Tablet Media

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tablet Media
Základní údaje
Datum založení 2013
Adresa sídla Praha, Česko
Charakteristika firmy
Majitel Vltava Labe Media
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tablet Media je první české vydavatelství zaměřené na vydávání časopisů prostřednictvím tabletů.

Byla založena v lednu roku 2013. Majitelem byl mediální manažer Michal Klíma, který dříve působil jako generální ředitel Lidových novin, vydavatelství Economia a slovenského vydavatelství 7 Plus.

V květnu 2013 začal vycházet první titul vydavatelství - tabletový týdeník Dotyk.

V listopadu 2014 začalo vydavatelství Tablet media vydávat měsíčníky pro tablety a smartphony: Dotyk STYL ROYAL o moderní šlechtě a Dotyk STYL BYDLENÍ s tématy hi-tech domácnost, architektura, bydlení, dekor, zahrada, stavba. Měsíčníky jsou ke stažení ve čtečce Magazíny Dotyk zdarma.

Od prosince 2014 vydává týdeník Dotyk BYZNYS, který poskytuje informace o ekonomice a byznysu, je stažení je zdarma ve čtečce Dotyk každé pondělí.

V říjnu 2015 koupila 100 % akcií vydavatelství společnost ANGAUR, a.s. z investiční skupiny PENTA.

Společnost Tablet Media fúzí sloučení se společnostmi Vltava Labe Press (součást mediálního koncernu společnosti Penta Investments), Astrosat Media v červenci 2016 vznikla společnost Vltava Labe Media a Tablet Media zanikla.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ŠTĚRBA, Martin. Tablet Media se stalo součástí skupiny VLP. Marketing & Media. 2016-01-21. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-07-31. (česky)  Archivováno 31. 7. 2017 na Wayback Machine