Foreign Policy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Foreign Policy
Foreign Policy logo 2014.png
Země Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazyk angličtina
Sídlo Washington, D.C., Spojené státy americké
První vydání 1970
Odkazy
ISSN 0015-7228, 1697-1515, 1945-2276 a 1957-5335
Web foreignpolicy.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Foreign Policy (Zahraniční politika) je americký časopis, který vychází každé dva měsíce, původně vycházel jako čtvrtletník. Zaměřuje se na zahraniční politiku Spojených států a také na mezinárodní vztahy a hospodářství.

V roce 1970 jej založili Samuel Huntington a Warren Demian Manshel. Vedle magazínu Foreign Affairs platí za nejvýznamnější časopis zabývající se těmito tématy. 29. září 2008 společnost Washington Post Company oznámila, že převzala časopis od Carnegie Endowment for International Peace.[1] Každoročně vydává seznam zhroucených států. Vychází v nákladu 110 000 exemplářů. Nejznámějším redaktorem magazínu je Moisés Naím, pozici šéfredaktorky vykonává Susan Glasser.

Internet[editovat | editovat zdroj]

Na začátku roku 2006 se magazín rozšířil o blog Foreign Policy Passport,[2] poté se přidaly další blogy.[3] Mezi proslulé autory patří válečný reportér a držitel Pulitzerovy ceny Tom Ricks, autor bestsellerů Stephen M. Walt, bývalý spolupracovník amerického prezidenta George W. Bushe Dov Zakheim, a Steve Biegun, zahraničněpolitický poradce Johna McCaina.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Foreign Policy na německé Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]