Full Metal Panic!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Full Metal Panic)
Skočit na: Navigace, Hledání
Full Metal Panic!
フルメタル·パニック!
(Furumetaru Panikku!)
Žánr akční, mecha, romantická komedie
Cílová skupina seinen
Light novel
Autor Kóiči Čigira
Ilustrátor Šiki Dódži
Nakladatelství Japonsko Fudžimi Šobó
V časopise Japonsko Fudžimi Fantasia bunko
Publikováno od 9. září 199820. srpna 2011
Počet dílů 23
TV anime
Autor Šódži Gató
Režisér Kóiči Čigira
Scénář Šódži Gató
Hudba Tošihiko Sahaši
Studio Japonsko Gonzo
Kanál Japonsko WOWOW
Vysíláno od 8. ledna 200218. června 2002
Počet dílů 24

Full Metal Panic! (japonsky フルメタル·パニック!, Furumetaru Panikku!) je série light novel, kterou napsal Šódži Gató a ilustroval Šiki Dódži. Hlavním hrdinou série je Sósuke Sagara, člen antiteroristické skupiny Mithril, který je pověřen ochranou Kaname Čidori, bláznivé japonské středoškolačky.

Série light novel byla adaptována do tři anime seriálů (Full Metal Panic od studia Gonzo, Full Metal Panic? Fumoffu a Full Metal Panic! The Second Raid od studia Kyoto Animation), jedné OVA a pěti různých manga sérií. V roce 2009 zakoupila společnost Mandalay Picutres práva na chystaný hraný film.

Děj novel se odehrává v paralelním světě, v němž se udály skutečné události 20. a 21. století. Příběh začíná v 10. roku období Heisei (rok 1999), kdy se studená válka chýlí ke konci, Čína je rozdělena na jih a sever podle řeky Jang-c’-ťiang a Hongkong je rozdělen podobně jako Berlín. Kowloon patří Severní Číně, zatímco Hongkong je udržován vojskem Jižní Číny. Boje v Hongkongu jsou zakázány mírovou smlouvou. V roce 1991 byla při válce v Zálivu použita nukleární hlavice, což spustilo pátou válku na Středním východě. Na začátku této války se Sovětský svaz zúčastnil další invaze na Afghánistán (v novelách je nazýván Helmadžistán), Michal Gorbačov byl zavražděn a perestrojka byla pozastavena.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]