Adopce na dálku: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 1 052 bajtů ,  před 11 lety
doplněna část oborové standardy
(podobné projekty)
(doplněna část oborové standardy)
 
Adoptivní rodiče dostávají obvykle dvakrát či třikrát ročně informace o [[prospěch]]u dítěte a o tom, jak se mu daří, [[dopis]]em od dítěte a někdy i s jeho [[fotografie]]mi. [[Dar|Dárky]] se posílat nedoporučuje - jednak by mohly vzbudit závist mezi dětmi, jednak pro člověka ze střední [[Evropa|Evropy]] nemusí být zrovna lehké uhodnout, jaký dárek je pro dítě v chudé vsi v Indii vhodný a praktický. Obvykle se nedoporučuje zvát děti na návštěvu (z praktického hlediska by stejně ve většině případů nebyla uskutečnitelná a pro dítě by mohla znamenat silný kulturní šok), výjimkou jsou případy adopcí z blízkých zemí s podobnou kulturou (v ČR se jedná např. o [[Litva|Litvu]]), kde jsou prázdninové pobyty dětí často přímo organizovány.
== Oborové standardy ==
 
Některé asociace organizací, zabývajících se spozorstvím dětí přistoupily k samoregulaci formou oborových standardů. Příkladem můžou být pravidla největší asociace mezinárodně působících neziskových organizací, sídlících v USA [[InterAction]].
Je zde např. stanoveno, že programy by měly usilovat o samostatnost podporovaných komunit, klást důraz na pomoc podporovaných sobě samým a žádné členy komunity nevylučovat z účasti na programu a čerpání výsledných zisků. Měly by také být vedeny [[Úmluva o právech dítěte|Úmluvou o právech dítěte]]. Organizace by také měly být odpovědné ve vztahu ke sponzorům a pravdivě je informovat o skutečných přínosech programu pro konkrétní dítě a rodinu, v níž žije. V neposlední řadě by organizace měly zajistit monitoring programů v terénu.<ref>InterAction. InterAction PVO Standards. [s.l.] : [s.n.], 2009. 22 s. Dostupný z WWW: <http://www.interaction.org/document/interactions-pvo-standards>.</ref>
== Nejvýznamnější organizace ==
=== České ===
663

editací

Navigační menu