Vysoká škola polytechnická Jihlava

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Vysoká škola polytechnická Jihlava

Vchod VŠPJ
Zkratka VŠPJ
Rok založení 2004
Typ školy veřejná vysoká škola neuniverzitního typu
Vedení
Rektor doc. MUDr. Václav Báča, Ph.D.
Kvestor Ing. Oldřich Rambousek, Ph.D.
Prorektor pro studium Ing. Miloslav Reiterman
Prorektor pro rozvoj Mgr. Alena Štěrbová
Prorektor pro tvůrčí činnost doc. Dr. Ing. Jan Voráček, CSc.
Počty akademiků (k roku 2013[1])
Počet bakalářských studentů 3008
Počet akademických pracovníků 109
Další informace
Sídlo Jihlava
Zeměpisné souřadnice
http://www.vspj.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) byla zřízena zákonem č. 375/2004 Sb. ze dne 3. června 2004 jako první veřejná vysoká škola neuniverzitního typu v České republice a je jedinou veřejnou vysokou školou se sídlem v Kraji Vysočina.

Studium[editovat | editovat zdroj]

VŠPJ nabízí akreditované studijní programy bakalářského i magisterského typu, dále kurzy celoživotního vzdělávání. Slovo polytechnická je převzato ze starořečtiny a vyjadřuje v nejširším smyslu zběhlost v umění či řemesle, zkušenost, zručnost, obratnost, mistrnost, řadu dovedností.

VŠPJ nabízí bakalářské studijní obory v prezenční i kombinované formě studia:

Nabízené magisterské studijní programy:

  • Komunitní péče v porodní asistenci
  • Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví

Obecným cílem studia v akreditovaných studijních programech je poskytnout zájemcům možnost získat profesně orientované vzdělání s výrazně praktickými výstupy. Významnou součástí studia jsou dlouhodobé praxe (minimální délka praxe 12 týdnů). Po složení státní závěrečné zkoušky a obhajobě bakalářské/diplomové práce získává absolvent diplom a titul bakaláře (Bc.) v případě bakalářského studijního programu, nebo magistra (Mgr.) v případě magisterského studijního programu. Absolvent také získává možnost dalšího studia v navazujících studijních programech na jiných vysokých školách v tuzemsku nebo v zahraničí. Studium v akreditovaných studijních programech trvá tři roky v případě bakalářského studia a probíhá prezenční formou, v některých oborech rovněž kombinovanou formou. V magisterských programech trvá studium dva roky a probíhá kombinovanou formou studia. Studijní nabídka se průběžně rozšiřuje tak, jak jsou ve správním řízení akreditovány nové studijní programy a obory. V akademickém roce 2014/2015 studuje na VŠPJ téměř 3 000 studentů. Jako jediná vysoká škola v ČR provozuje vlastní cestovní kancelář, je zkouškovým centrem British Council pro získání jazykových certifikátů Cambridge ESOL a také akreditovaným střediskem ECDL.[zdroj?]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva o činnosti a hodnocení Vysoké školy polytechnické Jihlava za rok 2013 [online]. Jihlava: Vysoká škola polytechnická Jihlava, [cit. 2015-03-07]. S. 13, 18. Dostupné online.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]