Star Trek: Legacy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Star Trek: Legacy
VývojářRockstar New England (e)
VydavatelBethesda Softworks (e)
SkladatelRod Abernethy (e)
PlatformyXbox 360
Microsoft Windows (e)
Datum vydání20. října 2013 (e)
Žánrrealtimová strategie, akční adventura a space simulator (e)
Módymultiplayer videohra a hra jednoho hráče (e)
MédiaDVD (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Star trek Legacy je realtimová taktická simulace. Velíte zde skupině (maximálně čtyř lodí) můžete ovládat z můstku jedné lodi, kterou si vyberete jako velitelskou. Hra má plné 3D prostředí, což znamená, že se lodě mohou pohybovat jakýmkoliv směrem.

Hra obsahuje kampaň pro jednoho hráče, skrimish s možností si vybrat za jakou frakci (Klingoni, Romulané, Federace nebo Borgové), multiplayer přes LAN nebo internet.

Příběh kampaně se odehrává plně v režii lidské rasy a později federace. V průběhu hry projdete všemi historickými etapami Star Treku. První mise hráči plní v době kapitána Archera a s jeho lodí Enterprise (NX-01). Postupně přibývají novější lodě a a hráči se dostávají do doby, ve které je nejznámější osobou James Tiberius Kirk a loď USS Enterprise (NCC-1701).

Poté hra obsahuje období z Nové generace v režii kapitána Jean-Luca Picarda a nebyly vynechány ani narážky na seriály běžící kontinuálně s Novou generací - Vesmírná loď Voyager a Stanice Deep Space Nine.

Z hardwarového hlediska je hlavní herní nevýhodou HW konfigurace, která je vcelku náročná. V mnoha recenzích navíc najdete na tuto hru velmi neblahé poznámky, kritizováno je především ovládání a zastaralé grafické zpracování vesmíru. Výjimku tvoří zprácování jednotlivých lodí, které je na nejvyšší detaily opravdu precizní.

Příběh mají na starosti seriáloví autoři a dabing seriáloví herci.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]