Wikipedie:Nástěnka byrokratů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Archivy
Archivy:
Zkratka:
  • WP:NB
    WP:BN

Tato stránka slouží jako nástěnka pro řešení případů vyžadujících práva byrokrata. Zde lze podávat žádosti o úkony vyžadující práva byrokrata. Tato stránka neslouží k volné diskusi, ani stížnostem na správce a jejich úkony.

Vidíte-li sebe navrhovaného na „prověřeného uživatele“, „automatického strážce“ či jako „návrh na AS“, znamená to, že vám zkušený wikipedista navrhuje přidělit příznak prověřeného uživatele. O wikipedistech s tímto příznakem se předpokládá, že dodržují pravidla Wikipedie, nevkládají materiál porušující autorská práva a jejich články nevyžadují žádný okamžitý zásah zkušeného wikipedisty.


AS Listopad[editovat | editovat zdroj]

Nadvšenec počtvrté[editovat | editovat zdroj]

Nijak jsem na Vás dlouhou dobu netlačil, snažím se podávat dobrý výkon jak ve shrnutích tak v článcích. Vandalismus již měsíce nepáchám, přehodnoťte prosím moji kandidaturu na pověřeného uživatele. Děkuji za vyslyšení --Nadvšenec (diskuse) 8. 12. 2018, 14:16 (CET)

To je nějaký omyl. Na prověřeného uživatele se nekandiduje, vždyť to ani pro vás samotného nemá valný význam. O přidělení příznaku spíš žádá patrola, která chce zefektivnit své sledování posledních změn a přestat marnit čas zkoumáním editací uživatele, kterého pokládá za dlouhodobě důvěryhodného. --Tchoř (diskuse) 9. 12. 2018, 12:04 (CET)
Samozřejmě že kandidatura byla myšlena v uvozovkách. Já jen, že naposledy jste mi sdělili důvody, proč to nejde. Myslím, že překážky k udělení jsou pryč. (Jen na to upozorňuji.) --Nadvšenec (diskuse) 9. 12. 2018, 18:13 (CET)
@Nadvšenec: Uživatel, který se neustále domáhá, aby jeho příspěvky byly vyřazeny ze standardního schvalovacího procesu, je pro mě minimálně tímto podezřelý. Pochopte, že patrole by se ušetřilo spoustu námahy, kdyby nemusela nové články a příspěvky kontrolovat – naopak pro vás to může být pojistka, že po vás článek určitě přečte. Pokud se tomu chcete mermomocí vyhýbat, zajímalo by mě, proč vlastně: píšete tam nepravdy? píšete o encyklopedicky nevýznamných předmětech? — Draceane diskusepříspěvky 9. 12. 2018, 18:27 (CET)
Nevím, jak moc jsou informace mnou vložené do článků důležité, nicméně s danným tématem souvisí, nejsou dezinformační a nejedná se o fake news (mimochodem čerpám z důveryhodných zdrojů). Měsíce nijak neškodím, až na nevyplňování shrnutí, což už jsem dle mého názoru také zlepšil, jsem čistý. Chci jen něčeho dosáhnou, všichni wikipedisté, kteří mají stejnou hodnost pověřenými uživateli jsou. Funkce se dá vždy odebrat. Nechápu, co mi v tom brání... (Jediné protože je "máme strach Vám to udělit, nevíme proč to chcete, byť nám to vysvětlujete, asi nikdy nepřestaneme mít strach - jsme Nadvšencofobní, máte prostě smůlu" aneb Dej si pohov Nadvšenče...) Tak už se nemůžu dočkat chvíle, kdy budu zase někým symbolicky zablokován, abych byl zase ten zlý! --Nadvšenec (diskuse) 9. 12. 2018, 18:38 (CET)
@Nadvšenec: Vše podstatné již napsal Tchoř, ale zkuste se na to podívat nezaujatým pohledem: Prostě máte z minulosti určitý škraloup a z toho důvodu si na vás dávají více pozor. Polehčující okolnost je, že se nesnažíte maskovat jako zcela nový uživatel.
I když odhlédnu od starší minulosti, jen posledních pár výtek na vaší diskusi by mne ani u kohokoliv jiného nepřesvědčilo o vhodnosti udělit AS. U takového uživatele bych pak musel více zkoumat jeho příspěvky a minulost. JAn (diskuse) 10. 12. 2018, 08:51 (CET)

AS prosinec[editovat | editovat zdroj]

VyřešenoVyřešeno --Tchoř (diskuse) 9. 12. 2018, 12:02 (CET)

New Wikimedia password policy and requirements[editovat | editovat zdroj]

CKoerner (WMF) (talk) 12. 12. 2018, 22:14 (CET)

Wikipedie:Žádost o práva správce/Zzz000r[editovat | editovat zdroj]

Kvórum nenaplněné, ale domnívám se, že lze uzavřít, protože názor komunity je i tak celkem jasný. OJJ, Diskuse 26. 12. 2018, 12:47 (CET)

VyřešenoVyřešeno Uzavřeno. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 12. 2018, 17:37 (CET)

Podjatost a hlasování[editovat | editovat zdroj]

Byrokrat Martin Urbanec uzavřel hlasování o přidělení práv správce rozhraní. Wikipedista Patriccck tam přitom odhadoval, že by uzavření měl provést JAn kvůli tomu, že ostatní byrokrati se hlasování účastnili. Martin se proti tomu ohradil: „Jen fakt, že jsem hlasoval, ještě nemusí nutně znamenat, že jsem podjatý ;)“

Pravidlo Wikipedie:Žádost o práva správce uvádí: „Byrokrat musí dbát na etiku. Pokud je vůči kandidátovi ve sporu nebo jinak zaujatý, měl by jakékoliv rozhodování přenechat jinému byrokratovi.“ (o hlasu se explicitně nezmiňuje) a totéž se copy-paste promítlo i do nového pravidla Wikipedie:Správci rozhraní. Přesto se nemůžu zbavit přinejmenším subjektivního pocitu, že jakási dobrá tradice, aby uzavírající byrokrat nehlasoval (a podobně i uzavírající správce v jiných procesech), se tu historicky držela. Smím se zeptat, jak to vidí všichni byrokraté a jestli případně má smysl uvažovat o nějakém zpřesnění v pravidlech? Díky. --Bazi (diskuse) 6. 1. 2019, 15:43 (CET)

Toto (možná nepsané) pravidlo funguje v DOSu, myslel jsem, že obdobně platí i v hlasování o správce rozhraní. Mimochodem, zde by se měly zadávat úkoly pro byrokraty, možná by se o tom mělo diskutovat jinde. Patriccck 6. 1. 2019, 16:56 (CET)

Nehledal bych problémy, kde nejsou. Hlasování bylo natolik jednoznačné, že snad nikdo nemůže uzavírajícího podezírat, že uzavřel nějak tendenčně.--Tchoř (diskuse) 6. 1. 2019, 17:01 (CET)

Díky za reakci. Nicméně můj dotaz nesměřoval ke zpochybnění samotného uzavření. Zajímal jsem se o přiměřenost toho výroku a o to, jestli se účast v hlasování jako překážka k uzavření spíše chápe, nebo spíše (či vůbec) nechápe, jak to v praxi uplatňujete. Ta nepsaná zvyklost, kterou zmiňuje Patriccck, mi totiž přijde jako spíš dodržovaná, ale to jen z mého pohledu, když na to občas někde natrefím a všimnu si. --Bazi (diskuse) 6. 1. 2019, 17:47 (CET)
V praxi se řídím citem. Pokud je hlasování jednoznačné, tak nevidím důvod řešit osobní postoje uzavírajících - v jasných hlasováním nemají žádný prostor k vnášení svého pohledu. Pokud je hlasování poměrně vyrovnané, sám jsem hlasoval či dokonce ohnivě diskutoval, a přitom vidím, že nějaký jiný dostupný byrokrat se nezúčastnil, raději to nechám na něm, abych předešel tomu, že někdo bude v uzavření hledat nějakou zaujatost. Pokud předem vidím, že hlasování bude vyrovnané, jedná se o nějakou silně kontroverzní záležitost a přitom nejsem nijak angažován, tak raději nehlasuji vůbec, abych předešel tomu, že by někdo mohl vnímat situaci tak, že jsem uplatnil svůj vliv dvakrát - při hlasování a při uzavření. Nicméně v malém počtu byrokratů dost pravděpodobně dojde občas k tomu, že bude potřeba uzavřít i hlasování, kde hlasovali všichni tři, a věřím, že i takové hlasování dokáži uzavřít spravedlivě.--Tchoř (diskuse) 7. 1. 2019, 07:17 (CET)

Diskuse na toto téma se také rozběhla na Diskuse s wikipedistou:Bazi. --Dvorapa (diskuse) 6. 1. 2019, 17:04 (CET)

Jen technická, já hlasoval také.
To bychom museli předem určovat, který byrokrat bude uzavírat, ale ani tak by se nedalo vyhnout případné "zaujatosti" - to že nehlasuji, nutně neznamená, že nemám názor. Ale je potřeba, aby v případě nutnosti byrokrat uzavřel i opačně než je jeho názor, je-li vůle komunity dostatečná. JAn (diskuse) 6. 1. 2019, 20:08 (CET)

Díky za vyjádření. --Bazi (diskuse) 7. 1. 2019, 10:41 (CET)

Rezignace[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, s ohledem na zvolení nového správce rozhraní nastal čas, aby šíře mých uživatelských oprávnění reflektovala míru mé aktivity na Wikipedii. Pavla jsem do refToolbaru už před časem zasvětil a mám důvěru, že bude pod jeho správou bez problému fungovat dál. Prosím tedy o odebrání práv správce rozhraní, o zbytek už se postarají jinde. Díky moc. --Michal Bělka (diskuse) 6. 1. 2019, 20:44 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2019, 21:08 (CET)
@Michal Bělka: Je to nutný? :-) Podle mého názoru každý správce dobrý a Ty jsi navíc technicky znalý. Viz záznamy, někdy se Tvoje aktivita hodila. Já bych se přimlouval práva správce si ještě ponechat, třeba Tě to nakopne. Zvlášť teď před začátkem poletí se každý admin může hodit. --OJJ, Diskuse 7. 1. 2019, 10:49 (CET)

AS Leden[editovat | editovat zdroj]

Žádost o odebrání práv člena AV[editovat | editovat zdroj]

Ahoj všem, jelikož mi dnešním dnem skončil mandát arbitra, žádám o odebrání příslušných práv na WP některého z dalších byrokratů. Díky, --Martin Urbanec (diskuse) 5. 2. 2019, 19:39 (CET)

Hotovo. --Tchoř (diskuse) 6. 2. 2019, 05:20 (CET)

AS Únor[editovat | editovat zdroj]