Deloitte

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Deloitte

Logo
Právní forma britská privátní společnost
Založeno Londýn, Velká Británie, 1845
Zakladatelé William Welch Deloitte
George Touche
Sídlo New York, USA, USA USA
Oblast činnosti professional services industry a accounting services industry
Zaměstnanci 244 400 (2016)
Dceřiné společnosti Deloitte
Oficiální web http://www.deloitte.com/global
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Deloitte je označení, pod nímž v nezávislých společnostech spolupracují desetitisíce odborníků, a poskytují tak vybraným klientům služby v oblasti auditu, poradenství, finančního poradenství, řízení rizik a daní. Tyto společnosti jsou členy Deloitte Touche Tohmatsu Limited (DTTL), společnosti s ručením omezeným zárukou ("private company limited by guarantee") založené dle práva Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Každá členská firma poskytuje služby v dané zeměpisné oblasti a řídí se právem a profesními předpisy příslušného státu či států, ve kterých jsou dané služby poskytovány. DTTL samotná služby klientům neposkytuje. DTTL a členské firmy jsou samostatné, odlišné právnické osoby, které nemohou zavazovat další subjekty. Každá z těchto firem představuje samostatný a nezávislý právní subjekt působící pod názvem Deloitte, Deloitte & Touche, Deloitte Touche Tohmatsu nebo dalšími obdobnými názvy. DTTL a každá z členských firem DTTL má různou strukturu, a to v souladu s příslušnými místními právními předpisy, pravidly či zvyklostmi, jakož i dalšími okolnostmi a v dané oblasti zabezpečuje poskytování odborných služeb prostřednictvím svých dceřiných, přidružených a/nebo jiných právnických osob.

Deloitte v České republice[editovat | editovat zdroj]

V září 1990 otevřela společnost Deloitte Touche Tohmatsu svoji kancelář v Praze. Firma začínala jako auditní divize čítající pět lidí a v průběhu několika let zaznamenala mimořádný růst. V roce 1995 již měla pražská pobočka 9 partnerů a 260 zaměstnanců. V současnosti má společnost Deloitte v ČR 30 partnerů a zaměstnává přibližně 700 lidí ve čtyřech městech – v Praze, Brně, Ostravě a Plzni a patří mezi jednu z největších kanceláří Deloitte ve střední Evropě.

Česká pobočka seznámila nejen svou zemi, ale celý středoevropský region s pojmem forenzní služby, které se specializují na efektivní vyšetřování a prevenci podvodů. Jméno Deloitte zdomácnělo zejména během forenzního šetření v oblasti financování jedné z předních politických stran.

Společně s PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young a KPMG patří do tzv. Velké čtyřky. V České republice firma působí od počátku 90. let.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]