Diskuse s wikipedistou:MrGreg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to searchSimpsonovi[editovat zdroj]

V tom případě se vám při doplňování českých premiér bude určitě hodit tohleto: :-)
Výsledky hledání v programu — TV program — Česká televize
Je to přibližně od poloviny 9. série. ČT svůj TV program archivuje pouze od roku 2000, alespoň tedy na internetu. Doufám, že jsem pomoh přispět a jsem rád, že se do Simpsonových zapojil taky někdo další. Sám jsem tady loni dělal velké úpravy, ale vzhledem k tomu, že jsem se jaksi nepohod s jistým uživatelem a s administrátory o tom, jak by to mělo vypadat, tak jsem s tim seknul. Teď už jenom aktualizuju 24. sérii a víc nic. Snad budete mít vy více štěstí a nesetkáte se s odporem zdejších "chytrých" lidí.
Díky za radu, přesně to jsem hledal! ... Už od třetí série jsem se podobnou stránku pokoušel najít, bohužel na všech jsou uvedeny premiéry kolem roku 2010/11, tedy nejspíš na COOLu. Zvláštní, že jsem v archivu ČT hledal, ale buď jsem zadával starší série, nebo se vyskytl problém někde mezi klávesnicí a židlí. :)
Ještě jednou děkuji, až budu pokračovat v editaci, budu tedy přidávat i data premiér v ČR. :)
--MrGreg (diskuse) 17. 2. 2013, 22:08 (UTC)
Není vůbec zač. Rád jsem pomohl. :) Jestli se ale neurazíte, dovolil jsem si upravit vaší editaci v 9. sérii, co se týče těch českých premiér. Až asi na posledních 5 epizod jste je měl buď špatně, nebo úplně nesmyslně přeházené (patrně to nebyl úmysl), tak jsem si je dovolil podle toho programu ČT přepsat. Snad se nebudete zlobit. ;) David
Dobrý den, doporučil bych před editací zkontrolovat, zda to co edituji není náhodou správně předtím, než do toho zasáhnu, protože data byla "nesmyslně přeházená" úmyslně. Vycházel jsem totiž z Archivu ČT, který jste mi Vy sám (alespoň podle IP adresy) doporučil. Musím také říct, že se zlobím, protože jsem nad 9. sérií strávil opravdu hodně, hodně času a vypotřeboval notnou dávku trpělivosti, takže mě Váš zásah naštval, přeci nejsem takový hlupák, abych prostě "zpřeházel data", problém musel být tedy jinde ... Už jsem na něj přišel a sám se jmenuji hlupákem, že jsem jej při původní editaci přehlédl. Hlupákem je ovšem i tvůrce (nebo poslední editující) původního seznamu epizod 9. řady, protože jsem při kontrole své editace a psaním do této diskuse zjistil, že je původní seznam epizod (který jsem neupravoval, jen ho "zkrášloval") špatně! Proto některá data nesedí, jsou zpřeházené epizody, ale nebojte, ihned po editaci této diskuse původní seznam opravím - podle archivu a anglické wiki.
Tak a teď bych rád vysvětlil, jak jsem editoval. Musím říct, že jsem původně zvažoval, zda začít 9. sérií. Totiž, když jsem si vyhledával data vysílání ve zmíněném archivu, měl jsem napsány už všechny díly až do tuším epizody 8, když jsem zjistil, že se pravděpodobně nejedná o premiéry. Do epizody 8 jsou totiž data "premiér" v průběhu roku 2000, kdežto 9 díl je najednou v lednu. Z toho jsem vyvodil, že se u "průběho-ročních" dat nejedná o premiéry, ale o reprízy, proto jsem až do epizody číslo 8 napsal N/A a se zapisováním dat začal od zmíněné epizody 9.
Myslel jsem, že jsem problém vyřešil, od epizody č. 9 až do epizody č. 18 vše krásně navazovalo - leden, únor, březen ... ale u epizody č. 19 se najednou objevil únor a když jsem si řekl "no co, tak to namluvili opačně", objevil se u epizody 20 červen, načež opět navázal březen, duben, květen. Musím říct, že jsem docela koukal, ale rozhodl jsem se tam epizody 19 i 20 napsat, protože vzhledem k pořadí v serálu je velmi pravděpodobné, že se skutečně jedná o premiéry. (Teď už víme, v čem byl problém...)
Abych tedy svá slova podložil nějakými "důkazy", dal jsem si tu práci a díly Vám v archivu vyhledal.
Pravděpodobné reprízy (vzhledem k zapisování pořadů od 1.1.2000): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10.
Premiéry: 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Na konec Vám i přes krátkou zlobu musím poděkovat, protože bez Vaší poznámky bych si problému pravděpodobně nevšiml... také musím prohlásit: "Hloupá... 9. řada!"
--MrGreg (diskuse) 26. 2. 2013, 19:27 (UTC)
Promiňte, ale jako jeden příklad za všechny: Vám přijde logické dávat premiéru 20. epizody až někam na konec června? Dívejte se očima! :-o
Logické mi to, pravda, nepřijde, ale jak jsem se tady odkazováním na všechny díly série v archivu snažil naznačit, já si ty premiéry nevymýšlím. Může mi to přijít sebenelogičtější, ale je to tam tak zkrátka napsáno. Navíc skutečně by mě to nepřekvapilo, protože epizody byly mnohdy vysílány v nelogickém sledu...
Jinak řečeno, taky nerozumím tomu, že je 20. epizoda najednou vysíláná v červnu, je klidně možné, že je v archivu chyba a původní vysílací čas tam chybí... Pokud je tomu skutečně tak, tak někdo časem přijde s "pravým" datem premiéry, do té doby je však podle archivu premiérovým datem 27. června a žádné jiné datum si nehodlám vymýšlet.
--MrGreg (diskuse) 3. 3. 2013, 10:28 (UTC)

Simpsonovi - pokračování v úpravách[editovat zdroj]

Zdravím, budete pokračovat v opravě seznamu? :) Díky.
--Tvstrela (diskuse) 26. 10. 2013, 00:50 (UTC)
Musím se přiznat, že jsem na úpravu stránek Wikipedie trochu pozapomněl... a to hlavně z nedostatku času. Ale ano, postupně bych rád převedl celý seznam epizod na ony přehledné tabulky.
--MrGreg (diskuse) 26. 10. 2013, 17:40 (UTC)

Články bez textu[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím nezakládejte články (Fed Cup 2006), které nesplňují podmínky existence, tedy v podstatě nejsou ani subpahýly. Díky.--Kacir 11. 2. 2018, 20:45 (CET)
Děkuji za upozornění. Měl jsem v úmyslu nejdříve vytvořit jednotné infoboxy alespoň u Fed Cupu a poté doplnit základní informace. Nejprve tedy odpahýlovatím nové stránky. --MrGreg (diskuse) 11. 2. 2018, 20:58 (CET)
Pahýly zakládat samozřejmě lze, ovšem u soutěží s výsledky jsou v podstatě málo hodnotné, protože čtenáři nenabízí to základní – všechny výsledky. Pokud už vytvářím heslo, pak se snažím vkládat i kompletní přehled zápasů, jinak už by byly pahýly dávno založené.--Kacir 11. 2. 2018, 21:06 (CET)

Copyvio[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Parlamentní institut, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: https://www.psp.cz

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--OJJ, Diskuse 3. 6. 2018, 09:27 (CEST)

Kategorie:Členové ANO 2011 v KSČ - diskuse o smazání[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych Vás tímto upozornil, že jsem zahájil diskusi o smazání k Vámi založené kategorii "Kategorie:Členové ANO 2011 v KSČ". Žádám Vás, abyste se v této diskusi vyjádřil. Děkuji. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 1. 7. 2018, 17:21 (CEST)