Markéta Frösslová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Markéta Frösslová
Narození 2. července 1987 (32 let)
Československo Praha
Manžel(ka) Patrik Děrgel
Děti Vavřinec Děrgel
Rodiče Dagmar Frösslová, Ivan Frössl
Sídlo Praha
Významné role Valerie v seriálu Pojišťovna štěstí
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Markéta Frösslová (* 2. července 1987 Praha) je česká herečka. Výrazně na sebe upozornila rolemi v seriálech Redakce, Pojišťovna štěstí a Proč bychom se netopili. V divadle pak zářila v inscenaci Pérák divadla VOSTO5, uváděné v Arše.

Studium, herecké začátky[editovat | editovat zdroj]

Její matka je lékařka Dagmar Frösslová a otec je asistent střihu Ivan Frössl, který pracoval na filmech Tmavomodrý svět, Akumulátor 1 anebo Kolja a v seriálu Redakce. Přes otce se dostala k první malé roli v Akumulátoru 1. Od šesti let navštěvovala pěvecký soubor Bambini di Praga. Z dramatického kroužku na základní škole pak její cesta v jedenácti letech vedla do amatérského Divadla Radar a na různé castingy. Absolvovala šestileté španělské gymnázium v Praze a poté nastoupila na DAMU, kde vystudovala činoherní herectví.

Se spolužákem z gymnázia Vojtěchem Kotkem se setkala před kamerou ve čtvrté řadě seriálu Pojišťovna štěstí, kde Vojtěch ztvárňuje roli Ondřeje Jánského a Markéta hraje jeho přítelkyni Valérii. Jednu z hlavních rolí – Danu, nejkrásnější dívku našich vod[1] – hraje v seriálu Proč bychom se netopili.

Na divadelních prknech hrála v inscenacích mj. plzeňského Divadla J. K. Tyla, ve Vinohradském divadle anebo v divadle VOSTO5 v historické fikci Pérák – na jméně nezáleží, rozhodují činy.

Zájmy[editovat | editovat zdroj]

K jejím zájmům od dětství patří sport – závodně lyžovala, hrála tenis, dělala atletiku, hodně tancovala a jezdila na kole.

Rodina[editovat | editovat zdroj]

Jejím manželem je český herec, člen Činohry Národního divadla v Praze Patrik Děrgel (známý též ze seriálu Ulice a VIP vraždy). V říjnu 2016 se jim narodil syn Vavřinec.

Film, televize – výběr[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Kdo je kdo — Proč bychom se netopili — Česká televize. Česká televize [online]. [cit. 2016-07-02]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]