Heather Morris

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Heather Morris

Heather Elizabeth Morris (* 1. února 1987, Thousand Oaks, Kalifornie, USA) je americká herečka, zpěvačka a tanečnice. Její nejznámější rolí je roztleskávačka Brittany Pierce v muzikálovém seriálu Glee.

Dětství[editovat | editovat zdroj]

Heather se narodila v Kalifornii ve městě Thousand Oaks. Vyrůstala ve Scottdale v Arizoně. Tanci se začala věnovat už od svého 1 roku. V mladém věku soutěžila v kategoriích jako jazz, step nebo moderní tanec. Má skotský vzhled po svém otci. Její otec zemřel, když jí bylo 14, což těžce nesla. Po absolvování střední školy se chtěla přihlásit na místní univerzitu, ale pochopila, že je na špatném místě, tak se místo toho v 19 odstěhovala do Los Angeles.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Její první významné vystoupení bylo v roce 2006 v tanečním pořadu So You Think You Can Dance. Heather se pak přestěhovala do Los Angeles a chtěla se soustředit na svou taneční kariéru. To se jí také povedlo. Její velký zlom přišel v roce 2007, kdy se stala jednou z tanečnic na koncertní tour Beyoncé. Byla jedinou tanečnicí, která po zkušenosti z Beyoncé tour s ní ještě spolupracovala na klipu Single Ladies (Put a Ring On It) a vystupovala v různých pořadech.

V roce 2008 se objevila v malé roli ve filmu Fired Up, kde se seznámila s choreografem Zachem Woodleem, který ji přinesl další pracovní nabídky, ke kterým dělal choreografii, jako epizody seriálů Eli Stone, Swingtime, Bedtime Stories a nakonec Glee.

Morris začala brát hodiny herectví a začala aktivně usilovat o hereckou kariéru. Byla požádána Zachem, aby naučila herce z Glee choreografii k písničce Single Ladies (Put A Ring On It), která v seriálu zazněla. Ve stejný čas seriál hledal někoho na roli třetí roztleskávačky a nakonec ji obsadili do role Brittany. Zpočátku to byla malá role, která zřídkakdy mluví, ale postupně její role rostla. Heather si také píše do scénáře vlastní hlášky, které bude Brittany říkat. Od druhé série Glee byla role Brittany oficiálně povýšena na hlavní. Ve druhé epizodě druhé série s názvem Britney/Brittany (epizoda věnovaná Britney Spears) dokonce hraje hlavní roli a poprvé v seriálu zpívá. A to dokonce 2 písně od Britney Spears- I'm a Slave 4 U a spolu s Naya Riverou ještě Me Against The Music. Stejně jako v seriálu, tak i ve skutečnosti je její nejlepší kamarádka představitelka Santany Lopez, Naya Rivera.

V prosinci 2010 byla Morris jmenována Celebrity Star vyslancem pro FLIRT! Cosmetics, která spadá pod Estee Lauder. V roce 2010 byla v časopise Maxim zařazena mezi 100 nejpřitažlivějších lidí a skončila na 85.místě. Na podobném seznamu AfterEllen skončila dokonce druhá.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Heather a Taylor Hubbel se seznámili prostřednictvím MySpace. Tahle dvojice spolu chodila na stejnou střední školu, ale neznali se. 28. září 2013 se jim narodilo první dítě, syn Elijah. 28. srpna 2014 bylo oznámeno jejich zasnoubení.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Umělec Název písně Poznámky
2008 An-Ya Nightlife Tanečnice
2008 The White Tie Affair Allow Me To Introduce Myself... Mr. Right/Candle (Sick and Tired)
2008 Hit the Lights Drop the Girl
2011 Leo Moctezuma 2 Da Left

Film[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
2008 Bedtime Stories Tanečnice Kočičí tanečnice
2009 Fired Up! Fiona
2011 Glee: The 3D Concert Movie Brittany Pierce
2012 Doba ledová 4: Země v pohybu Katie Hlas
2012 Glee Live! at Radio City Music Hall [1] Brittany Pierce
2013 Spring Breakers Bess
2014 Horrible Parents Meg
2014 Romantically Speaking Ariel Cookson TV film, první hlavní role

Televize[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
2007 The Beyoncé Experience Tanečnice DVD: The Beyoncé Experience Live
2008 Swingtown Tanečnice Epizoda: "Get Down Tonight"
2008 Eli Stone Tanečnice Epizody: "The Path" a "The Humanitarian"
2009-
současnost
Glee Brittany Pierce První série – vedlejší postava (21 epizod)
Druhá, třetí, čtvrtá série- hlavní postava
2010 Jak jsem poznal vaši matku Tanečnice v obleku Epizoda: Girls Versus Suits
2011 Reklama na Staples Sama sebe/tanečnice Reklama pro kanadskou společnost Staples
2012 Napálené celebrity Sama sebe Hostující moderátorka

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.imdb.com/title/tt2381201/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]