Louis Armstrong Stadium

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Louis Armstrong Stadium
Poloha USTA Billie Jean King National Tennis Center, Flushing Meadows, Queens, New York
Souřadnice
Otevření 1978
Vlastník USTA
Povrch DecoTurf
Události US Open
Týmy
Kapacita
10 200
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Louis Armstrong Stadium je tenisový stadion v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové, který leží ve Flushing Meadows, v newyorském obvodu Queens. Je druhým největším dvorcem US Open, posledního ze čtyř grand slamových turnajů. Před otevřením Arthur Ashe Stadium v roce 1997 byl největším dvorcem v areálu. Stadion je pojmenován po afroamerickém jazzovém hudebníkovi Louisi Armstrongovi, který zemřel několik let před otevřením stadionu v roce 1971.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Inside Armstrong Stadium during the 2010 US Open.
Vnitřek stadionu během US Open 2010

Stadion byl otevřen v roce 1964 při newyorské světové výstavě a byl pojmenován Singer Bowl. Takto nazván byl podle společnosti vyrábějící Šicí stroje (Singer Corporation), jenž výstavbu sponzorovala. V roce 1978 se US Open přesunulo z Forest Hills do Flushing Meadows. Pro to, aby mohl Singer Bowl pořádat tak významný turnaj, bylo nutné jej zrenovovat, což se stalo a po zrenovování se v podstatě rozdělil na dva nové dvorce – Louis Armstrong Stadium a Grandstand. Stadion měl v době nejvyššího využití kapacitu zhruba 18 000 diváků.

V roce 1997 vystřídal Louis Armstrong stadium na pozici centrálního dvorce US Open Arthur Ashe Stadium. Poté byl dvorec znovu zrenovován. Byla mu snížena kapacita na 10 200 diváků a byla postavena nová cihlová fasáda, která ho spojila s přilehlým Arthur Ashe Stadium.

Se stadionem Louise Armstronga je spojen třetí největší dvorec areálu US Open – Grandstand, který má kapacitu 6 000 diváků.[1]

V listopadu 2010 schválil Americký tenisový svaz (USTA) plán na demolici a následné znovuvybudování Louis Armstrong Stadium. Nový stadion nebude disponovat zatahovací střechou, ale bude konstrukčně řešen tak, aby v budoucnu bylo možné střechu přistavět.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Louis Armstrong Stadium na anglické Wikipedii.

  1. The US Open 2010 - Grand Slam Tennis - Official Site [online]. [cit. 2010-09-04]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. http://www.worldtennismagazine.com/archives/3688

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]