Arcidiecézní charita Praha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Arcidiecézní charita Praha
Vznik 1993
Typ nestátní nezisková organizace
Právní forma církevní právnická osoba
Účel humanitární
Sídlo Praha, Česko
Oficiální web praha.charita.cz
IČO 43873499
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Arcidiecézní charita Praha (ACHP) je nezisková humanitární organizace zřizovaná arcibiskupstvím pražským podle Kodexu kanonického práva (kánon 114, 116) jakožto církevní právnická osoba. Je členem Sdružení Česká katolická charita a součástí římskokatolické církve. Její činnost se zaměřuje zejména na oblast pražské arcidiecéze, nicméně v omezené míře zaobstaravá i humanitární pomoc pro zahraničí. Založena byla v roce 1993.

Struktura a činnost[editovat | editovat zdroj]

Náplň činností organizace je služba a pomoc lidem v nouzi, bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti, náboženství, státní a politické příslušnosti. ACHP soustřeďuje svoji činnost na sociální služby na území pražské arcidiecéze, a dále organizuje rozsáhlé humanitární a rozvojové projekty v zahraničí. Nejznámějším je program Adopce na dálku, podporující děti z Indie, Thajska, Ugandy, Běloruska, Zambie, Konga. Podporuje stavbu a provoz nemocnic, škol a jiných komunitních zařízení.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

V roce 2015 dostal rozvojový projekt Arcidiecézní charity Praha Česká nemocnice sv. Karla Lwangy v Ugandě od řádu milosrdných bratří Cenu Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]