Přeskočit na obsah

Dotyk (časopis)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Dotyk je český týdeník, který je vydáván pouze prostřednictvím tabletů. Začal vycházet v květnu 2013 jako první titul vydavatelství Tablet Media. Časopis vychází zdarma každý pátek. Pro stažení jsou k dispozici aplikace pro iPady a iPhony v App Store, aplikace v Google Play pro tablety a chytré telefony s operačním systémem Android či aplikace pro Kindle Fire v Amazon Apps.

Struktura[editovat | editovat zdroj]

Strukturou se podobá tištěným časopisům, pro prezentaci obsahu (analýzy, komentáře, graficky zpracovaná data, rozhovory, portréty, tipy a doporučení, testy, hry pro děti) však využívá tabletové platformy, články jsou doplněny interaktivními grafy, videem či audioukázkou.

  • Enter - Dataroom – datová žurnalistika, fotoreportáž, kalendář s upozorněním na zajímavé události následujícího týdne. Anotace zajímavých domácích i zahraničních článků s odkazem na původní text.
  • Fokus - nachází se zde delší publicistické útvary: Hlavní témata vydání s bohatou a interaktivní infografikou. Rozhovory. Analýzy.
  • Hydepark tvoří názorovou část magazínu. Mezi přispěvatele patří renomovaní vědci, ekonomové, představitelé kulturní obce i studenti, kteří zde mají své blogy. Důraz je kladen na různé úhly pohledu na kontroverzní témata.
  • Inspirace je odlehčeným závěrem každého vydání, témata: např. cestování, kultura, technologie, doporučení osobností, interaktivní testy, stránka pro děti, fejeton.

Redakce[editovat | editovat zdroj]

Šéfredaktorkou byla do roku 2016 Eva Hanáková, jež dříve vedla rubriku Podniky a trhy v Hospodářských novinách a byla šéfredaktorkou týdeníku Ekonom.

Redakci tvoří novináři převážně z tištěných médií. Mezi externisty vydavatelství Tablet Media jsou odborníci – vědci, lékaři, ekonomové, spisovatelé. Vydavatelství v ČR spolupracuje s prestižními americkými periodiky: Newsweek, The Washington Post, Foreign Policy a Slate.

V roce 2014 získalo vydavatelství za tabletový týdeník Dotyk cenu Světové asociace novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) v kategorii tabletových publikací[1] Uspělo tak v konkurenci britských The Times, španělského deníku El Mundo, nizozemského deníku NRC, norského deníku Verdens Gang, italského deníku La Stampa i tabletové podoby polské Gazety Wyborczi a dalších projektů zavedených evropských vydavatelů. V roce 2014 získalo vydavatelství Tablet Media pro stejný titul ocenění v soutěži Unie vydavatelů Časopis roku 2013, a to v kategorii digitální počin roku.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]