Lékárenský komplex Jihlava

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nemocnice Jihlava

Lékárenský komplex Jihlava se skládá ze dvou spojených areálů, a to Nemocnice a Domu zdraví.

Nemocnice Jihlava[editovat | editovat zdroj]

Nemocnice Jihlava a Centrum pro praktické vzdělávání Masarykovy univerzity je nemocnice, jejíž hlavním účelem je poskytovat zdravotní péči se zahrnutím ambulantní a lůžkové části, základní a specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, nezbytnou preventivní péči a lékárenskou činnost.

Organizace provádí vědeckou, vzdělávací a informační činnost ve zdravotnictví, jíž se zejména rozumí provádění klinického hodnocení účinků léků a nové zdravotnické techniky, vědeckovýzkumná činnost, pregraduální výchova zdravotnických pracovníků, postgraduální a kontinuální vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví a zajištění činnosti odborné knihovny.

V roce 2019 získala nemocnice čtvrté místo v soutěži Bezpečná nemocnice, získala je za projekt "PRŮVODCE NEMOCNICÍ PODPORA PRO PACIENTY A KLIENTY NEMOCNICE".[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ŠALANDOVÁ, Jitka; SVATOŠOVÁ, Jitka. Bezpečnou nemocnicí je letos Nemocnice Třinec. Jeden z dalších titulů zůstává na Vysočině [online]. Jihlava: Kraj Vysočina, 2019-02-08 [cit. 2019-03-03]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]