Afric Simone

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Afric Simone
Základní informace
Rodné jméno Henrique Simone
Narození 17. července 1956 (64 let)
Maputo, Mosambik
Původ MosambikMosambik Mosambik
Žánry pop, disko
Povolání zpěvák, bavič
Nástroje zpěv
Aktivní roky 1975–1989
Vydavatel Barclay Records
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Afric Simone (* 17. července 1956, Maputo) je Mosambický zpěvák, multiinstrumentalista a bavič. Proslul se především svými hity z roku 1975 "Ramaya" a velmi známou "Hafanana". Nejpopulárnější byl v letech 1975 - 1980 a to jak na východě tak v západních zemích (turné měl v Polsku, NDR, SSSR a v Československu). Nejznámějším českým interpretem jeho melodií byl Daniel Nekonečný.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Inhambane brazilskému otci a africké matce, pocházející z Mosambiku. Po smrti svého otce, se ve věku 9 let s matkou přestěhoval do Mosambiku, do hlavního města Lourenço Marques (nyní Maputo). Na pódiu v Maputu ho uslyšel první manažer a pozval do Londýna. Afric Simone dále při koncertování po celé Evropě získával zkušenosti. Měl štěstí, že ho v Paříži viděl francouzský magnát Eddie Barclay. Okamžitě podepsali smlouvu.

Afric Simone mluví německy, anglicky, portugalsky, francouzsky, španělsky a různými africkými jazyky, ale jeho písně jsou psány ve směsi svahilštiny s několika slovy jiných jazyků. Simone propagoval při vystoupeních umění Break Dancing a Beat Boxing. V roce 1978 se usadil v Berlíně. Afric Simone byl třikrát ženatý; jeho současná manželka je Ruska. Setkali se v Berlíně v roce 2003.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Singly[editovat | editovat zdroj]

Alba[editovat | editovat zdroj]

CD[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]