Hidden & Dangerous

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hidden & Dangerous
Vývojáři Illusion Softworks
Tarantula Studios (PlayStation port)
Vydavatelé Take-Two Interactive, TalonSoft, Global Star Software, Gathering of Developers
Engine Insanity
Platformy Windows, Dreamcast, PlayStation
Datum vydání 29. července 1999 (PC)
červeneczáří 2000 (DC)
listopad 2001 (PS)
Žánr Akční hra s taktickými prvky
Herní módy Single player, Multiplayer
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hidden & Dangerous je počítačová videohra vyvinutá firmou Illusion Softworks, vydaná roku 1999 a distribuovaná firmou Take-Two Interactive a TalonSoft pro Windows, Dreamcast, a PlayStation. PlayStationový port hry byl vyvinut firmou Tarantula Studios.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Hráč ovládá čtyřčlenný tým britských Special Air Service (SAS), provádějící důležité sabotážní a záchranné mise během druhé světové války. Hráč musí zůstat skryt, po většinu mise, k úspěšnému dokončení úkolu. Hráč má také veliký výběr zbraní a vybavení, které zahrnuje položky od odstřelovačských pušek, přes bazooky (protipancéřové zbraně) až po samopaly. Hráč také může řídit vozidla.

Před každou musí si hráč mohl vybrat z několika vojáků do svého týmu. Vojáci se odlišovali jednotlivými vlastnostmi (např. rychlost, přesnost střelby, nosnost ...). Poté je mohl vybavit vybavením na jednotlivý druh mise. V misích je pak mohl poslat na určitá místa na mapě, to bylo spojeno ale s tím, že vojáci kvůli špatné AI zbytečně umírali v řekách.

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Hidden and Dangerous pravděpodobně nastavila směr taktických realistických stříleček a obdržela hodně pozitivních recenzí. [zdroj?]

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Rozšíření s názvem Hidden & Dangerous: Devil's Bridge ve Spojených státech a Hidden & Dangerous: Fight for Freedom ve Velké Británii. Rozšíření přidávalo nové mise v nových lokacích, co-operaci pro více hráčů a nové zbraně. Celkem devět misí v Polsku, jižním Řecku a ve městě Bastogne v Belgii.

Plně opravená a vylepšená verze hry, Hidden & Dangerous Deluxe, konkrétně Hidden & Dangerous + Hidden & Dangerous: Fight for Freedom (Hidden & Dangerous: Devil's Bridge), byla nabízena zdarma jako reklama pro pokračování hry Hidden & Dangerous 2.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hidden & Dangerous na anglické Wikipedii.

Související stránky[editovat | editovat zdroj]