Gathering of Developers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gathering of Developers
Základní údaje
Právní formadceřiná společnost
Datum založeníleden 1998
Datum zánikuzáří 2004
Osudfirmu získal Take-Two Interactive v květnu 2000
Sídlo2700 Fairmount St., Dallas, Texas, United States
Adresa sídlaTexas, Spojené státy americké
Klíčoví lidéMike Wilson
Harry Miller
Rick Stults
Doug Myres
Jim Bloom
Charakteristika firmy
Oblast činnostiInteraktivní zábava
ProduktyMax Payne, Mafia, Age of Wonders,....
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gathering of Developers (také God Games nebo Gathering) byla texaská vydavatelská společnost založená v lednu 1998, s cílem propojit vydavatele a nezávislé vývojáře her, která by umožňovala nezávislým vývojářům kontrolu nad jejich projekty, vlastnictví názvů značek a her a účast ve vydávání a marketingových rozhodnutích. Vývojáři byli často motivováni jejich předchozími špatnými zkušenostmi s vydavateli a frustrací, z jejich rozhodnutích. Proto se několik zkušených vývojářských společností spojilo do formy vydavatele, který je založen na vztahu vydavatele a vývojáře. Firma se později stala dceřinou společností Take-Two Interactive. První vlna vydaných her zahrnovala Railroad Tycoon II, Nocturne, Darkstone, Age of Wonders a Fly!. Společnost později expandovala na konzolový trh.

Take-Two Interactive získalo společnost v květnu 2000 a potom se neúspěšně pokoušelo řídit společnost, založenou v Texasu, z jejich sídla v New Yorku. Zakladatelé a zaměstnanci z Gathering of Developers byli nešťastní z nedostatku svobody v G.O.D. a toho, že nebyla dodržována myšlenka férového jednání s vývojáři a vlastníky značek her. V květnu 2001 nečekaně zemřel zakladatel Doug Myers, který byl v té době pobízený ostatními partnery k rozdělení společnosti. Nakonec Take-Two převzala všechny operace a přejmenovala jednoduše společnost na Gathering a potom ji přetransformovala do vydavatele 2K Games.

Během herní E3 byla společnost G.O.D. známá svou extravagantností, nabízením barbecue zdarma, živou hudbou a pivem pro 10 000 návštěvníků E3.

Zakládající vývojáři[editovat | editovat zdroj]

Zakládající jednotlivci[editovat | editovat zdroj]

Významné, vydané hry[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Gathering of Developers na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]