Český pivní festival

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Český pivní festival v roce 2010

Český pivní festival je největší pivní festival v České republice, který hostí 150.000 návštěvníků, koná se po dobu 17 dnů v květnu na pražském výstavišti v Praze Holešovicích.

Zaměření akce[editovat | editovat zdroj]

Festival se vyprofiloval v největší zábavní událost pražského kulturního kalendáře a byl zařazen mezi 40 světových akcí doporučovaných renomovaných britským deníkem The Financial Times. Český pivní festival se tak objevil po boku takových akcí jako jsou Letní olympijské hry 2012 v Londýně, Wimbledon či Filmový festival v Cannes.[1][2]

Pro návštěvníky je připraveno více než 70 druhů českých piv, tradiční česká gastronomie a bohatý program. Obsluhu zajistí 200 děvčat a chlapců oděných do českých krojů, kteří budou servírovat jídlo a pivo špičkové kvality na porcelánu a v skleněných džbáncích.

V letošním roce bude na Českém pivním festivalu postaven největší pivní stan, který kdy byl na území České republiky postaven. Tento stan bude co do velikosti (40x100 m) a kapacity (10.000 míst k sezení) srovnatelný s největšími stany mnichovského Oktoberfestu.

Jednotným platidlem na festivalu je tolar.[3].

Český pivní festival v zahraničí[editovat | editovat zdroj]

Společnost Český pivní festival, SE, organizující tento event, má zájem vyvážet české pivo, tradiční českou gastronomii a kulturu i do zahraničí.

První zahraniční festival proběhl ve dnech 11.9.-18.9.2010 na náměstí Rossmarkt ve Frankfurtu nad Mohanem, další potom ve dnech 10.6.-19.6. 2011 na náměstí Alexanderplatz v Berlíně.

Mimo tato města se budou moci v letošním roce návštěvníci seznámit s nabídkou ČPF i v dalších městech jako je například Hamburg, Norimberk, Essen, Moskva, Dortmund a Stockholm. Na rok 2013 jsou pak plánovány festivaly v Chicagu, Petrohradu, Bogotě a New Yorku.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Český pivní festival se dostal mezi 40 nejzajímavějších událostí pro rok 2012
  2. The Financial Times: Travel Calendar
  3. Český pivní festival bude točit pivo do tupláků, aby uhasil žízeň

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]