Kimbo Slice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kimbo Slice nastupuje na svůj první zápas s Rayem Mercerem

Kimbo Slice, vlastním jménem Kevin Ferguson (* 8. února 1974 Nassau, Bahamy), je americký profesionální boxer, příležitostný herec a bývalý bojovník MMA v kategorii těžkých vah, původem z Bahamy. Jako malý se se svou matkou a dvěma bratry odstěhoval na Floridu, kde jim zničil dům hurikán Adrew. Jeho první práce byla vyhazovač ze striptýz klubů, která byla nedlouho poté vystřídána za řidiče limuzíny. Roku 2002 byl zatčen za nedovolené ozbrojování. Měří 188 cm a váží 106 kg.

Ke své přezdívce Slice přišel při pouliční rvačce, když soupeři natrhl obočí. Kimbo Slice se právě nejvíce proslavil v pouličních pěstních soubojích, které byly zveřejňovány a zpeněženy na internetu a získali si velkou popularitu. Jediná jeho zaznamenaná prohra v organizovaném pouličním pěstním souboji byla s bývalým bostonským policistou Seanem Gannonem, který už od roku 2004 profesionálně soutěžil v MMA, ale kariéru ukončil po třech zápasech v roce 2005; jeho poslední zápas byl v UFC, kam se Kimbo dostal až v roce 2009.

Zápasnická kariéra[editovat | editovat zdroj]

První zápas Kimba v MMA se odehrál 23. června 2007 v New Jersey. Jeho soupeř byl bývalý šampión v těžké váze Ray Mercer. Zápas skončil hned v prvním kole a Kimbo se stal vítězem. Po tomto zápase si Kimba začali všímat lepší organizace a nakonec z Cage Fury do EliteXC.

Další zápas z 16. února 2008 v Miami vyhrál Kimbo nad Tankem Abbottem ve 43 sekundách prvního kola. Když 31. května 2008 Kimbo vyhrál nad Jamesem Thompsonem, byl tvrdě zkritizován - Thompson dostal technické KO a Kimbo ho poté ještě třikrát udeřil.

První kdo Kimba porazil byl Seth Petruzelli 4. října 2008 na Floridě. Pořadatelé před zápasem Petruzellimu nabídli finanční obnos pokud proti Kimbovi nenasadí své nejtvrdší údery. Petruzelli však nehledě na peníze za 14 vteřin zvítězil.[1] Zanedlouho poté EliteXC zkrachovala a Kimbo se dostal až do UFC.

V roce 2010 prohrál s Mattem Mitrionem na TKO, což zavinilo vyhození z UFC. Od té doby se začal místo MMA věnovat boxu, kde využívá svých zkušenostní z pouličních pěstních soubojů a zatím ani jednou neprohrál.

Po téměř dvou letech pauzy Kimbo ohlásil další boxerský zápas s bělorusem Alexandrem Ustinovem, který se měl odehrát 11. prosince 2014 v Dynamo palace v Moskvě. Mělo jít o největší boxerský zápas v Kimbově kariéře.[2] Ze zápasu však kvůli neshodám ohledně financí sešlo.

Na 20. června 2015 je ohlášen zápas mezi Kimbem a 51-letým Kenem Shamrockem, který má proběhnout pod záštitou Bellatoru v St. Louis. Zápas se měl odehrát už v roce 2008 v organizaci EliteXC, ale kvůli Shamrockovu zranění byl zrušen.[3]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Kimbo Slice je starý trapák, chvástá se jeho protivník [online]. 28. 9. 2011. Dostupné online.  
  2. Kimbo Slice hlásí návrat na scénu a utká se s Ustinovem [online]. 25. 11. 2014. Dostupné online.  
  3. Kimbo Slice se při návratu do MMA utká s Kenem Shamrockem [online]. 27. 2. 2015. Dostupné online.