel[editovat | editovat zdroj]

Aquapalace Praha provozuje čtyřhvězdičkový hotel s 232 pokoji, který je propojený s aquaparkem. Součástí hotelu je také konferenční centrum pro 650 osob.

Dopravní spojení[editovat | editovat zdroj]

Kolem aquaparku jezdí příměstské linky Pražské integrované dopravy (na dopravní větvi v Pražské ulici leží nejblíže zastávka „Čestlice, aquapark (linka 385)“ a v Obchodní ulici „Čestlice, V Oblouku (linky 328, 357, 363, 401, 402, 406“). Od pražské stanice metra Opatov jezdila k aquaparku zvláštní autobusová linka, Aquabus, která byla v provozu do konce června 2022. Součástí aquaparku jsou dva parkovací domy a stání vyhrazené pro autobusy.[4]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva SPGroup a.s. za rok 2013, auditor BDO Audit s.r.o. udělil výrok ze zdůrazněním skutečnosti
  2. FEJFAR, Vítězslav. Archivovaná kopie [online]. Konstrukce (časopis), 2008-04-14, rev. 2009-01-02 [cit. 2011-04-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-01-16. 
  3. Virtuální realita + tobogán: V Praze otevřeli nový druh vodní atrakce. Tyinternety.cz [online]. [cit. 2020-05-10]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2020-05-29. 
  4. Jak se k nám dostanete, Aquapalace Praha

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]