Karviná hlavní nádraží

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Karviná hlavní nádraží
Nádražní budova
Souřadnice
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 336743
Tratě 320
Nadmořská výška 230 m n. m.
V provozu od 1963
Zabezpečovací zařízení RZZ AŽD71
Dopravních kolejí 5
Nástupišť (hran) 3 (5)
Návazná doprava autobusy

Karviná hlavní nádraží je název jedné z železničních stanic ve slezském městě Karviná na adrese Nádražní 695/7. Zastavují zde spoje Českých drah, nádraží obsluhuje a přímé spojení s Prahou zajišťuje i soukromý dopravce LEO Express.

Původní nádraží[editovat | editovat zdroj]

Původní nádraží Karvinná (až do roku 1948 psáno se dvěma „n“) bylo postaveno uprostřed původního, třicetikilometrového úseku Košicko-bohumínské dráhy (KBD) z Bohumína přes Orlovou do tehdejšího Těšína. Zkušební provoz zde byl zahájen v prosinci roku 1868 a do pravidelného provozu bylo předáno v únoru roku 1869. Stavbu samotnou požadovali především představitelé karvinského průmyslu, který pro investory KBD přinášel největší zisky. Prudce se zvyšovala nejen přeprava nákladu, ale i osob. V roce 1898 se karvinské nádraží stalo uzlovým, a to výstavbou spojnice mezi rychlíkovou stanicí KFNB Petrovice a rychlíkovou stanicí KBD Karvinná. Tato dráha, která nesla označení „Místní dráha KFNB“, byla postavena pro dopravu lázeňských hostů do darkovských lázní a také pro potřeby rozvíjejícího se průmyslu okresního města Fryštátu (dnes část Karviné).

Karvinské nádraží patří k nejstarším nádražím v dnešním Česku, které nese označení „hlavní“. Z fotografických záznamů je patrné, že toto označení má přinejmenším od roku 1933. Z jízdního řádu z roku 1944 je vidět, že ve stanici Karwin hbf (Karvinná hlavní nádraží) zastavovaly mezinárodní rychlíky BerlínBratislava.

Mezi lety 1909 a 1964 bylo karvinské hlavní nádraží také křižovatkou elektrických úzkorozchodných drah, které sem vedly ze tří směrů.

Nové nádraží[editovat | editovat zdroj]

V 50. letech 20. století se na nádraží a celé trati negativně podepisoval vliv poddolování, a proto byla v roce 1963 postavena přeložka tratě z Dětmarovic do Louk nad Olší s novým hlavním nádražím blíže k nové Karviné (bývalý Fryštát). Toto nové hlavní nádraží je dnes jedním z nejmodernějších dopravních terminálů Moravskoslezského kraje a staví zde mj. vlaky kategorie rychlík, expres a EuroCity Českých drah. Dále zde zajíždí několik spojů kategorie LE společnosti Leo Express. Přirozeně je karvinské hlavní nádraží také zastávkou osobním vlakům linky S2 Českých drah.(stav v r. 2017) [1]

Historické jízdy na trati Karviná hl.n. - Karviná město

Původní hlavní nádraží nyní nese název Karviná-Doly a včetně celého původního úseku bývalé Košicko-bohumínské dráhy je součástí železniční sítě společnosti Advanced World Transport. Nádraží Karviná-Doly je pravidelně využíváno pouze pro nákladní dopravu a do této stanice jsou zaústěny vlečky dolů Darkov a ČSA (lokalita Jan Karel).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Jízdní řád 2010/2011 [online]. Praha: SŽDC [cit. 2010-12-28]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]