Kimbo Slice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kimbo Slice

Kimbo Slice vlastním jménem Kevin Ferguson (* 8. únor 1974 Nassau, Bahamy) je americký profesionální boxer, příležitostný herec a bývalý bojovník MMA, původem z Bahamy. Jako malý se se svou matkou a dvěma bratry odstěhoval na Floridu kde jim zničil dům hurikán Adrew. Jeho první práce byla vyhazovač ze striptýz klubů, která byla nedlouho poté vystřídána za řidiče limuzíny. Roku 2002 byl zatčen za nedovolené ozbrojování.

Ke své přezdívce Slice přišel při pouliční rvačce, když soupeři natrhl obočí. Kimbo Slice se právě nejvíce proslavil v pouličních pěstních soubojích, které byly zveřejňovány a zpeněženy na internetu a získali si velkou popularitu. Jediná jeho zaznamenaná prohra v organizovaném pouličním pěstním souboji byla s bývalým bostonským policistou Seanem Gannonem, který už od roku 2004 profesionálně soutěžil v MMA, ale kariéru ukončil po třech zápasech v roce 2005, jeho poslední zápas byl v UFC, kam se Kimbo dostal až v roce 2009.

První zápas Kimba Slice v MMA se odehrál 23. června 2007 v New Jersey. Jeho soupeř byl bývalý šampión v těžké váze Ray Mercer. Zápas skončil hned v prvním kole a Kimbo se stal vítězem.

Další zápas z 16. února 2008 v Miami vyhrál Kimbo nad Tankem Abbottem necelou minutu po začátku prvního kola. Když 31. května 2008 Kimbo vyhrál nad Jamesem Thompsonem byl tvrdě zkritizován; Thompson dostal technické KO a Kimbo ho poté ještě třikrát udeřil.

První kdo Kimba porazil byl Seth Petruzelli 4. října 2008 na Floridě. Zanedlouho poté Elite Extreme Combat zkrachoval a Kimbo se dostal až do UFC. Bohužel po několika prohrách se začal místo MMA věnovat boxu, kde využívá svých zkušenostní z pouličních pěstních soubojů a zatím ani jednou neprohrál.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

http://www.csfd.cz/tvurce/55555-kevin-kimbo-slice-ferguson/