Léčba

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Na tento článek je přesměrováno heslo terapie. Tento článek pojednává o léčbě. O televizním seriálu pojednává článek Terapie (seriál).

Léčba (terapie) je umělý proces vedoucí k uzdravení jedince prováděný buď školeným odborníkem v podobě zdravotního pracovníka, či přírodní formou v podobě šamanů a přírodních léčitelů. Proces léčby je zpravidla doprovázen podáváním speciálních přípravků pro posilnění, boji proti nemoci, či zvolení správného postupu umožňující odstranit centrum potíží. Zvolená správná léčba je rozhodující faktor pro rychlé vyléčení pacienta a nevhodná léčba může vždy vést ke zhoršení zdravotního stavu.

Léčba může mít různé formy, ať už je to podávání medikamentů, operativní zákrok odstraňující potíže, ozařování, pobyt v klidném prostředí v případě psychických potíží, či pouze vhodná forma rozhovoru. Druh léčby se liší v rámci potíží, které jedinec má a je vhodné si toto při hledání odborníka uvědomit.

Proces léčby může být zakončen vyléčením pacienta nebo jeho smrtí, případně ukončením léčby bez zlepšení zdravotního stavu.

Související články[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  • Slovníkové heslo léčba ve Wikislovníku