Přeskočit na obsah

Andrew Howard

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Andrew Howard
Narození12. června 1969 (55 let)
Cardiff, Wales
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
ChoťSarah Essex
Umělecké ceny
2001 – Ten uprostřed
Filmový festival v Tokiu

Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Andrew Howard (* 12. června 1969 Cardiff) je velšský divadelní, filmový a televizní herec.

Na divadelní scéně hrál mezi jinými Alexe DeLargeho v adaptaci románu Mechanický pomeranč, titulní postavu Peera Gynta v Peer Gyntovi či Oresta v Elektře. Postupně působil v několika divadlech, vystupoval také v londýnském Královském národním divadle a nezávislém Donmar Warehouse v Covent Garden.

Film a televize

[editovat | editovat zdroj]

Objevil se v televizním seriálu z produkce HBO Bratrstvo neohrožených a dramatu Guye Ritchieho Revolver. V roce 2003 si zahrál po boku Patricka Stewarta a Glenna Close ve snímku Lev v zimě.

Kromě hraní také spolupracoval na scénáři ke kriminálnímu dramatu Střelci z roku 2002, na němž se podílel i herecky. Roku 2001 získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu cenu pro nejlepšího herce za postavu Jona ve filmu Ten uprostřed.[1] V roce 2009 se objevil v kriminálním příběhu Luster režiséra Adama Masona, v němž získal roli Thomase Lustera.[2] Na Filmovém festivalu v Honolulu obdržel ocenění pro nejlepšího herce za snímek Blood River.

Filmografie

[editovat | editovat zdroj]
Hlavní role
Vedlejší role
Televize
Scenárista
  • Střelci (2002)

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Andrew Howard na anglické Wikipedii.

  1. BARTON, Steve. Watch a Bonus Scene from the True Blood Season 5 Finale - Save Yourself; Alan Ball Says Farewell. Dread Central [online]. 2012-08-27 [cit. 2023-03-11]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. MISKA, Brad. AFM ’09: ‘Puppet Master: Axis of Evil’, ‘Luster’ and ‘Dark House’ [online]. 2009-11-02 [cit. 2023-03-11]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]