Obrataň (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Obrataň
Nádraží v Obratani
Nádraží v Obratani
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Vysočina
Obec Obrataň
Souřadnice
Obrataň (nádraží)
Obrataň (nádraží)
Provozovatel dráhy Správa železnic + JHMD
Kód stanice 746321
Tratě 224, Tábor – Horní Cerekev, 228, Jindřichův Hradec – Obrataň.
Nadmořská výška 575 m n. m.
V provozu od 1. října 1888
Zabezpečovací zařízení elektronické stavědlo ESA 11 (DOZ z Pelhřimova)
Dopravních kolejí 2 (1435 mm)
Nástupišť (hran) 2 (2) na rozchodu 1435 mm
Prodej jízdenek Ne
Návazná doprava Stanoviště autobusů před staniční budovou
Služby ve stanici Čekárna pro cestující
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obrataň je železniční stanice v severovýchodní části obce Obrataň v okrese Pelhřimov v Kraji Vysočina nedaleko Kejtovského potoka. Leží na neelektrizované jednokolejné trati 224 a úzkorozchodné trati 228. Ve městě se dále nachází železniční zastávka Obrataň zastávka (trať 228).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována společností Českomoravská transverzální dráha (BMTB), jež usilovala o dostavbu traťového koridoru propojujícího již existující železnice v ose od západních Čech po Trenčianskou Teplou. První vlak zde projel 1. října 1888, 17. prosince byl zahájen pravidelný provoz v úseku z Tábora do Horní Cerekve. Vzhled budovy byl vytvořen dle typizovaného architektonického vzoru shodného pro všechna nádraží v majetku BMTB. V areálu nádraží bylo vystavěno též nákladové nádraží či bytové domy pro drážní zaměstnance.

31. října 1897 došlo i díky lokálním investicím k završení iniciativy představitelů města Nová Bystřice, kdy bylo dokončeno železniční spojení s Jindřichovým Hradcem, poté byla pro potřeby stavby trati založena akciová společnost Localbahn Neuhaus – Neubistritz (česky Místní dráha Jindřichův Hradec – Nová Bystřice), stavební práce prováděla firma Leitner & Fröhlich z Vídně. Dopravní obsluhu trati pak zajišťovala společnost Císařsko-královské státní dráhy (kkStB). Kolejový rozchod činí 760 mm (tzv. bosenský rozchod).

Úzkokolejná trať pokračovala roku 1906 směrem k Obratani, kde se trať potkávala se spojovací tratí z Horní Cerekve do Tábora (dnes označovaná jako 224). Vlastníkem trati byla akciová společnost Místní dráha Jindřichův Hradec – Obrataň, stavbu provedla firma Ing. Antonín Loos z Prahy. Společnost ve stanici zbudovala vlastní dopravní objekty. Provoz rovněž zajišťovala (kkStB).

Po zestátnění BMTB a dalších soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, kkStB, po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

V normálněrozchodné části stanice nacházejí dvě jednostranná úrovňová nástupiště, k příchodu k vlakům slouží přechody přes koleje.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]