The Untitled Rachel Berry Project

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Untitled Rachel Berry Project
Díl seriálu Glee
Číslo řada 5
díl 20
Premiéra 13. května 2014
Tvorba
Scénář Matthew Hodgson
Režie Brad Falchuk
Prod. kód 5ARC20
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Old Dog, New Tricks
Následující →
Loser Like Me
Seznam dílů seriálu Glee

The Untitled Rachel Berry Project je dvacátá a zároveň poslední epizoda páté série amerického televizního seriálu Glee. V celkovém pořadí se jedná již o sto osmou epizodu seriálu. Napsal ji Matthew Hodgson, režíroval Brad Falchuk, poprvé se vysílala ve Spojených státech dne 13. května 2014 na televizním kanálu Fox a vrací se v něm speciální hostující hvězda Shirley MacLaine v roli bohaté prominentky June Dolloway.

Obsah epizody[editovat | editovat zdroj]

Koná se pravidelná pondělní večeře v Rachelině (Lea Michele) a Kurtově (Chris Colfer) bytě a najednou se u nich nečekaně ukáže Brittany Pierce (Heather Morris). K jejímu zklamání není v bytě Santana Lopez (Naya Rivera), která natáčí reklamu v Iowě. Poté se ukáže druhý, tentokrát již očekávaný, návštěvník, slavná scenáristka Mary Halloran (Kristen Schaal), kterou poslala televizní stanice, aby začali pracovat na scénáři televizního pořadu, kde bude Rachel hlavní hvězdou. Ty dvě se setkají ještě později a Rachel je v rozpacích z Maryiných nápadů a jejího výstředního chování.

Mercedes Jones (Amber Riley) začíná v New Yorku celonárodní koncertní turné po obchodních domech. Její nahrávací společnost najala Brittany jako její doprovodnou tanečnici a také Santanu, která se v nim přidá v Renu. Její přítel Sam Evans (Chord Overstreet) je vybrán jako nový model spodního prádla pro velkou reklamní kampaň. Když Mercedes odjíždí, jejich přátelé je samostatně vyzývají, aby ukončili jejich vztah, protože si myslí, že nevydrží si být přes velkou vzdálenost věrní, zvláště pro Sama. I přes tuto radu se Mercedes a Sam rozhodnou zůstat spolu jako pár, i přes vzdálenost, která je bude dělit.

Blaine Anderson (Darren Criss) se setkává s bohatou prominentkou June Dolloway (Shirley MacLaine) před jejich vystoupením na NYADĚ. Blaine se snaží ještě jednou přivést Kurta na událost, ale June je neoblomná a řekne mu, že pokud se to Blaine pokusí udělat, tak zruší své sponzorství. Kurt přichází těsně po jejím odchodu a Blaine se mu přizná, že Kurt není v představení zahrnut a že doufal, že June přesvědčí, aby přehodnotila svůj názor. Kurt je naštvaný, že mu Blaine opět lhal, a vybouchne vzteky. Později se ale usmíří, když Blaine řekne, že bez Kurta nebude vystupovat. Zároveň Kurt bere na vědomí, že i když jsou spolu a jejich láska je skutečná, tak stejně někdy ten jeden musí ublížit tomu druhému a žádá Blaina, aby na akci vystoupil.

Přátelé se scházejí, aby si přečetli Maryin scénář. Jediná Brittany to odmítne, která si myslí, že je to příšerné. Později si Rachel setkává s Mary a řekne ji, že hlavní postava se jí vůbec nepodobá. Mary poukáže na to, že televizní diváci chtějí anti-hrdiny, ale Rachel ji na to odpoví zpěvem a Mary, netypicky, je dojatá a šťastná díky Rachelině vystoupení. Mary souhlasí, že předělá scénář, ale varuje Rachel, že televizní stanice z toho nikdy nebude chtít udělat pilotní díl.

Během Samova modelingového focení, jeho "sexy působení" z konkurzu zmizelo. Fotografka, která ho obsadila, s ním zůstane sama v pokoji, řekne mu, že nikdo nebude vědět, co se tam stane a políbí ho. Když se Sam vrátí do bytu, přizná se Mercedes, že ji podváděl, ačkoliv to byl jen jeden polibek a začne plakat. Mercedes se přizná, že možná není připravená na odloučení a i když Sama miluje, tak se rozhodnou na formální ukončení vztahu s tím, že to mohou kdykoliv skončit, až se Mercedes bude cítit připravená.

Přehlídka NYADY je velice úspěšná a končí Blainovým a Juniným duetem. Obecenstvo chce ale od Blaina přídavek, tak ten řekne, že aby ho poznali, tak musí poznat lásku jeho života a požádá Kurta, aby si s ním na jevišti zazpíval. June po dobu trvání písničky vypadá rozzlobeně, ale na konci její výraz změkne, připojí se k tanci a řekne Blainovi, že se ohledně Kurta mýlila.

Přátelé čtou Maryin nový scénář a s výjimkou Brittany se líbí všem. Před jejich bytem zastaví autobus se Samovou reklamou a Artie Abrams (Kevin McHale) mu gratuluje k začátku velké kariéry, ale Sam mu řekne, že to skončilo a že se stěhuje zpět do Limy, kde jdou věci pomaleji a každý je stejně rozptýlený. V závěrečné písni vidíme jejich činnosti: Mercedes a Brittany odjíždí na jejich turné, Blaine se nastěhuje ke Kurtovi a Rachel, Artie je zaneprázdněn na filmové škole a vidíme Sama zpátky na McKinleyově střední škole, kde se kouká do počítačové učebny, která vznikla na místě bývalé sborové místnosti. Na konci epizody Rachel zvoní mobil a je to z televizní stanice, kde chtějí, aby natočila pilotní díl.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

  • "Shakin' My Head"
  • "All of Me"
  • "Girls on Film"
  • "Glitter in the Air"
  • "No Time at All"
  • "American Boy"
  • "Pompeii"

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Jacob Artist Jake Puckerman
Melissa Benoist Marley Rose
Chris Colfer Kurt Hummel
Darren Criss Blaine Anderson
Blake Jenner Ryder Lynn
Jane Lynch Sue Sylvester
Kevin McHale Artie Abrams
Lea Michele Rachel Berry
Matthew Morrison William Schuester
Alex Newell Wade "Unique" Adams
Chord Overstreet Sam Evans
Naya Rivera Santana Lopez
Becca Tobin Kitty Wilde
Jenna Ushkowitz Tina Cohen-Chang

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Untitled Rachel Berry Project na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]