Diskuse s wikipedistou:GUARANT International

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdravím a vítám, Vaše pískoviště jsem smazal, ani na něm nemůže být obsah kopírovaný z webu. Nick by sice mohl naznačovat, že svolení máte, jeho forma však musí být písemná (e-mail) a musí být doručena na adresu zdejšího oddělení, které se autorskými právy zabývá: WP:OTRS /zde je i forma e-mailu/ a adresa je info-cs@wikimedia.org

Před další prací ale doporučuji si přečíst ještě Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, Wikipedie:Nezaujatý úhel pohledu, Wikipedie:Co Wikipedie není a WP:Propagační článek. Díky za pochopení--Horst (diskuse) 9. 2. 2016, 10:44 (CET)

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku GUARANT International, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.guarant.cz/pco

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Horst (diskuse) 10. 2. 2016, 14:26 (CET)

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku GUARANT International. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Davcza (diskuse) 12. 2. 2016, 16:10 (CET)

Wikijméno[editovat zdroj]

Dobrý den, kolegyně. Nehodnotím článek, který má stejný název jako je Vaše tzv. wikijméno. Ale trochu se divím tomu, že jste si právě takové jméno zvolila. Teď hned s tím asi nic neuděláte, ale byla to trochu chyba. Vaše wikijméno mohlo být úplně jiné, třeba podle Vašeho křestního jména s nějakou číslicí za tím, nebo zcela volně zvolené jako je moje. No, uvažujte o tom, kdybyste měla opravdu zájem tady pracovat mimo to jedno téma, které Vám tak leží na srdci, tak byste si mohla to wikijméno změnit. S tím by Vám pomohl někdo právě přes tu stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc. Já sám se v takových změnách ale nevyznám. --Zbrnajsem (diskuse) 12. 2. 2016, 16:24 (CET)

Zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den, do článku GUARANT International jste přidala další zdroje. Bohužel letmým pohledem jsou to všechno zmínky komerčního, reklamního charakteru, popřípadě různé katalogy. Je zapotřebí nezávislý zdroj, typu renomované periodikum, nikoliv profesní web. Dále je nutné dokázat, že společnost GUARANT International patří mezi skutečně významné, že nappříklad patří mezi 5 obratem největších firem svého typu v Česku... Pokud ne, nevidím moc možnostií, jak tento článek na wikipedii uchovat... Berte prosím na vědomí, že wikipedie není linkedin a není to web pro prezentaci firem. Díky, --Davcza (diskuse) 12. 2. 2016, 17:01 (CET)


Dobrý den, Davczo,

do článku jsem doplnila významnost firmy GUARANT International. Nepatří obratem mezi 5 největších firem svého typu v Česku, je dokonce úplně nějvětší obratem. Mnoho firem má informaci na wikipedia.cz o svém fungování, prosím povolte i tuto, společnost si to díky své významnosti bezesporu zaslouží, Děkuji. GUARANT Int.

Bezvýznamnost, reklamní podtext[editovat zdroj]

Dobrý den, na základě doporučení ostatních wikipedistů jsme zapracovali na externích zdrojích, které jsou nezávislé, netriviální a důvěryhodné. Co se týče významnosti, dokazuje ji také fakt, že společnost GUARANT International je obratem největší firmou ve své oblasti působení.Na základě rozsáhlého průzkumu české wikipedie, jsem zjistila, že i ostatní firmy a to jak z cestovního ruchu tak i z jiných oblastí, informují na wikipedii o svém působení. Stejně tak stránka s názvem GUARANT International není reklamním nástrojem ani nástrojem k prezentaci, nýbrž k doplnění informací o firmách, které v České republice působí v oblasti kongresového průmyslu a lákají turisty do tohoto města. GUARANT International (diskuse) 15. 2. 2016, 11:38 (CET)

Dobrý den, nevidím ale pořád nikde nezávislý zdroj, že firma je největší ve svém oboru, což by pro mě bylo docela zajímavým argumentem pro ponechání článku... Rozhodnutí o ponechání článku bude na posouzení komunity, ale zároveň dopředu upozorňuji, že by jej i tak bylo nutné zásadně přestylizovat. Sice tvrdíte, že článek není reklamním nástrojem, ale je bohužel psán "manažerským" marketingovým slovníkem. Takže abych to shrnul. 1/ stále platí nutnost doložit encyklopedickou významnost, 2/ potom komunita (tzn. i další uživatelé) posoudí, jestli článek tato kritéria naplnil 3/ pak je nutné ho upravit (asi výrazně zkrátit a osekat všechny balastní věty o "profesionálních řešeních" apod.)... Díky, --Davcza (diskuse) 15. 2. 2016, 19:13 (CET)
Dobrý den, nyní jsem přidala nezávistlý zdroj, který informuje o výši obratu firmy GUARANT International. Je to publikace, která slouží i jako učebnice ve školách pro obory zaměřené na cestovní ruch. Dále jsem promazala obsah a upravila balastní věty, tak doufám, že se i komunita wikipedistů přikloní k ponechání stránky. Děkuji mockrát za Vaše připomínky a rady. --GUARANT International (diskuse) 16. 2. 2016, 14:51 (CET)
Dobrý den, článek jsem stylisticky upravil a zkontroloval odkazy. Na anglickou wikipedii se neodkazuje (není to použitelný zdroj: wikipedie nemůže jako zdroj mít zase wikipedii), některé odkazy byly obecné, například chybí u akcí pořádaných GI, že se skutečně na dotyčné akci podílela, ten odkaz byl jen na akci jako takovou. V článku je to vyznačeno šablonou "chybí zdroj" a tam je to nutné doplnit. Podstatný je ten údaj o tom, že jde o firmu s největším obratem v oboru, ale ten je ještě nutno explicitně doložit, protože není jasné, jestli publikace M. PALATKOVÁ a kol., MANAGEMENT CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ A AGENTUR, 2013, ISBN: 978-80-247-3751-5, s. 82 skutečně toto uvádí (není online dostupná), takže ideálně buď ještě jiný zdroj, nebo aspoň přesná citace příslušné pasáže... Pokud by se toto doplnilo, tak za mě už je možné uvažovat o ponechání článku. Ale jak říkám, kdokoliv jiný se může k tomuto ještě vyjádřit. Zdravím, --Davcza (diskuse) 16. 2. 2016, 21:43 (CET)