Všude dobře, proč být doma

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Všude dobře, proč být doma
Původní název Away We Go
Země USA Spojené státy americké
Jazyk angličtina
Délka 98 minut
Žánr Drama / Komedie / romantický
Scénář Dave Eggers
Vendela Vida
Režie Sam Mendes
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role John Krasinski
Maya Rudolph
Jeff Daniels
Jim Gaffigan
Carmen Ejogo
Maggie Gyllenhaal
Josh Hamilton
Produkce Peter Saraf
Edward Saxon
Marc Turtletaub
Hudba Alexi Murdoch
Kamera Ellen Kuras
Střih Sarah Flack
Výroba a distribuce
Premiéra USA 5. června 2009
Česko 30. července 2009
Produkční společnost Neal Street Productions
Distribuce Focus Features
Rozpočet 7,5 mil. USD
Tržby 9 451 946 USD
Všude dobře, proč být doma na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Všude dobře, proč být doma (v anglickém originále Away We Go) je americký komediálně-dramatický film Sama Mendese z roku 2009 v hlavních rolích s Johnem Krasinskim a Mayou Rudolph.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Verona De Tessant a Burt Farlander jsou pár po třicítce, jenž si stále nevybudoval stabilní plnohodnotný život. Právě přijdou na to, že je Verona těhotná. Burt se snaží chovat tak, aby se stal dobrým dceřiným otcem, např. se snaží naučit vyřezávat a vázat uzly. Když je Verona v šestém měsíci, společně navštíví Burtovy rodiče - Glorii a Jerryho jen, aby zjistili, že se chystají přestěhovat na dva roky do Antverp. Zklamaní Burt a Verona v tom ale naleznou příležitost pro nalezení jiného lepšího místa, kde by jejich dcera mohla vyrůstat.

Nejdříve se vydají do Phoenixu za Veroninou starou šéfkou Lily, jejím manželem Lowellem a jejich dětmi. Jsou znechuceni jejich hrubým chováním k sobě navzájem i k dětem, a tak pokračují do Tucsonu za Veroninou sestrou Grace. Na Veroninu žádost se Burt pokouší Grace přesvědčit, aby zůstala se svým nudným přítelem. Grace se pak snaží s Veronou mluvit o jejich mrtvých rodičích, ale Veroně se nechce.

Jejich další zastávkou je Madison, kde navštíví Burtovu přítelkyni z dětství a nevlastní sestřenici "LN", univerzitní profesorku s velice radikálními názory na rodičovství. Burt a Verona jí přinesou jako dárek kočárek pro dítě, čímž se LN velice naštve s odůvodněním, že se s manželem Roderickem snaží vybudovat pro děti "kontinuální domov". Po několika dalších neshodách dojde k hádce, ve které Burt řekne LN a Roderickovi, že jsou strašní lidé, a spolu s Veronou je opouštějí.

Po zážitku z Madisonu se Burt s Veronou rozhodli navštívit staré přátele z univerzity v Montrealu Toma a Munch Garnettovy, kteří mají rodinu různorodých adoptivních dětí. Verona a Burt jsou šťastní, že našli příklad milující rodiny a hezkého města a rozhodnou se přestěhovat do Montrealu.

Druhý den ráno ale Burtovi zavolá z Miami jeho bratr Courtney, protože ho opustila manželka, a tak se vydají za ním. Courtney se bojí o svou dceru Annabelle kvůli tomu, jaký na ni může mít vliv rozvod rodičů. Burt se snaží uklidnit Courtneyho a Verona mezitím tráví čas s Annabelle. Oba jsou zděšení tím, že takové krásné děvče jako ona musí strávit zbytek života bez matky. Pak si navzájem slíbí, že budou milovat sebe i dceru a budou mít šťastný domov.

Následující ráno Verona řekne Burtovi příběh o svém dětství a rodičích. Následkem toho se rozhodnou odjet do Veronina starého domu. Zjistí, že to je pravé místo pro ně, sednou si a šťastně ční nad vodou.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

John Krasinski Burt Farlander
Maya Rudolph Verona De Tessant
Jeff Daniels Jerry Farlander
Catherine O'Hara Gloria Farlander
Carmen Ejogo Grace De Tessant
Jim Gaffigan Lowell
Maggie Gyllenhaal LN
Josh Hamilton Roderick
Allison Janney Lily
Melanie Lynskey Munch Garnett
Chris Messina Tom Garnett
Paul Schneider (herec) Courtney Farlander

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Away We Go na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]