Warsow

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
War§ow
Vývojář War§ow team
Vydavatel Chasseur de Bots
Licence freeware (e)
Engine Qfusion
Poslední verze 1.5
Platformy Microsoft Windows, GNU/Linux, Mac OS X
Datum vydání 4. květen 2014 (poslední verze)
8. června 2005 (první veřejná verze 0.04a)
Žánr FPS
Módy online multiplayer, singlplayer
Média ke stažení z Internetu
Ovládání klávesnice, myš
Webové stránky www.warsow.net (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

War§ow (Warsow, zkráceně W§W či WSW) je multiplatformní multiplayerová střílečka z pohledu první osoby. Hra byla poprvé vydána 8. června 2005. Na vývoji se podílí skupina nezávislých vývojářů a umělců, testována je početnou komunitou. Koncept hry je založen na e-povídce Chasseur de bots od Fabrice Demugera.[1] Hlavním vlivem je cyberpunk, čehož hra dosahuje vzhledem kresleného filmu společně s cel-shadingem.

Zdrojový kód hry je volně dostupný pod GNU GPL licencí. Je postaven na jádru Qfusion, což je pokročilá úprava jádra Quake II od id Software, který byl pod GPL uvolněn v roce 2001.

I když je War§ow stále ve stádiu betaverze, již je považován za soutěžní hru některých velkých online soutěží, například Cyberathlete Amateur League, Electronic Sports League a ClanBase. Existují i menší ligy a poháry, například evropská Bamboocha.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Warsow se velmi soustředí na trickjumpy. K tomu využívá mnoho technik a bugů v jádru Quake, například strafe-jumping, double jumping nebo rocket jumping. Navíc přidává úskoky a skoky o zeď známé ze série Unreal. Tyto techniky se velkou mírou podílí na hře samotné. Hráči se pohybují velmi rychle, rychleji dokážou sbírat lékárničky, zbraně a jiná vylepšení. Hra se dá hrát i bez těchto schopností, ale je ve velké nevýhodě oproti hráčům, kteří herní fyzice rozumí.

Warsow má unikátní systém vylepšování zbraní. Ke každé zbrani při jejím sebrání dostanete běžnou munici. Krabice s náboji rozmístěné po mapě dodají zbraním silnější munici kterou střílíte dokud vám nedojde. Poté střílíte opět běžným střelivem. Silnější munice způsobuje větší poškození, občas i mění chování zbraně.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.chasseurdebots.org/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]