Ano/Ne

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Ano/Ne
Díl seriálu Glee
Číslo řada 3
díl 10
Premiéra 17. ledna 2012
Tvorba
Scénář Brad Falchuk
Režie Eric Stoltz
Prod. kód 3ARC10
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Velmi neobyčejně veselé Vánoce
Následující →
Michael
Seznam dílů seriálu Glee

Ano/Ne (v americkém originále Yes/No) je desátá epizoda třetí série amerického hudebního televizního seriálu Glee a v celkovém pořadí padesátá čtvrtá epizoda. Napsala ji Brad Falchuk, režíroval Eric Stoltz a poprvé se vysílala ve Spojených státech dne 17. ledna 2012 na televizním kanálu Fox. Obsahuje odhalení útěku a dvou žádostí o sňatek, včetně požádání o ruku od Willa Schuestera (Matthew Morrison) k Emmě Pillsbury (Jayma Mays).

tato epizoda získala smíšené recenze. Zatímco se Willova scéna s žádostí o ruku setkala s mnoha pozitivnímu ohlasy, tak scéna, kdy Will požádá Finna (Cory Monteith), aby byl jeho svědkem, byla ostře odsouzena: představa, že Will nemá žádné dospělé přátele a zeptal se jednoho ze svých studentů, je nesmyslná a příliš nereálná. Kritici ale naopak chválili doprovodnou zápletku obsahující zájem Becky (Lauren Potter) o Artieho (Kevin McHale) a její duševní hlas, který namluvila Helen Mirren.

Hudební vystoupení z vystoupení se shledaly s více pozitivními ohlasy, než samotná epizoda jako celek. Všech šest hudebních čísel bylo vydáno jako singly a pět z nich se umístilo v hudebních žebříčcích Billboard Hot 100 a Canadian Hot 100. V původním vysílání epizodu sledovalo celkem 7,50 milionů amerických diváků ve věkovém okruhu od osmnácti do čtyřiceti devíti let. Celková sledovanost epizody byla větší v porovnání s předchozí epizodou s názvem Velmi neobyčejně veselé Vánoce.

Děj epizody[editovat | editovat zdroj]

Helen Mirren (na obrázku) byla uznávána kritiky za namluvení myšlenek Becky Jackson (Lauren Potter)

Emma (Jayma Mays) si klade otázku, zda ji Will (Matthew Morrison) vůbec někdy požádá o ruku. Fantazíruje o jejich svatbě a ve fantazii zpívá "Wedding Bell Blues". Je ponížená, když zjistí, že během jejího fantazírování ona bezděčně a veřejně požádala Willa, aby si ji vzal a okamžitě popírá, že by tak učinila. Nicméně povzbuzený Will dává sboru tento týden za úkol vybrat pro něj dokonalou píseň, kterou by požádal Emmu o ruku.

Mercedes (Amber Riley) a Sam (Chord Overstreet) samostatně vyprávějí svým přátelům o jejich letním vztahu a zpívají píseň "Summer Nights" z Pomády. Sam navrhne Mercedes, že by se měli dát znovu dohromady, ale ona mu připomene, že chodí se Shanem (LaMarcus Tinker). Sam doufá, že na ní univerzitní sportovní bunda udělá dojem a připojí se k jedinému školnímu sportovnímu týmu, který stále nabírá nové členy, k synchronizovanému plavání. Později, když Mercedes zpívá "The First Time Ever I Saw Your Face" s Rachel (Lea Michele), Tinou (Jenna Ushkowitz) a Santanou (Naya Rivera) pro Willa jako jejich návrh na píseň na požádání o ruku, tak si Mercedes místo Shana představuje Sama a je z toho zoufalá.

Becky Jackson (Lauren Potter, jejíž vnitřní hlas namluvila Helen Mirren), se rozhodla, že chce Artieho (Kevin McHale) jako svého přítele a požádá ho o schůzku. Ten později před ní vystoupí se svým nápadem pro Willovo požádání o ruku—sexy mashupem písní "Moves Like Jagger" a "Jumpin' Jack Flash"—ale ona ho informuje, že jejich schůzka také obsahuje večeři. Sbor se bojí, že Artie bude vzbuzovat v Becky falešné naděje, ale Artie jim řekne, že se na večeři dobře bavil a že by měli zkoumat své vlastní předsudky o lidech se zdravotním postižením. Nicméně, když Becky řekne Artiemu, že se s ním chce vyspat, tak Artie zpanikaří a požádá Sue (Jane Lynch) o radu, jak přerušit jejich vztah. Sue mu poradí, aby s Becky jednal jako s kýmkoli jiným a řekl jí to přímo. Becky je zklamaná a později ji Sue utěšuje.

Will požádá Finna (Cory Monteith), aby byl jeho svědkem a Finn řekne Willovi, že zvažuje, že se připojí k armádě. Will zorganizuje setkání Finna, jeho a Emmy plus Finnovy matky Carole (Romy Rosemont) a s nevlastním otcem Burtem (Mike O'Malley), kteří o Finnových plánech jít do armády nevěděli. Finn vysvětlí, že cítí jako závazek ke svému zemřelému otci, aby se stal dobrým mužem a pomáhal lidem. Jeho matka prozradí, že před ním zatajovala fakt, že jeho otec nezemřel v Iráku, ale místo tam utrpěl posttraumatickou stresovou poruchou, byl vyřazen z armády a zemřel na předávkování se léky po návratu domů. Tato novinka je pro Finna zničující a on, Rachel a Kurt mluví o tom, jak se budoucnost již nejeví slibně. Rachel zpívá Finnovi píseň "Without You" a ti dva se obejmou.

Will požádá Emminy rodiče (Don Most a Valerie Mahaffey) o požehnání k jejich sňatku, ale oni ho odmítají udělit, protože pochybují, že by Emma mohla zvládnout svatbu a později i mít děti. Nevědomá o tomto rozhovoru se Emma později zeptá Willa o jejich pokroku směrem k manželství a on také klade otázku, zda může Emma zvládnout mít rodinu, když trpí obsedantně kompulzivní poruchou. I kdyžje Emma velice rozrušená, tak Willovi řekne, že její nemoc je částí z ní: musí se rozhodnout, jestli by měli zůstat spolu. Will si uvědomí, že bez ohledu na všechno Emmu miluje a vytvoří velkolepou žádost o ruku—pomůže mu sbor a oddíl synchronizovaného plavání, kteří zpívají a předvedou vodní balet na píseň "We Found Love"—kterou Emma v slzách štěstí přijímá. Později Finn překvapí Rachel s žádostí o ruku, kterou doplní zásnubním prstýnkem, což jí nechává beze slov.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Dianna Agron Quinn Fabray
Chris Colfer Kurt Hummel
Darren Criss Blaine Anderson
Jane Lynch Sue Sylvester
Jayma Mays Emma Pillsburry
Kevin McHale Artie Abrams
Lea Michele Rachel Berry
Cory Monteith Finn Hudson
Heather Morris Brittany Pierce
Matthew Morrison William Schuester
Amber Riley Mercedes Jones
Naya Rivera Santana Lopez
Mark Salling Noah „Puck“ Puckerman
Harry Shum mladší Mike Chang
Jenna Ushkowitz Tina Cohen-Chang

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Yes/No na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]