Tichý nepřítel (Star Trek: Enterprise)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tichý nepřítel
12. díl seriálu Star Trek: Enterprise
Pův. název Silent Enemy
Číslo řada 1
díl 12
Původní TV UPN
Premiéra 16. ledna 2002
Česká TV AXN
Česká prem. 3. května 2005
Tvorba
Scénář Andre Bormanis
Režie Winrich Kolbe
Obsah
Hvězdné datum 01.09.2151
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Studená fronta
Následující →
Drahý doktore…
Seznam dílů seriálu Star Trek: Enterprise
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tichý nepřítel (v originále Silent Enemy) je epizoda seriálu Star Trek: Enterprise. Jde o dvanáctý díl první řady pátého seriálu ze světa Star Treku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Enterprise rozmisťuje zesilovače echo1 a echo2 pro subprostorovou komunikaci se Zemí. Při práci se k nim však přibližuje neznámá loď, která neodpovídá na přátelské volání a po chvíli zase odlétá. Senzory o ní nic nezjistily.

Malcolm Reed bude mít narozeniny, a tak se kapitán Archer snaží zjistit, které jídlo má nejraději. Když se to však nedozvěděl ani od jeho rodičů, pověřil Hoshi, aby to zjistila. Poté se tajemná loď znovu objevila a po Enterprise vystřelila a poškodila ji. Kapitán se proto rozhodl, že se Enterprise vrátí do doků na Jupiteru, aby jim tam nainstalovali fázová děla, která tam už před odjezdem měla být (jenže tenkrát vyrazili o několik týdnů dřív). Trip s tím nesouhlasí, protože lidé na Enterprise by to zvládli také, a proto se o to pokouší přímo na lodi. Spěchá také proto, že nepřítel se může kdykoli vrátit.

Nepřítel se také vrátil. Vyřadil na lodi všechny systémy a jedna transportní loď se dostala do hangáru. Na loď se tak dostali mimozemšťané a omráčili a následně uměle zasahovali do těl dvou členů posádky, avšak kapitán je vyrušil a pak sami odešli. Jejich střelbou byla poškozena levá gondola, takže museli technici zabrat, aby se co nejdřív obnovil warp pohon a zároveň fungovala děla.

Po dvou dnech byly opravy dokončeny a chystala se zkouška fázových děl na přídi. Při ní se však náhle přetížily a vyvolaly na cíli obrovský ničivý účinek, ale přetížení poničilo rozvody plazmatu. Původce všeho byl nalezen v hangáru dva. Nainstalovali ho tam mimozemšťané a kontrolovalo téměř vše na lodi a obrovské množství energie. Kapitán toto zařízení zničil a odmítá se, nyní už nepříteli, poddat.

Hoshi se mezitím pořád zoufale snaží zjistit něco o Reedově oblíbeném jídle – avšak nikdo to neví. Nakonec jí pomohl doktor Phlox, když tak trochu porušil lékařské tajemství a podle toho, že Reedovo tělo je alergické na bromelin, došel k tomu, že by mohl být vhodný ananas. Hoshi to stačilo.

Mimozemšťané se znovu objevili a tentokrát zahájila palbu Enterprise, ale i fázová děla neměla proti jejich štítům šanci. Avšak kapitána napadlo, že by se mohly děla znovu přetížit. Bylo by to ale velice nebezpečné, avšak Trip dostal nápad, jak škody zmenšit a Enterprise vypálila podruhé. S vlastními malými škodami z přetížení nepřátelům vyřadili štíty a následně torpéda mimozemskou loď poškodily, ale ona uletěla.

Kapitán nyní shledal zbytečné, aby se vraceli domů, když děla na přídi fungují a na zádi budou dodělány. Reed také dostal dárek – ananasový dort, z kterého měl velkou radost.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]