Ledy se lámou

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ledy se lámou
8. díl seriálu Star Trek: Enterprise
Pův. název Breaking the Ice
Číslo řada 1
díl 8
Původní TV UPN
Premiéra 7. listopadu 2001
Česká TV AXN
Česká prem. 5. dubna 2005
Tvorba
Scénář Maria Jacquemetton
Andre Jacquemetton
Režie Terry Windell
Obsah
Rok 2151
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Střet s Andoriany
Následující →
Civilizace
Seznam dílů seriálu Star Trek: Enterprise
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ledy se lámou (v originále Breaking the Ice) je epizoda seriálu Star Trek: Enterprise. Jde o osmý díl první řady pátého seriálu ze světa Star Treku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Enterprise objevila největší kometu, kterou kdy lidé objevili a rozhodli se ji prozkoumat. Proto byl na její povrch vyslán výsadek - Malcolm Reed s Travisem Mayweatherem.

Zároveň Enterprise kontaktovala blízko se nacházející vulkánskou loď Ti'Mur a její kapitán Vanik byl pozván na Enterprise. Kapitánovi Archerovi vadí, že Vulkánce potkávají na každém kroku, navíc tito ani nechtěli pomoci s výsadkem na kometu, ale chtějí lidi jen pozorovat. Večeře s Vanikem probíhala velice trapně a když se ho kapitán zeptal, jak dlouho je budou ještě špehovat, Vanik nařčení ze špionáže odmítl.

Navíc T'Pol dostala šifrovanou zprávu, kterou se sice podařilo rozšifrovat, ale když si ji Trip přečetl, zjistil, že se nejedná o nic nebezpečného, ale o velice osobní dopis. T'Pol měla opravdu problémy a když jí doktor poradil, aby se s nimi někomu svěřila, volila Tripa (už se jí s přečtením dopisu přiznal a T'Pol do toho nechtěla zatahovat víc lidí). Šlo tady o to, že T'Pol se musela vrátit domů, aby mohlo dojít ke svatbě, která byla ovšem domluvena jejími rodiči už za dětství. Svého budoucího manžela nemilovala, takže Trip jí naznačil, že je nesmysl, aby se vdávala z donucení, což nakonec T'Pol uznala a poslala zprávu na Vulkán.

Výsadek měl mezitím problémy, takže raketoplánu pomohli vulkánci dostat se z komety vlečným paprskem, kterým Enterprise nedisponovala. I přes tento incident zůstaly vztahy mezi Enterprise a Ti'Mur velice chladné.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]