Diskuse k Wikipedii:WikiProjekt Politika

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

I generated list of articles about officeholders, without image in infobox on this wikipedia, but with image on plwiki - maybe somebody will be interested. This list will be regenerated so it may be a good idea to add this page to watchlist Bulwersator (diskuse) 11. 3. 2012, 10:42 (UTC)

Pro Evropanismus[editovat zdroj]

Uživatel 93.99.192.220 přidal obrovskou rychlostí do mraku stran ideologii "Pro-evropanismus". V zásadě se to nejeví jako zlý úmysl, ale má to dva problémy;

(1) Pojem v českém jazyce neexistuje a neužívá se. Pro vztah k evropské únii se v našem prostředí používají termíny jako Euroskepticismus, Eurooptimismus. Případně se dá uvažovat o Eurofederalismu. Nevím, jestli je zaužívný ještě nějaký pojem třeba pro naopak volnější Evropskou únii.

(2) Místo odkazu na stránku o ideologii pojednávající se odkazuje prostě na článek o Evropské unii, což není příliš vysvětlující.

Navrhoval bych požádat o nasazení bota, který to všechno opraví z na Eurooptimismus[zdroj?]. Návrhy, připomínky?--Fafrin (diskuse) 16. 5. 2016, 23:03 (CEST)

„Pro-evropanismus“ je opravdu podivný tvar. Když už, tak jsem zaznamenal třeba „proevropanství“ a třeba „proevropský“ postoj. Ale ani u eurooptimismu a euroskepticismu si nejsem jistý, jestli jde o nějaké ucelené ideologie, které bychom mohli stranám vetknout do infoboxu vedle třeba liberalismu, socialismu apod. --Bazi (diskuse) 16. 5. 2016, 23:29 (CEST)
Euroskepticismus tam myslím už někteří mají, třeba Svobodní. Ten je snad celkem dobře definován. S Eurooptimismem je to pravda, co se týče ucelené definice, horší. Teoreticky bych mohl článek základně vytvořit jako pahýl překladem kousku z EnWiki, pomohlo by to?--Fafrin (diskuse) 7. 6. 2016, 13:08 (CEST)

Graf mandátů[editovat zdroj]

Vytvořil jsem šablonu {{Zastupitelstvo}} pro přehledné zobrazení politického složení různých zastupitelských orgánů, ať už v článcích o volbách jako zobrazení výsledků, nebo v článcích o těch orgánech. Ale uvítám náměty a připomínky k jejímu dalšímu vyladění. Sám už vím alespoň o dvou:

  1. Možnost kompaktního seskládání ikonek dohromady, aby nebyla každá strana jen v samostatném sloupci. To by bylo skvělé, ale když jsem přemýšlel o řešení, bylo by to hodně překombinované. Možná že se to ještě nějak podaří, ale prozatím je to pro mě příliš vysoký cíl.
  2. Otázka případného zobrazení legendy. O tom jsem uvažoval, určitě by to šlo realizovat, ale asi by taková legenda byla prostorově náročná, takže bych taky rád spoléhal na takové řešení, kdy je tento graf použitý v článcích současně s nějakou tabulkou číselných výsledků, kde by k úplným názvům stran a koalic mohla/měla být doplněná i příslušná barva, která by korespondovala s grafem.

Ale víc hlav víc ví, takže prosím i o další názory. --Bazi (diskuse) 14. 10. 2016, 16:11 (CEST)

Mimochodem, zlobí trochu zobrazování ve Firefoxu a MS Edge, zatímco Opera, Explorer i Chrome zobrazují asi vše správně. Problém už je u šablony {{Mandát}}, kterou tato šablona využívá. --Bazi (diskuse) 14. 10. 2016, 16:21 (CEST)