Hidden & Dangerous 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hidden & Dangerous 2
Vývojář 2K Czech
Vydavatel Gathering of Developers
Engine LS3D engine
Platforma Microsoft Windows
Datum vydání 21. října 2003
Žánr first-person shooter
Herní módy videohra pro více hráčů
videohra pro jednoho hráče
kooperativní hra
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hidden & Dangerous 2 je taktická akční počítačová hra. Vyvinula ji společnost Illusion Softworks (dnes 2K Czech) a vydali ji Gathering of Developers a Take-Two Interactive. Hra vyšla 21. října 2003 jako pokračování Hidden & Dangerous z roku 1999. Hráč ovládá až čtyřčlenný britský tým SAS, který provádí rozličné operace na bojištích druhé světové války, od Barmy po Norsko.

Hra běží na enginu jménem LS3D engine. Důraz je kladen na realističnost prostředí a podrobné zpracování zbraní i vozidel. Hra má velmi realistickou fyziku chování předmětů, kulky jsou tak schopny se odrazit od stěn či prostřelit dřevěné dveře. Hra obsahuje prvky RPG, rozlehlé lokality a relativní volnost při plnění misí. Krom několika multiplayerových režimů nabízí i kampaň, oproti prvnímu dílu ji však nelze hrát kooperativně, ale pouze v režimu pro jednoho hráče.

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Rozšíření Sabre Squadron bylo vydáno v říjnu 2004. Obsahovalo devět nových singleplayerových map, osm nových multiplayerových map a několik nových zbraní. Byl také přidán kooperativní režim multiplayer.

Existuje však také řada neoficiálních map a dalších doplňků vytvořených samotnými hráči. Část jejich tvůrců se rekrutovala z komunity kolem hry Mafia: The City of Lost Heaven.

Síťová hra[editovat | editovat zdroj]

V roce 2012 přestal GameSpy, provozovatel multiplayerových serverů, podporovat jejich vyhledávání, hráči tak začali používat Qtracker.[1] O dva roky později pak došlo k úplnému vypnutí oficiálních serverů, část hráčů se tak přesunula na neoficiální komunitní servery. V roce 2017 stále běželo asi 20 takových serverů.

Cimrmanovy odkazy ve hře[editovat | editovat zdroj]

Ve hře jsou přítomny odkazy na tvorbu českého velikána Járy Cimrmana. Konkrétně v misi Operace Liberator je umístěna budova železniční stanice Liptákov s hospodou U Sirotků, včetně dobových nápisů.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hidden & Dangerous 2 na anglické Wikipedii.

  1. Play Online [online]. Royal Para Regiment [cit. 2019-07-31]. Dostupné online. (anglicky)