Špatná pověst (Glee)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Špatná pověst
Díl seriálu Glee
Pův. názevBad Reputation
Číslořada 1
díl 17
Premiéra4. května 2010
Tvorba
ScénářIan Brennan
RežieElodie Keene
Prod. kód1ARC16
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Domov
Následující →
Laryngitida
Seznam dílů seriálu Glee
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Špatná pověst (v originále Bad Reputation) je sedmnáctá epizoda amerického televizního seriálu Glee. Epizoda se poprvé vysílala na televizním kanálu Fox 4. května 2010. Epizodu napsal Ian Brennan a režírovala ji Elodie Keene. V této epizodě je trenérka roztleskávaček Sue Sylvester (Jane Lynch) veřejně zesměšněna, když je na YouTube zveřejněno video, ve kterém tancuje na písničku Physical od Olivie Newton-John. Ošklivý seznam o atraktivitě členů ve sboru obíhá celou školou, a proto se někteří členové sboru snaží zařídit si pro sebe špatnou pověst. Newton-John v epizodě hostuje a hraje sama sebe a Molly Shannon se v této epizodě poprvé objeví ve vedlejší roli.

V epizodě zazní cover verze pěti písní; všechny byly vydány jako singly, jsou dostupné ke stažení a dvě z nich se objevily na soundtrackovém albu Glee: The Music, Volume 3 – Showstoppers. Epizodu v den vysílání sledovalo 11,62 milionů amerických diváků a získala smíšené reakce od kritiků. Darren Franich z Entertainment Weekly a Bobby Hankinson z Houston Chronicle poznamenali, že se seriál vrátil k formě zklamání z epizod. Franich také chválil cover verzi písně "Ice Ice Baby" od Vanilla Ice, kterou v kontrastu s tím kritizovali Raymund Flandez z The Wall Street Journal a Gerrick D. Kennedy z Los Angeles Times a Kennedy označil píseň jako jeho zatím nejméně oblíbený moment z celé série.

Děj epizody[editovat | editovat zdroj]

Když člen sboru Kurt Hummel (Chris Colfer) ukradne videonahrávku, na která trenérka roztleskávaček Sue Sylvester (Jane Lynch) tančí a zpívá na píseň od Olivie Newton-John, "Physical". Členové sboru se rozhodnou jako vtípek a pomstu Sue, za to co jim dělá, zveřejnit video na YouTube. Z videa se stane hit a Sue je veřejně ponížena. Sue předává řediteli Figginsovi (Iqbal Theba) seznam, který našla, nazvaný "glist", který řadí členy sboru na stupnici atraktivity a sexuální promiskuity. Figgins řekne vedoucímu sboru, Willovi Schuesterovi (Matthew Morrison), že musí co nejdříve najít tvůrce seznamu, jinak bude nucen sbor zrušit a vyloučit všechny jeho členy. Will varuje sbor, aby se tvůrce seznamu přiznal a jako téma týdne uloží studentům, aby našli písně se špatnou pověstí a očistili je a předvede píseň "Ice Ice Baby" od Vanilla Ice jako příklad.

Sue se posmívají její kolegové, kteří viděli video a jejím novým nepřítelem se stává alkoholická učitelka astronomie a trenérka badmintonu Brenda Castle (Molly Shannon). Sue její sestra Jean (Robin Trocki), trpící Downovým syndromem, připomíná, že jako děti byly obě dvě šikanovány, ale že pracovala jako dobrovolnice v útulku pro zvířata, kde zjistila, že vždycky má někdo ještě méně štěstí než ony. S ohledem na radu své sestry se Sue rozhodne jednat jako terapeutka a sdělí školní výchovné poradkyni Emmě Pillsbury (Jayma Mays), že ji byl Will nevěrný. Emma ve sborovně konfrontuje s Willem a veřejně ho tak poníží.

Členové sboru Kurt, Mercedes (Amber Riley), Artie (Kevin McHale), a Tina (Jenna Ushkowitz) jsou naštvaní, protože se neobjevili na glistu, zatímco Brittany (Heather Morris) je zmatená, že se neobjevila mezi prvními třemi, vzhledem k tomu, že se líbala s každým ve škole: s chlapci, dívkami i se školníkem. Rozhodnou se vystupovat ve školní knihovně s písní "U Can't Touch This" v naději, že jim to získá špatnou pověst. Jejich plán ale selže a knihovník je požádá, aby vystupovali s touto písní na nedělní bohoslužbě. Dále se Kurt přizná Sue, že on je ten, který ukradl její video a očekává, že bude potrestán a získá více nebezpečnou pověst. Místo toho mu Sue poděkuje a řekne, že ji právě kontaktovala Olivia Newton-John, která ji požádá o pomoc při vytváření videa na novou verzi písně "Physical". Tato píseň zajistila Sue aktuální pozici v 700 nejlepších zpěváků a tak se jí kolegové přestanou posmívat. Využije svůj zisk z písně na péči pro svou nemocnou sestru.

Will se omluví Emmě a předá jí květiny a později uvidí na chodbě depresivně vypadající Quinn (Dianna Agron) a uvědomí si, že to ona je zodpovědná za seznam. Konfrontuje Quinn a ta souhlasí. Aby ji ochránil před vyhozením ze školy, sdělí Will Figginsovi, že sice tvůrce seznamu nenašel, ale že už se nic takového nebude opakovat.

Rachel požádá Pucka, aby ji pomohl s písní, a natáčí video na píseň David Geddese, "Run Joey Run". Než je video dokončeno, požádá také Finna (Cory Monteith) a Jesseho (Jonathan Groff), aby hráli ve videu jejího přítele a Finn, Puck a Jesse o sobě navzájem neví, takže má Rachel v klipu tři přítele a věří, že jí to zlepší hodnocení v glistu. Všichni tři jsou rozzlobení a uražení, když zjistí, že je Rachel využila a každý hrál jejího přítele v jiné části videa. Nakonec se jako výsledek Jesse rozchází s Rachel. Epizoda končí, když Rachel zpívá "Total Eclipse of the Heart" od Bonnie Tyler a celý sbor postupně odchází z učebny a nechává ji v učebně samotnou.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

  • "Physical"
  • "Ice Ice Baby"
  • "U Can't Touch This"
  • "Run Joey Run"
  • "Total Eclipse of the Heart"

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Olivia Newton-John v epizodě hostuje a hraje sama sebe.

Natáčení[editovat | editovat zdroj]

Vedlejší role, které se v epizodě objeví jsou členové sboru Brittany (Heather Morris), Santana Lopez (Naya Rivera), Mike Chang (Harry Shum mladší), Matt Rutherford (Dijon Talton) a Jesse St. James (Jonathan Groff), dále bývalý vedoucí sboru Sandy Ryerson (Stephen Tobolowsky), fotbalový trenér Ken Tanaka (Patrick Gallagher) a Suina sestra Jean Sylvester (Robin Trocki).

V epizodě zazní cover verze pěti písní: "Ice Ice Baby" od Vanilla Ice, "U Can't Touch This" od MC Hammer, "Physical" od Olivie Newton-John, "Run Joey Run" od Davida Geddese a "Total Eclipse of the Heart" od Bonnie Tyler. Každá z písní, které zazněly v epizodě byla vydána jako singl a je dostupní ke stažení. Písně "Physical" a "Total Eclipse of the Heart" se také objevily na soundtrackovém albu Glee: The Music, Volume 3 Showstoppers.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Bad Reputation (Glee) na anglické Wikipedii.