Nápověda:Mezijazykové odkazy: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
→‎Vytvoření či doplnění mezijazykových odkazů: typos, taky se nepíše WikiPedie, WikiCitáty, WikiZdroje...
m (→‎Nově na Wikidatech: úmaz opakovaného, středník)
m (→‎Vytvoření či doplnění mezijazykových odkazů: typos, taky se nepíše WikiPedie, WikiCitáty, WikiZdroje...)
[[Soubor:Interlanguage links provided by WikiData-cs-edit.png|náhled|Pod seznamem jazyků je odkaz na odpovídající položku na Wikidatech]]
 
Pokud článek na české Wikipedii není opatřen mezijazykovými odkazy, pokuste se na libovolné jinojazyčné Wikipedii najít článek na stejné téma. Také se můžete pokusit příslušné téma vyhledat přímo na Wikidatech. Mezijazykové odkazy se pak do českého článku doplňují tak, že se jméno českého článku přidá do příslušné položky (stránky daného tématu) na Wikidatech. V postranním panelu pod nadpisem „V jiných jazycích“ („Languages“ ap.) se zobrazuje klikatelný nápis „Upravit odkazy“ („Edit links“ ap.) vedle symbolu tužky. Kliknutím na tento odkaz se vám otevře buď stránka příslušného tématu v projektu WikiDataWikidata, pokud již byla založena, nebo dialogové okno, do nějž lze zadat název článku na stejné téma z libovolné jinojazyčné Wikipedie, s nímž má být český článek propojen.
 
Pokud se vám nedaří založit novou položku na WikiDatechWikidatech nebo si na to netroufáte, můžete alespoň propojit dané články starým typem mezijazykových odkazů. Časem je nějaký robot na nový formát převede.
 
=== Editace položky na Wikidatech, přidání odkazů ===

Navigační menu