Chyler Leigh

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Chyler Leigh
alt =
Chyler Leigh v roce 2006
Narození 10. dubna 1982 (33 let)
USA Charlotte, Severní Karolína, USA
Aktivní roky 1996–současnost
Manžel/ka Nathan West
(2002–současnost)

Chyler Leigh (* 10. dubna 1982) je americká herečka. Mezi její nejznámější role patří postava doktorky Lexie Greyové v televizním seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy) a hlavní role v podobě postavy Janey Briggs ve filmu Bulšit (Not Another Teen Movie). Od roku 2014 se objevuje v seriálu Taxi Brooklyn.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodila se jako Chyler Leigh Potts ve městě Charlotte v Severní Karolině Yvonne a Robertu Pottsovým.[1] Vyrůstala ve městě Virginia Beach ve Virginii, kde žila až do dvanácti let, kdy se spolu s matkou a bratrem (Christopher Khayman Lee) přestěhovala do Miami na Floridě. V osmé třídě začala s modelingem. Brzy na to začala hrát v místních televizních reklamách a teenagerské show zvané Hall Pass.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Svou kariéru začala již v raném věku a debutovala v roce 1997 v patnácti letech ve filmu Kickboxing Academy. Ve filmu měla společně se svým bratrem několik milostných scén. V roce 2001 získala hlavní roli ve filmu Bulšit (Not Another Teen Movie), kde ztvárnila postavu Janey Briggs. Objevila se rovněž v hudebním klipu Marilyn Mansona k písni „Tainted Love,“ která se ve filmu objevila. V roce 2002 se umístila na 65. místě v žebříčku 100 nejvíce sexy žen vybraných pánským časopisem Maxim.[2]

V roce 2002 byla obsazena do dvou krátkých televizních seriálů, a to konkrétně do seriálu Girls Club, kde ztvárnila postavu právničky Sarah Mickle, a seriálu That '80s Show, kde zahrála postavu punkerky June Tuesday. Poté získala stálou roli v televizním seriálu společnosti ABC The Practice, který však opustila na konci série v důsledku snížení rozpočtu seriálu. Následně hrála v seriálu Reunion (2005). Po tomto seriálu získala roli v seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy), kde se poprvé objeví jako neznámá žena v Joeově baru, která se pokusí sbalit Dereka Shepherda. Na konci třetí série je prozrazeno, že se jedná o Lexie Greyovou, poloviční sestru Meredith Greyové.[3] Počínaje 4. sérií je již součástí stálého hereckého obsazení seriálu ze kterého odešla na vlastní žádost na konci 8. série. Objevila se v televizním filmu stanice Hallmark Window Wonderland. V roce 2014 získala roli v seriálu Taxi Brooklyn.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Dne 20. července 2002 se provdala za herce Nathana Westa. Tito dva spolu pracovali v roce 2000 v televizním seriálu Sedmé nebe, kde ztvárnili přátele Frankiho a Johnie. Společně mají tři děti – syna a dvě dcery: Noah Wilde (* prosinec 2003), Taelyn Leigh (* září 2006) a Anniston Kae (* 7. května 2009). Leigh prozradila, že má s manželem úmluvu, ve které jde o to, že ten z rodičů, který správně uhodne pohlaví dítěte, má právo ho pojmenovat. Když Chyler Leigh očekávala narození syna Noaha, správně uhodla jeho pohlaví, takže ho mohla pojmenovat, její manžel mu pak dal prostřední jméno. Jméno Taelyn vybíral její manžel Nathan. Jejich třetí dítě, dceru Anniston Kae, taktéž pojmenoval Nathan West. [4][5]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Filmy[editovat | editovat zdroj]

  • Kickboxing Academy (1997) - Cindy
  • Bulšit (2001) - Janey Briggs
  • Brake (2012) - Molly Reins
  • The 19th Wife (2012) - Queenie Alton
  • Window Wonderland (2013) - Sloan Van Doren

Televizní seriály[editovat | editovat zdroj]

Television[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Chyler Leigh na anglické Wikipedii.

  1. Chyler Leigh Biography [online]. TVGuide.com, [cit. 2009-09-17]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. FreeJose.com [online]. Maxim Magazine Hot 100 Women of 2002, [cit. 2007-01-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Grey's Anatomy Welcomes New Cast Member [online]. People.com, [cit. 2009-09-17]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. http://www.people.com/people/article/0,,20249265,00.html
  5. Grey's Anatomy Star Naming Baby Aniston

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]