Markéta Děrgelová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Markéta Děrgelová
Narození 2. července 1987 (33 let)
Československo Praha
Manžel(ka) Patrik Děrgel
Děti 1
Rodiče Dagmar Frösslová, Ivan Frössl
Sídlo Praha
Významné role Valerie v seriálu Pojišťovna štěstí
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Markéta Děrgelová, rozená Frösslová (* 2. července 1987 Praha), je česká herečka. Výrazně na sebe upozornila rolemi v seriálech Redakce, Pojišťovna štěstí a Proč bychom se netopili a také v Ordinaci v růžové zahradě 2. V divadle pak zářila v inscenaci Pérák divadla VOSTO5, uváděné v Arše.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Studium, herecké začátky[editovat | editovat zdroj]

Její matka je lékařka Dagmar Frösslová a otec je asistent střihu Ivan Frössl, který pracoval na filmech Tmavomodrý svět, Akumulátor 1 anebo Kolja a v seriálu Redakce. Přes otce se dostala k první malé roli v Akumulátoru 1. Od šesti let navštěvovala pěvecký soubor Bambini di Praga. Z dramatického kroužku na základní škole pak její cesta v jedenácti letech vedla do amatérského Divadla Radar a na různé castingy. Absolvovala šestileté španělské gymnázium v Praze a poté nastoupila na DAMU, kde vystudovala činoherní herectví.

Se spolužákem z gymnázia Vojtěchem Kotkem se setkala před kamerou ve čtvrté řadě seriálu Pojišťovna štěstí, kde Kotek ztvárnil roli Ondřeje Jánského a Děrgelová jeho přítelkyni Valérii. Jednu z hlavních rolí – Danu, nejkrásnější dívku našich vod[1] – hrála v seriálu Proč bychom se netopili.

Na divadelních prknech hrála v inscenacích mj. plzeňského Divadla J. K. Tyla, ve Vinohradském divadle anebo v divadle VOSTO5 v historické fikci Pérák – na jméně nezáleží, rozhodují činy.

Zájmy[editovat | editovat zdroj]

K jejím zájmům od dětství patří sport – závodně lyžovala, hrála tenis, dělala atletiku, hodně tancovala a jezdila na kole.

Rodina[editovat | editovat zdroj]

Jejím manželem je český herec, člen Činohry Národního divadla v Praze Patrik Děrgel (známý též ze seriálu Ulice a VIP vraždy). V říjnu 2016 se jim narodil syn Vavřinec.

Film, televize – výběr[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Kdo je kdo — Proč bychom se netopili — Česká televize. Česká televize [online]. [cit. 2016-07-02]. Dostupné online. 
  2. Markéta Děrgelová o nové sezóně Ordinace: Poprvé budu hrát sympatickou holku! [online]. TV Nova, 2019-08-16 [cit. 2019-08-27]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]