Ellen Pompeo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Ellen Pompeo
alt =
Narození 10. listopadu 1969
USA Everett, Massachusetts
Aktivní roky 1982-
Manžel/ka Christopher Ivery (2007-)

Ellen Pompeo (* 10. listopadu 1969, Everett, Massachusetts, USA) je americká herečka, nominovaná na cenu Zlatý glóbus, známá především pro hlavní roli ve slavném americkém seriálu Chirurgové, kde ztvárňuje roli čerstvé absolventky medicíny, dnes už rezidenta Meredith Grey.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se v Massachusetts jako dcera Kathleen a Joseph Pompeo, ale vyrůstala v New Yorku. V raném věku osiřela, když jí zemřela matka. Otec byl italského původu. Po dosažení plnoletosti se odstěhovala do Miami, kde působila jako barmanka. V Miami se seznámila s fotografem Andrewem Rosenthalem, se kterým několik let žila v New Yorku. Rozešli se v roce 2003.

Její první působení v televizi se datuje k roku 1996, kdy působila v několika reklamách. V roce 2001 se vypravila do Los Angeles, kde se chtěla stát herečkou. To se jí podaří, když je vybrána pro vedlejší roli ve filmu Půlnoční míle. Její první role ovšem byly velmi malé. Hrála pak například ve filmu Chyť mě, když to dokážeš (Catch Me If You Can). Účinkovala i v několika televizních seriálech - Přátelé, Zákon a pořádek. Její nejznámější role pak je v televizním seriálu Chirurgové.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]