Mistrovství světa v ledním hokeji žen 1999

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa v ledním hokeji 1999 žen 

Finsko Finsko
Datum 8.04.1999 - 14.04.1999
Pořadí 5. ročník
Města Espoo, Vantaa
Počet účastníků 8
Počet zápasů 20
Počet gólů 138
Nejužitečnější hráč
Nejlepší střelec
Nejlepší nahrávač
Nejproduktivnější
Nejlepší brankář
Zlato Kanada Kanada
Stříbro USA USA
Bronz Finsko Finsko
Postupující Japonsko Japonsko
Sestupující Švýcarsko Švýcarsko
Návštěvnost
1997 2000

Mistrovství světa v ledním hokeji žen 1999 se konalo od 8. dubna do 14. dubna 1999 ve finských městech Espoo a Vantaa. Mistrem světa se stal výběr hokejistek z Kanady.

Kvalifikace Mistrovství světa A 1999[editovat | editovat zdroj]

Pět týmů se kvalifikovalo z předchozího Mistrovství světa v ledním hokeji žen 1997 (Kanada, USA, ČLR, Švédsko, Finsko) a doplnily je tři celky z dvoufázové kvalifikace. Do její druhé fáze postoupily přímo celky z 6. – 8. místa z předchozího Mistrovství světa v ledním hokeji žen 1997 a z 6. – 8. místa z Mistrovství Evropy v ledním hokeji žen 1996. Do první fáze postoupily celky z 9. – 12. místa z Mistrovství Evropy v ledním hokeji žen 1996. 7 týmů, které z kvalifikace nepostoupily pak spolu s Japonskem vytvořily skupinu B Mistrovství světa v roce 1999.

První fáze[editovat | editovat zdroj]

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

P Tým Z V R P VG IG GZ B
1. Česko Česko 3 3 0 0 17 6 +11 6
2. Francie Francie 3 2 0 1 12 6 +2 4
3. Slovensko Slovensko 3 1 0 2 7 10 -3 2
4. Nizozemsko Nizozemsko 3 0 0 3 3 17 -14 0

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

27. ledna, 1998 Česko Česko 6 – 2
(2-0, 2-0, 3-2)
Nizozemsko Nizozemsko Patinoire de Colmar, Colmar
27. ledna, 1998 Francie Francie 3 – 1
(2-0, 1-1, 1-0)
Slovensko Slovensko Patinoire de Colmar, Colmar
28. ledna, 1998 Slovensko Slovensko 2 – 7
(1-1, 1-3, 0-3)
Česko Česko Patinoire de Colmar, Colmar
28. ledna, 1998 Nizozemsko Nizozemsko 1 – 7
(0-4, 1-2, 0-1)
Francie Francie Patinoire de Colmar, Colmar
29. ledna, 1998 Nizozemsko Nizozemsko 0 – 4
(0-2, 0-1, 0-1)
Slovensko Slovensko Patinoire de Colmar, Colmar
29. ledna, 1998 Česko Česko 4 – 2
(1-0, 3-1, 0-1)
Francie Francie Patinoire de Colmar, Colmar

Druhá fáze[editovat | editovat zdroj]

Tabulka skupiny A[editovat | editovat zdroj]

P Tým Z V R P VG IG GZ B
1. Německo Německo 3 3 0 0 26 1 +25 6
2. Rusko Rusko 3 2 0 1 18 7 +11 4
3. Francie Francie 3 1 0 2 3 25 -22 2
4. Dánsko Dánsko 3 0 0 3 3 17 -14 0

Zápasy skupiny A[editovat | editovat zdroj]

23. března, 1998 Rusko Rusko 14 – 1
(3-0, 2-1, 9-0)
Francie Francie Bundesleistungszentrum, Füssen
23. března, 1998 Dánsko Dánsko 0 – 12
(0-1, 0-6, 0-5)
Německo Německo Bundesleistungszentrum, Füssen
24. března, 1998 Dánsko Dánsko 1 – 2
(0-1, 0-1, 1-0)
Francie Francie Bundesleistungszentrum, Füssen
24. března, 1998 Německo Německo 4 – 1
(1-0, 2-1, 1-0)
Rusko Rusko Bundesleistungszentrum, Füssen
25. března, 1998 Rusko Rusko 3 – 2
(0-0, 2-0, 1-2)
Dánsko Dánsko Bundesleistungszentrum, Füssen
25. března, 1998 Francie Francie 0 – 10
(2-0, 6-0, 2-0)
Německo Německo Bundesleistungszentrum, Füssen

Tabulka skupiny B[editovat | editovat zdroj]

P Tým Z V R P VG IG GZ B
1. Švýcarsko Švýcarsko 3 3 0 0 16 2 +14 6
2. Norsko Norsko 3 1 1 1 9 9 0 3
3. Česko Česko 3 1 1 1 4 6 -2 3
4. Lotyšsko Lotyšsko 3 0 0 3 2 14 -12 0

Zápasy skupiny B[editovat | editovat zdroj]

23. března, 1998 Norsko Norsko 6 – 0
(2-0, 3-0, 1-0)
Lotyšsko Lotyšsko Sportcenter, Huttwil
23. března, 1998 Švýcarsko Švýcarsko 3 – 0
(0-0, 2-0, 1-0)
Česko Česko Sportcenter, Huttwil
24. března, 1998 Norsko Norsko 2 – 2
(0-1, 0-0, 2-1)
Česko Česko Sportcenter, Huttwil
24. března, 1998 Lotyšsko Lotyšsko 1 – 6
(0-1, 1-3, 1-2)
Švýcarsko Švýcarsko Sportcenter, Huttwil
25. března, 1998 Česko Česko 2 – 1
(0-0, 1-1, 1-0)
Lotyšsko Lotyšsko Sportcenter, Huttwil
25. března, 1998 Švýcarsko Švýcarsko 7 – 1
(2-0, 3-1, 2-1)
Norsko Norsko Sportcenter, Huttwil

O třetí místo[editovat | editovat zdroj]

O třetí místo zajišťující účast v elitní skupině se střetly celky, které se ve druhé fázi umístily na druhých místech ve skupinách. Zápas se hrál v Zuchwilu ve Švýcarsku.

27. března, 1998 Rusko Rusko 6 – 1
(1-0, 4-1, 1-0)
Norsko Norsko Sportcenter, Zuchwil

Mistrovství světa A - 1999[editovat | editovat zdroj]

Hrací formát turnaje[editovat | editovat zdroj]

Osm účastníků turnaje bylo rozděleno na dvě čtyřčlenné skupiny. Zde týmy sehráli v rámci své skupiny jeden zápas každý s každým. První dva týmy s nejvíce body postoupily dále do medailových kol, kdežto zbylé dva hráli o konečné umístění v tabulce.

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

P Tým Z V R P VG IG GZ B
1. USA USA 3 3 0 0 27 2 +20 6
2. Švédsko Švédsko 3 2 0 1 10 12 -2 4
3. Čína Čína 3 0 1 2 4 11 -7 2
4. Rusko Rusko 3 0 1 2 2 20 -18 0

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy jsou místní (URC+2)

8. dubna, 1999 16:30 USA USA 10 – 2
( 2 - 2, 4 - 0, 4 - 0)
Rusko Rusko Espoo
Looney 08:08
Schmidgall 17:57
Granato 26:03
Bye 31:53
Schmidgall 34:43
Wendell 35:29
Looney 44:02
King 46:11
Fisher 53:35
Dunn 53:51
14:22 Tsareva
16:01 Bourina
8. dubna, 1999 16:30 Čína Čína 1 – 3
Švédsko Švédsko Vantaa
9. dubna, 1999 20:00 Švédsko Švédsko 0 – 11
( 0 - 3, 0 - 4, 0 - 4)
USA USA Vantaa
00:58 Ruggiero
6:35 Schmidgall
19:33 O'Sullivan
27:05 Bye
29:05 Merz
34:50 Grantato
36:34 King
43:27 Dunn
44:11 Granato
46:21 King
58:11 Wendell
9. dubna, 1999 20:00 Finsko Finsko 9 – 0
Švýcarsko Švýcarsko Espoo
11. dubna, 1999 16:30 Rusko Rusko 0 – 7
Švédsko Švédsko Espoo
11. dubna, 1999 20:00 USA USA 6 – 0
( 1 - 0, 2 - 0, 3 - 0)
Čína Čína Vantaa
King 12:15
Schmidgall 25:59
Bye 36:52
Bye 42:20
Fisher 56:33
Bye 58:36

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

P Tým Z V R P VG IG GZ B
1. Kanada Kanada 3 3 0 0 25 0 +25 6
2. Finsko Finsko 3 2 0 1 16 1 +15 4
3. Německo Německo 3 1 0 2 5 26 -21 2
4. Švýcarsko Švýcarsko 3 0 0 3 4 22 -18 0

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy jsou místní (URC+2)

8. dubna, 1999 20:00 Kanada Kanada 10 – 0
( 2 - 0 , 6 - 0 , 2 - 0 )
Švýcarsko Švýcarsko Vantaa
Wickenheiser 13:00
Goyette 13:30
Wickenheiser 27:56
Hefford 30:50
Sunohara 31:34
Campbell 31:45
Dupuis 37:38
Benoit 38:27
Campbell 45:55
Hefford 49:43
8. dubna, 1999 20:00 Finsko Finsko 9 – 0
Švédsko Švédsko Espoo
9. dubna, 1999 16:30 Německo Německo 0 – 13
( 0 - 4 , 0 - 6 , 0 - 3 )
Kanada Kanada Espoo
03:43 Drolet
06:43 Wickenheiser
08:23 Ouellette
10:34 St-Louis
22:05 Drolet
27:52 Hefford
31:16 Kellar
33:50 Heaney
35:13 Hefford
39:30 Heaney
51:41 Rivard
54:46 Goyette
57:07 Botterill
9. dubna, 1999 16:30 Čína Čína 3 – 2
Rusko Rusko Vantaa
11. dubna, 1999 20:00 Švýcarsko Švýcarsko 4 – 5
( 0 - 0 , 1 - 0 , 0 - 0 )
Německo Německo Vantaa
11. dubna, 1999 20:00 Kanada Kanada 1 – 0
Finsko Finsko Espoo
Sunohara 26:00

Playoff[editovat | editovat zdroj]

O udržení[editovat | editovat zdroj]

12. dubna, 1999 16:30 Německo Německo 2 – 6
Rusko Rusko Vantaa
12. dubna, 1999 19:30 Čína Čína 3 – 2
Švýcarsko Švýcarsko Vantaa

O 7. místo[editovat | editovat zdroj]

14. dubna, 1999 16:00 Německo Německo 3 – 0
Švýcarsko Švýcarsko Vantaa

O 5. místo[editovat | editovat zdroj]

14. dubna, 1999 14:00 Rusko Rusko 1 – 4
Čína Čína Vantaa

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

13. dubna, 1999 14:00 Kanada Kanada 4 – 1
( 1 - 0 , 1 - 1 , 2 - 0 )
Švédsko Švédsko Espoo
Drolet 18:14
Drolet 30:18
Hefford 47:27
St-Louis 57:10
26:17 Mansson
13. dubna, 1999 19:30 USA USA 3 – 1
( 0 - 1 , 2 - 0 , 1 - 0)
Finsko Finsko Espoo
Darwitz 26:46
Darwitz 36:27
Wendell 55:00
19:58 Hanninen

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

14. dubna, 1999 14:00 Finsko Finsko 8 – 2
Švédsko Švédsko Espoo

Finále[editovat | editovat zdroj]

14. dubna, 1999 18:00 Kanada Kanada 3 – 1
USA USA Espoo

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

Místo Tým
Zlatá medaile Kanada Kanada
Stříbrná medaile USA USA
Bronzová medaile Finsko Finsko
4. Švédsko Švédsko
5. Čína Čína
6. Rusko Rusko
7. Německo Německo
8. Švýcarsko Švýcarsko

Mistrovství světa B - 1999[editovat | editovat zdroj]

Sedm týmů, které z kvalifikace nepostoupily pak spolu s Japonskem vytvořily výkonnostně nižší skupinu B pro rok 1999, která se odehrála v Colmaru ve Francii.[1]

Základní skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A Japonsko Japonsko Norsko Norsko Dánsko Dánsko Lotyšsko Lotyšsko V R P VG OG B
A1. Japonsko Japonsko *** 4:0 6:0 6:2 3 0 0 16 2 6
A2. Norsko Norsko[2] 0:4 *** 2:4 3:0 1 0 2 5 8 2
A3. Dánsko Dánsko[2] 0:6 4:2 *** 1:3 1 0 2 5 11 2
A4. Lotyšsko Lotyšsko[2] 2:6 0:3 3:1 *** 1 0 2 5 10 2
Skupina B Francie Francie Česko Česko Slovensko Slovensko Nizozemsko Nizozemsko V R P VG OG B
B1. Francie Francie *** 2:2 3:0 9:1 2 1 0 14 3 5
B2. Česko Česko 2:2 *** 3:2 9:0 2 1 0 14 4 5
B3. Slovensko Slovensko 0:3 2:3 *** 4:2 1 0 2 6 8 2
B4. Nizozemsko Nizozemsko 1:9 0:9 2:4 *** 0 0 3 3 22 0

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

1. semifinále Japonsko Japonsko 2:1 Česko Česko
2. semifinále Norsko Norsko 3:2 Francie Francie
5. – 8. místo Dánsko Dánsko 9:1 Nizozemsko Nizozemsko
5. – 8. místo Lotyšsko Lotyšsko 8:0 Slovensko Slovensko

Finále a zápasy o umístění[editovat | editovat zdroj]

Finále Japonsko Japonsko Norsko Norsko
1. Japonsko Japonsko *** 7:1
2. Norsko Norsko 1:7 ***
o 3. místo Francie Francie Česko Česko
3. Francie Francie *** 5:4
4. Česko Česko 4:5 ***
o 5. místo Lotyšsko Lotyšsko Dánsko Dánsko
5. Lotyšsko Lotyšsko *** 5:3
6. Dánsko Dánsko 3:5 ***
o 7. místo Slovensko Slovensko Nizozemsko Nizozemsko
7. Slovensko Slovensko *** 8:7
8. Nizozemsko Nizozemsko 7:8 ***

Kvalifikace Mistrovství světa B - 2000[editovat | editovat zdroj]

Zbývající přihlášené týmy se střetly v kvalifikaci o skupinu B v roce 2000.

Evropa a Afrika[editovat | editovat zdroj]

Evropsko-africká kvalifikace byla odehraná v Székesfehérváru v Maďarsku.

Skupina A Itálie Itálie Spojené království Velká Británie Maďarsko Maďarsko Jihoafrická republika JAR V R P VG OG B
1. Itálie Itálie *** 4:1 8:1 7:1 3 0 0 19 3 6
2. Spojené království Velká Británie 1:4 *** 9:1 22:0 2 0 1 32 5 4
3. Maďarsko Maďarsko 1:8 1:9 *** 6:0 1 0 2 8 17 2
4. Jihoafrická republika JAR 1:7 0:22 0:6 *** 0 0 3 1 35 0

Asie[editovat | editovat zdroj]

Asijská kvalifikace se hrála formou zápasů doma a venku v Pchjongjangu v Severní Koreji a v Almaty v Kazachstánu.

Finále Kazachstán Kazachstán Severní Korea Severní Korea
1. Kazachstán Kazachstán *** 4:3, 5:0[3]
2. Severní Korea Severní Korea 3:4, 0:5[3] ***

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 1999 Women's World Ice Hockey Championships (Lower Divisions) na anglické Wikipedii.

  1. (francouzsky) Výsledky B Mistrovství světa (Groupe B (du 21 au 28 mars 1999 à Colmar, France))
  2. a b c O pořadí rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů (Norsko +1, Dánsko 0, Lotyšsko -1)
  3. a b Severní Korea se vzdala práva na odvetu v Kazachstánu a odvetný zápas v Almaty tak byl zkontumován ve prospěch Kazachstánu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]